Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ostatnio w ręce wpadł mi "Tygodnik poradnik rolniczy" numer 6 z 9 lutego 2014 i tam jest fajny artykuł właśnie o tych dofinansowaniach. Polecam przeczytać go sobie i zapoznać się z tym. Jest tam napisane na co i ile może być:

-produkcja prosiąt 1,5 mln zł

-inwestycje związane bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie 500 tys zł

- pozostałe inwestycje 200 tys zł

 

Są to górne progi pomocy

Edytowano przez zetorfanprox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Jaki był by koszt wybudowania obory wolnostanowiskowej na 60 krów+ 40 jałówek, konstrukcja dachu stalowa z płytą warstwową. Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Napisano (edytowany)

Siądź lepiej dziecko przy książkach i się poucz... Bez urazy, ale jeśli jesteś osobą która pyta na poważnie i chce serio budować nową obore to powinieneś chciaż podać czy system utrzymania bydła to ruszta, czy być może płytka ściółka lub zgarniacze. Tak samo z dojem, robot czy może hala udojowa? Jeśli hala to nowa czy używana.

A wracając do Twojego pytania, to z tych info co podałeś to koszt może być w wersji najtańszej (czyli hala używka, korytarze gnojowe z zgarniaczami i budowa bez firmy to spokojnie w 0,6 mln powinieneś się zmieścić) . A w wersji lux :D (robot, ruszta) to nawet z 1,3 mln złotych.

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

Witam czy jest osoba która postawiła oborę na krów z projektów ogólno dostępnych obór w internecie .Proszę o jakieś opinie na ten temat jak w żeczywistości się sprawdzają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

lekką ręką 1200000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Obora wolnostanowiskowa 24x30 w konstrukcji stalowej z płytą warstwową, zgarniaczami hydraulicznymi, + osobny budynek obok 15x9m stanowiący halę rybia ość 2x4, +chłodnia na mleko+wc+biuro i  pomieszczenie techniczne. Do tego płyta obornikowa 12x12m i zbiornik na gnojowicę 121m3. Całość inwestycji w lekkim zaokrągleniu 800tys. brutto. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprytny    1

Witam! Mam pytanie, jestem na etapie ocieplenia dachu obory i mam problem jakiego materiału użyć, więźba drewniana na wierzchu folia i blacha.

Najtańszym rozwiązaniem jest oczywiście STYRODUR XPS i o to mi właśnie chodzi tylko jaki bo są różne?  Widziałem produkt firmy BASF taki zielony lub różowy ale podobno się kurczy, URSY taki żółty ale mówią że miękki, i najlepiej wypada ten z firmy DOW Roofmate TG-a taki niebieski bo podobno jest samogasnący i nie kurczy się ale do końca nie jestem pewien..

Wiem że są inne rozwiązania ale niestety cenowo droższe, dletego ze względu na koszty chodzi mi właśnie o ten rodzaj materiału.

 

Jeżeli ktoś ma coś takiego i mógłby coś powiedzieć, doradzić będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Na ile to sztuk? Tylko na dojne?

 

na 60 szt. bede kombinować żeby było na mniej krów, bo obsady nie mam takiej, a za to żeby jalówki wsadzić w to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Planuje budowę obory na 60 legowisk i zastanawiam się czy halę budować w środku czy na początku. Jeśli będę budował w środku to dalej od zbiornika na mleko, ale za to bedzie możliowść podzielenia krów na 2 grupy żywieniowe.

Czy przy maksymalnie 80 sztukach dojnych opłacałoby się 2 razy mieszać paszowóz dla krów i jeszcze trzeci raz dla jałowizny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Jeśli dawka dla krów jest robiona z produktów bardzo dobrych jakościowo to spokojnie możesz młodzieży dawać niedojadki. A jesli masz ochotę przygotowywać pasz dwukrotnie w ciągu dnia to nie ma w tym nic złego, będą miały świeżą dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

tylko o to chodzi czy hale zrobić z boku i dawać wszystkim krowom to samo, zrobić hale w środku i mieć 2 grupy, dla lepszej mieszać wóz oddzielnie a dla słabszych dawać to samo co jałowiźnie

grupy żywieniowe są podobno dobre.. Tylko czy opłaca się robić gdy grupa liczy 30-40 sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

jak bardzo dobrej jakości pasza to można niedojady wrzucić jeszcze raz do wozu i wymieszać ze świeżym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Sam niedawno wpadłem na taki pomysł z halą na środku obory ale wewnątrz ponieważ działka wąska. :( Jak dla mnie to ma sens, i nie widzę nic złego w tym. Co do mieszani paszy, na 30-40 sztuk spokojnie starczy 8 m3, a na te max. 80 sztuk to już odpowiednio większy = droższy i większe zapotrzebowanie na moc. Nie mam wozu, ale myślę że umieszać 2 x 2t dla krów jest szybciej niż 1 x 4t, chyba że mamy wystarczająco duży ciągnik by mieszać te 4t bez zbędnego zwalniania prędkości ślimaka na przekładni. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

czy ktoś się orientuje jak jest z budowa gdy w pobliżu jest woda....i jeszcze jak ktoś wie , chce kupic od znajomego projekt na obor która on już wybudowal to czy będę mogl z niego budowac czy musze go przerabiac na swój adres..... czekam na odp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

przy budowie każdego budynku architekt musi załączyć do projektu opinię geotechniczną. Poprostu musisz wziąć jakiegoś geologa który zrobi badanie gruntu w danym miejscu i wyda opinię geotechniczną do ustalenia warunków posadowienia obiektu budowlanego. W opinii tej geolog swierdza poziom wód gruntowych, warunki gruntowe i tym samym stwierdza bądź nie stwierdza przydatność gruntu na potrzeby budowy budynku. Z tą opinią potem do architekta. Chyba że ten ma swojego sprawdzonego, który po znajomości zrobi to taniej. Musisz popytac.

