Skocz do zawartości
ssman860

Pług wahadłowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług

ssman860    2

Witam. Mam pytanie do wtajemniczonych w pracę z pługami wahadłowymi.

Połowe pól mam na ziamiach ciężkioch (czarnoziemy i glina na zmiane) a drugą połowe na ziemi dosyć lekkiej do uprawy. Czy pług wahadłowy famarolu na 3 skiby zgrałby się z ciągnikiem ursus 385 bez przedniego??

Wtajemniczony do końca to nie jestem ale wiem że na ziemie torfowe i gliniaste się zbytnio nie nadaje najlepiej zachowuje się na glebach lekkich a ursus 385 powinien z nim poradzić.

Wiadomość z agroFakt.pl

ssman860    2

Widziałem, właśnie to mnie odstrasza. Obecnie mam grudziądza 4x35 no ale nie jestem z niego zadowolony, bo ten pług wg mnie ma za duże opory przy głębokiej orce spowodowane kształtem odkładni. Odkładnia w starych grudziądzach sprawda się dobrze na lekkich glebach a na zwięzłych zamiast odrzucać ziemie na bok na bieząco to ją pcha. Jedyny plus tego to kruszenie brył, ale mało mnie to cieszy.

Gdyby istniały odkładnie śrubowe do tych pługów grudziąckich to już by mnie zadowalało.

rafalkom555    13

a jak ten wahadłowy wygląda, bo kiedyś widziałem go na zdjeciu a teraz jakoś na allegro go nie ma i takie tam, jaka jest budowa tego 2stronnego korpusu? jakies fotki?

ssman860    2

budowa jego korpusu przypomina pług do odśnieżania. Odkładnica ma kształt prostokąta, jest lekko wygięta, a lemiesz ma dwa dzioby. Słyszałem, że jak zużyje się jedna strona odkładni to można ją obrócić o 180 stopni i jechać dalej. Poczytałem tu i ówdzie o tych pługach, mam mieszane uczucia. :)

Chyba jednak obiore kurs w kierunku pługów obrotowych. Interesują mnie wyłącznie z odkładnicami śrubowymi lub półśrubowymi, kulturalne mam i wiem, że szału nie robią.

rafalkom555    13

takie cześci to wiem, tylko nie mogę go sobie wyobrazić, chodzi o budowę korpusu, bo budowa ramy jest mi znana :)

milanreal1    290

budowa jego korpusu przypomina pług do odśnieżania. Odkładnica ma kształt prostokąta, jest lekko wygięta, a lemiesz ma dwa dzioby. Słyszałem, że jak zużyje się jedna strona odkładni to można ją obrócić o 180 stopni i jechać dalej. Poczytałem tu i ówdzie o tych pługach, mam mieszane uczucia. :)

Chyba jednak obiore kurs w kierunku pługów obrotowych. Interesują mnie wyłącznie z odkładnicami śrubowymi lub półśrubowymi, kulturalne mam i wiem, że szału nie robią.

Wahadłowego raczej nie warto. Oprócz tego co pisałeś to charakteryzuje się słabym kryciem i słabym kruszeniem co na glebach gliniastych nie zda egzaminu.

pawel6485    234

Kolego byłem posiadaczem pługa uchylnego howard i powiem ,ze ładnie krył,kruszył tylko miał znacznie wieksze zapotrzebowanie mocy niz zwykła obrotówka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ben73
      Witam czy ktoś posiada ursusa c-385a z agregatem talerzowym 2,7m z hydropakiem lub 3,0m  i jak daje sobie radę. Ja mam 3,4,5 klasę ziemi.
    • Przez arassso
      Co sadzicie o cięzkich ursusach 4 garowychtypu 385 902 912 itd . ja mam 385 i jestem zdowolony przydałby sie naped ale i bez tego bardzo dobrze sie sprawuje co wy o nich sadzicie??
    • Przez lajkzxc
      Witam. Ostatnim czasem zauważyłem że ursus 1634 stracił ,że tak powiem trochę na werwie. Iść idzie ale jednak to to nie co było wcześniej.  Trochę bardziej mułowaty sie zrobił. Podłączyłem  manometr aby sprawdzić ciśnienie doładowania i na postoju po dobrej przygazówce wskazówka ledwie się bujnie. Próbowałem puścić go na drogę, trójka i but to tak przy rozpędzaniu do 0,2,   może 0,3 bara wskazówka podskoczyła.    Jako takiego dymienia nie obserwuję, z odpalaniem zero problemu.   Co to może być?   Turbo,  Korektor dawki? Odłączałem korektor dawki, ten wężyk to brak zmian.  NIe chce bez potrzeby zmieniać turbiny jezeli jest ok.   Pozdrawiam i prosze o opinie. Jakie ciśnienia uzyskujecie w swoich szóstkach?
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)