Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

Mlatek    0

Ja mam taka sama okladke co grzegorz napisal z allegro i jest tak lipna ma cos ponad 100 stron i praktycznie nic ciekawego w niej nie ma wiec jezeli to ta to nie polecam jedyne co tam jest ciekawego to instalacja elektryczna.

:)

grzegorz508    1

Witam, nie bede zakładał nowego tematu, jestem w trakcie wymiany pierścieni na tłokach w MF 255 i mam takie pytanie: czy po wymianie pierścieni, wsunięciu tłoków do cylindrów i skręceniu korbowodów wał powinien ciężko sie obracać, bo teraz mam problem zeby go obrócić kluczem za śrubę od koła pasowego. Czy coś źle złożyłem?

grzegorz508    1

Każdy tłok i stopkę odkładałem oddzielnie, wiec to raczej odpada. W nim mechanik przerabiał kiedyś tłoki i mam 5 pierścieni u góry, w tym 2 olejowe, czy to przez nie moze tak ciężko chodzić? Bo tłoki ciężko sie wsuwały.

grzegorz508    1

Korbowodów nie skręcałem mocno, bo chciałem sprawdzić jak to chodzi. Spróbuję jutro jeszcze raz tłoki do góry i zobaczę, przesmaruję obficiej olejem jeszcze.

mf255    0

Ja się podepnę:

Ile można zrobić szlifów wału 3 czy 4?

Idzie gdzieś dostać tłoki z 5 pierścieniami? Jaka firma je produkuje?

NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

grzegorz508    1

W c4011 znajomy robił 4 szlif wału i pomyka. W oryginale były 4 pierścienie. Wiem, że są w sprzedaży, ale to szukaj w okolicy w sklepie, na allegro stoja cale zestawy: http://allegro.pl/listing.php/search?string=zestaw+naprawczy+mf3&category=0&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&sg=0&state=0&order=p&price_from=&price_to=&view=gtext.

volf    3

Ja się podepnę:

Czy te tłoki z 5 pierścieniami są lepsze od zwykłych?

wojtas972    8

no pewnie ze sa lepsze

w c328 u mnie na praktykach jest dodatkowy pierscien i w zimie daje sie dawke na pompie i pali bez problemu

bobytempelton    158

Ale ten dodatkowy pierścień powinno się zakładać gdzieś po 4-5 tys mth,(wcześniej zostawia się puste miejsce), lub przy pierwszych oznakach pobierania przez silnik oleju, wcześniej jest niepotrzebny,stwarza niepotrzebne tarcie i zużywa tuleje

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

bobytempelton    158
Napisano (edytowany)

Naprawiłem więcej silników w życiu niż ty ich na oczy widziałeś ,z tąd wiem, chcesz to załóż wszystkie nawet 4tys mth tuleja nie wytrzyma tak ją zeżre. Mowa oczywiście o dodatkowym pierścieniu zgarniającym.

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Jakiej firmy polecacie pierścienie do mf 255??

Edytowano przez zenekc330

wojtas972    8

a z kad u ciebie taka pewnosc?? u nas na praktykahc sklada sie zawsze wszystkie i jak narazie nie bylo zadnych reklamacj

bobytempelton    158

To musisz przyjść do mnie na praktyki, to się więcej nauczysz, podpatrzysz itp , napisze szczerze że 95% mechaników uważających się za dobrych umie tylko rozebrać,wymienić,złożyć, ale nie dobrze naprawić , zdiagnozować, ustawić itp

u nas w mf 255 był robiony szlif wału ok. 2000 mth temu. Ok 2 tygodni temu przyprowadziliśmy go od mechanika bo wał pękł. Teraz oczywiście jest włożony nowy.

wojtas972    8

boby w to nie watpie ale nie bede mowil co mysle o takich co sie za duzo chwala a ty nie znajac mojego szefa odrazu uwazasz ze nic nie umie a ja cie zapewnaim ze sie duzo mylisz, zrobil duzo zeczy o ktorych nie jeden nie mial by nawet pojecia ma sowich pare wynalakow

z tym ze duzo jest mechanikow co mysla ze wszystko wiedza to popieram ostatnio mailismy nawet przypadek ze pewien gosc przyprowadzil 3512 od innego mechanika gdy go zabaczylismy to z nigo sie lalo z kad tylko sie dalo a tamten mechanik powidzial mu ze perkins tak ma

bobytempelton    158

To b.dobrze że masz szefa który dużo cię nauczy, ale serio dodatkowy pierścień montuje się dopiero przy pierwszych oznakach pobierania oleju, oczywiście wymieniając też resztę, a tak na marginesie do mnie trafiały silniki min z odwrotnie założonym tłokiem, źle pozakładane stopki to standard, niemówiąc o takich pierdołach jak kawałki skóry na panewkach, czy trociny z cykliniarki w skrzyni... ludzka wyobraźnia nie zna granic. Pozdrawiam

piotr1980    2

Ja się podepnę:

Po co 5 pierścieni to jest wcale nie potrzebne no może niektórym domorosłym mechanikom. Mianowicie jak ma być robiony remont używamy z bratem zestawów z Krotoszyna mehle na surowych tulejach, dobrym rozwiązaniem jest tuleja Krotoszyn a tłok thm który posiada szpic na środku przez co silnik spala lepiej i ciszej pracuje a czego nie posiadają inne oprócz oryginałów korbowody do kontowania wał do szlifu nowa pompa oleju i głowica ponieważ regenerowana rozpada się po 3 miesiącach. Nasz MF po remoncie chodzi już 7 rok i silnik nie ma objawów brania oleju ani żadnych stukań jeśli chodzi o te silniki są ok.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ibanezrg1
      Witam Serdecznie Ludzi z Forum

Mam pytanie odnosnie Massey Ferguson 165 z lat 1967 w zwyz
      1. Traktor mialby mi sluzyc sporadycznie bardzie w teren lesny ,przywiezsc jakies drewno na opal lub w klocu , a takze koszenie 3 hektarow trawy rotacyjna, i do takich robot przydomowych ,czesem cos przewiesc- co myslicie o tym ciagniku czy warto inwestowac w takiego staruszka dodoam ze jestem tez przygotowany na wklad finansowy tylko czy nie ma problemu z czesciamy do nich i czy sa duzo drozesz jak do C330 czy 360
      2.Zastanwiam sie czy zamisat takgiego MF-165 nie kupic C330 czy 360 .Sam nie wiem bo ma okzaje kupic MF165 za jakies 7500zl na chodzie zaresjtrowany zniszczony wizulanie do wymiany opony wszytskie 4 sztuki skrzynia dziala 3.Czytalem tez natomiast ze w tym modelu 165 tez sa hamulce tak jak w C330 i 360 i ze to nie rewelacja ale jedzilem troszku C330 i tak tragicznie nie bylo

Prosze o wyczerpujace odpowiedzi i wszelkie informacje o tym modelu MF165 mile widziane .Chyba ze ma ktos jakies inne porpozycje co do C330 czy C360 ale z tego co patrzylem po internecie to za C330 do remontu trzeba dac od 9tys zl w zwyz a to dalej taki pachpajek tyle ze zgrabny bo mniejszy chyba od 165
    • Przez dominikl95
      Zakupiłem MF 699 i chciałbym sie was zapytać do czego służą wajchy od podnosnika jedna od podnoszenia a druga?Proszę o wytłumaczenie do czego one służą.
    • Przez Barm03
      Szanowni agrofotowicze :), nabyłem ostatnio bardzo ciekawy egzemplarza masseya fergusona 152 ze skrzynią multipower. Niestety po oględzinach okazało się, że półbieg nie działa, przerzucałem wajchą góa dół i nie było żadnego efektu. Ktoś miałł z tym do czynienia ? Mógłby się coś na ten temat wypowiedziec ?
    • Przez EmoGirl33
      Witam  kupiłem ciągnik MF  274 to jest podobno takie same co Landini 6500  i chce wymienić olej i jak gdzie sa wszystkie filtry np oleju paliwa czy mógł by mi kota powiedzieć lub wysłać jakiegoś linka  jak on wygląda?
    • Przez keeway
      Witam chce obic w ciagniku podsofitke eko skora i potrzebuje czarna z czerwonym szwem zamawial ktos taka lub ma link do ogłoszenia.   Zapodaje zdjęcie.   https://zapodaj.net/47f8ce9300934.jpg.html