A to drugie nie wiem, bo nigdy tak nie robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, mam w niedalekiej przyszłości w planach budowę nowej obory na około 34 sztk. o wymiarach ok. 24x14m, uwięziowej na rusztach, ile gdzieś +/- trzeba szykować pieniędzy na taką inwestycję, dodam ze dojarke i schładzalnik już mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

taka obora bedzie kosztowac w granicach 300tys moze mniej zalezy od sposobu wykonania poszczególnych elementów ja postawiłem w ubr na 40szt koszt ponad 300tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprytny    1

Witam! W ubiegłym roku rozpoczeliśmy budowe obory uwięziowej 30x14, prace jeszcze trwają ponieważ staramy się jak najwięcej zrobić własnymi siłami:)

Przedstawiam film z dotychczasowych prac, może komuś się przyda kto będzie zaczynał w tym roku:-) Pozdrawiam wszystkich budujących!

Edytowano przez sprytny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

ktoś się orientuje jaki mniej więcej koszt postawienia ścian i dachu ? budynek mniej więcej 23x16 i 6-7m wys w środku wyposażenie mnie nic nie interesuje tam sobie samemu będę wszystko robił po swojemu tylko koszt budowy obory ściany dach bez posadzki oczywiście


a tak apropos ktos mi mówił że na posadzkę najlepszy jest żelbeton prawda to ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykAd    0

Witam. Jak w temacie interesuje mnie obora wolnostanowiskowa na głebokiej ściółce na ok 40 opasów. W planach stół paszowy 3-4 m po środku z lewej i prawej strony po 3 kojce,mury z superexu lub jakiegoś pustaka, dach konstrukcja drewniana plus pokrycie blachą trapezową, bramy trzy z lewej i prawej do usuwania obornika po środku na przestrzał jakaś większa. Proszę o porady kosztorys poszczególnych elementów. Chciałbym się również dowiedzieć jak wygląda to wygląda również ze strony formalnej (plany, pozwolenie) Chce to zrobić jak najtańszym kosztem, większość prac wykonam sam i przy pomocy sąsiada.   Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykAd    0

Witam wszystkich. Interesuje mnie koszt budowy obory wolnostanowiskowej na głębokiej sciolce. Wymiary również, myślałem o stole paszowym po środku ok 4m szerokosc po lewo i prawo po trzy kojce. Boki obory superex, dach drewniany pokrycie blacha trapezowa. Dodam że praktycznie wszystko zrobimy sami. Proszę wypowiedzieć się na ten temat z podaniem wymiarów oraz kosztów, zależy żeby było jak najtaniej. jesli ktos z was budowal w ostatnim czasie rowniez jak wyglada to od strony formalnej.Pozdrawiam 

Edytowano przez PatrykAd
zapomnialem o czyms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53
Suporex trochę delikatny i miękki materiał, ściany to mały koszt w porównaniu do reszty, zainwestowalbym nawet w bloczek betonowy. Konstrukcja drewniana hmm przy tej ilości oparów może po 10 latach się rozlecieć, ja bym proponował właśnie, konstrukcja dachu stalowa może być ze złomu, dołożyć na dach zamiast tych 25zl blacha + folia parę złotych dać najcieńsza płytę warstwową, koszt wyjdzie z 50zl M2 może a już gitara ciepło itd, pod to ceownik 80 na poprzeczki i jakiś dwuteownik 120 i gotowe, nawet bezslupowo, a dobrze zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez nikonn21
      Czy jest ktoś kto uprawia owoce w tunelach i chciałby się podzielić doświadczeniami? Chodzi mi o głównie o kwestie techniczne 
    • Przez pedzel
      witam będę robił przyczepę jednoosiową sztywną i proszę o  porady co do materiałów:przyczepa o wymiarach 3 x 1,7m burty 0,5m otwierana tylko tylna burta reszta na stałe przyspawana ładowność do max 3 tony na dolny zaczep , mam zrobioną oś z rury grubościennej na piastach z lublina i kołach z lublina ramę myślałem z profila zamkniętego 80x40x3 w kształcie trójkąta na to w poprzek profile 40x40x3 na podłogę blacha 3mm a na burty 2mm czy będzie to miało sens i czy wytrzyma te 3 tony ładunku
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Praktycznie mam już projekt gotowy, ale chciałbym podpytać czy ktoś widzi w nim coś co by można było zmienić bo np u niego sie nie sprawdza.

    • Przez norbert098
      Witam czy ktoś z forumowiczów przerabial obore odwracając bydło głowy do środka? Jaki koszt mniej więcej?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj