szymi4512

MF 255-Remont generalny silnika

Polecane posty

Gość   
Gość

moj ma białe spaliny, czasami dużo pali przy radłowaniu no, jest troche słaby przy niskich obrotach i słychac takie stuki jak jest zimny, sprubuje wymienic jednak te tuleje, no i jednak ma pojemnosc 3330 czyli jeden cylinder dołozyli do 3p

a w dowodzie mialem pojemnosc 3860 ale na pewno takiej nie ma... przy tym silniku sa takie cieniutkie tulejki... i jest to na pewno 4.203 bo kupowalem zestaw uszczelek do tego silnika i wszystko pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Zapewne w dowodzie masz wpisane dane silnika od 4512. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_4514_i_4512, bo tam jest dokładnie 3865 cm³ pojemności. Co do tuleji, to podobno Mahle robi dobre: http://www.farmexpert.pl/zestaw_naprawczy_silnika_mf3_tlok_gorzyce_mahle_produkt6138.aspx, lub w ramach oszczędności z tańszym tłokiem: http://www.farmexpert.pl/zestaw_naprawczy_silnika_mf3_mahle_produkt6139.aspx. Bo jak juz zmieniać to całe zestawy na nominalne.

A co do tego silnika to jestem ciekawy jak on wygląda, jaki ma rozrząd, taki jak w AD3.152, czy taki jak w A4.236? Prosiłbym bardzo o wstawienie kilku fotek tego cudu techniki. :rolleyes:

 

Chociaż te Bepco jest sporo tańsze, wybór nalezy do Ciebie.

Edytowano przez grzegorz508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ok jak znajde wolną chwile zamieszcze zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie czy ktos spotkał sie z tłokami firmy kompleks?? czy to firma która sie zajmuje regeneracją tłoków bo taki mechanik mówił ze są najlepsze, ale on lubi kombinować wiec mogą byc po regeneracji oryginałów, i mówi ze bepco to najgorsza firma, czy ktos miał do czynienia z tłokami i tulejami firmy bepco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

No te Bepco strasznie tanie jest w porownaniu to Mahle, także ja bym się zastanawiał. Wszyscy chwalą Mahle i ja bym raczej brał tez z tej firmy, po tym raczej napewno pochodzą pare ładnych mtg. Dla dowodu poczytaj sobie: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/10066-remont-c-360/page__st__200,od str. 11 i dalej, tam jest conieco o zestawach, niby do c360, ale firma to zawsze firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko jest jedno ale tłoki w zestawie mahle mają tylko 4 pierscienie a orginalnie mają 5 gdzie ten 5 odpowiada aby przez przypadek do komory nie dostawał sie olej tu jest link

http://www.diesel-czesci.pl/oferta_perkins3152.htm

jeszcze tu sie zapytam jakiej firmy te tłoki i jaka cena. Bo tuleje to mogą byc mahle surowe, ale ten tłok Gorzyce to nie jest taki jak orginalny. Tak ważne jest aby pochodił pare lat ale lepiej zeby kilkanascie bo wydaje mi sie ze najważniejszy jest tłok i zeby wlac dobry olej unikac superolu jak ognia, a najlepiej turdus.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Ten piąty dolny pierścień jest dodatkowy. Oryginalnie było tak: 1 chromowany, 2 uszczelniający, 3 uszczelniający i 4 zgarniający. Zrobiłbym fotkę instrukcji napraw, ale nie mam baterii do aparatu, a telefonem nie idzie.

Edytowano przez grzegorz508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan45236    0

witam jestem tu nowy i potrzebuje pilnej odp. a mianowicie zaczeliśmy remont naszego MFa i chodzi o tłoki czy strzałka na tłoku powinna być w kierunku kół rozrządu czy sprzegła ( dodam że to nie ja rozbierałem silnik) moim zdaniem to wkier. koła rozrządu prosze o szybką odp bo jutro chce go złożyć bo mam na sobote auto do roboty i zależy mi na czasie. pozdrawiam wszystkich.

Edytowano przez jan45236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak sie składa ze mam rozebrany silnik tylko ze 4 cylindrowy ad4.203 i u mnie nie ma strzałek

jest napisane FRONT w strone chłodnicy i cylindry sa numerowane od chlodnicy 1 H ,2 L, 3 H, 4 L

(w moim silniku prawdopodobnie sa jeszcze orginalne tłoki bo już sie troche zużyty ale i tak niezle smiga)

powiem ci tak komora spalania w tłoku powinna by bliżej układu wydechowego

tutaj mam link do zdjęc tego silnika

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c61019ff21df0e9.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45ea0cd1713030e0.html

tam w tym albumie jest wiecej prosze porównac do 255

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy jest jakis specjalny klucz do przekrecania wału korbowego w mf,żebym mógł ustawic szczeliny zaworów u mnie jest sróba jakies 38,5 lub 38(recznie nie da rady obrócic a głowica była regenerowana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

akurat u nas w warsztacie stoi 255 na kapitalny remont

wal poszedl na szlif glowica tez planowana byla korbowody do regeneracji tak jak pompa i wtryski

tuleje tloki pierscienie nowe MAHLE (dobra i sprawdzona marka polecam)

do odkrecania nie trzeba zadnych specjalnych kluczy

jak bedziesz wymienial tuleje to proponuje podgrzac blok na jakims piecu a tuleje zmrozic beda latwiej wchodzic no i dobrze wyczysc i przesmaruj troche olejem to tez pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a klucz 38 bedzie pasował?? bo nie mam takiego,

nie wiem czy wejdzie grzechotka 1/2 z kluczem

//chyba ze na 3/4 ,a może klucz oczkowy 38 wygiety bylby?

stwierdziłem ze narazie nie bede robił remontu i wymiany tulei założyłem głowice

i cięzko obrócic korbowodem po regeneracji głowicy i wymianie uszczelki na miedzianą a wtryski sa wymontowane czy tak powinno byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Odkręć dekielek pod sprzęgłem o ile go masz i za sprzęgło się kręci wałem, nie widziałem jeszcze, zeby jakiś mechanik kręcił na śrubę u wału, na ogół kręcą za sprzęgło jakąś łyżką do kół. A jak zjedża się silnik to włącza się WOM na niezależny i jedna osoba musi kręcić za końcówkę WOMu jakimś kluczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w c330 sie kreciło :unsure: korbą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

W C328 ojciec kręcił też kolbą, a teraz ja juz sam ustawiałem zawory w MF to wiem, odkręca się dekielek od sprzęgła (w MF 255 przykręcony na 2 śruby) i za to sprzęgło się kręci. A wiesz, chociaż gdzie masz znak ustawczy na kole zamachowym i gdzie jest zaślepka tylnej płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie jest pokrywa na sprzegło na 4 sruby, a znaków bede szukał może są tam gdzie to sprzegło, a nie to ustawimy na swój sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

No to koledzy pisali wcześniej, żę komorą spalania blizej wydechu, czyli wgłębieniami bliżej wydechu. Ja nie jestem pewien, postaram się poszukać jakiś zdjęć tego silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj