Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ChiquitaB    754

gdzieś czytałem że same ruszta dla jałówek nie za bardzo i by musiało być ścielone słomą albo gumowe maty specjalne na ruszta są ale cena zapewne nie za ciekawa. Też w ciąglu najbliższych kilku lat będę musiał to rozwiązać bo robienia pełnej podłogi tylko dla jałóweczek mi za bardzo nie pasuje i taczkowania potem od nich gdzie reszta będzie na ruszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio55555    29

Witam mam pytank. Ma ktos moze kontakt tel badz e-mail do firm zajmujacych sie budowa hal stalowych typowo inwentarskich wysylalem zapytania do kilku firm i prawie kazdy sie miga zadnych konkretow z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Jaka byłaby różnica w cenie między oborą wolnostanowiskową na 60 dojnych i 35 młodzieży na rusztach lub zgarniaczu , po najniższych kosztach ( używana hala itd) a oborą uwięziową na tyle samo sztuk tylko że stanowiska i zgarniacz linowy. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Zgarniacze tańsze ale gorsze od rusztów zgarniacze prąd ciągną i w razie awarii to lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

dodatkowo do zgarniaczy dolicz koszt frezowania betonu. Moim zdaniem i tak warto- na te 60 krow bedzie potrzebowal pewnie 2x 30m kanal, jeden 3m szeroki, drugi 2,7. Policzcie jaka roznica w kopaniu, ilosci betonu i stali zbrojeniowej. Moim zdaniem kanaly beda go kosztowac ze 150tys. wiecej, bo tam w sumie nawet nie ma gdzie zaoszczedzic. Zgarniacze pewnie wyjda 50-70tys (2, licze tylko dla krow, bo jalowki pewnie gleboka sciolka), a ew. naprawa nie jest az taka znowu zla. Polecam scielenie trocinami, piaskiem, ew. sieczka slomiana, a krowy na materacach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Z kolei na kraty wiele osób narzeka że nie są takie fajne bo krowy się brudzą i mają problemy z racicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Jeśli chcesz byśmy porównali cene obu tych obór to musi być przedewszystkim ten sam system utrzymania zwierząt (ściółka, lub ruszta, ewentualnie zgarniacze). A policzyć samemu też nie jest kto wie jak trudno. Kartka długopis i kalkulator i do boju ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Cena jest ważna ale ja uważam że wygoda twoja jest najważniejsza bo poco masz się narobić jak można praktycznie bez pracy 50tyś wydasz więcej a mniej roboty na całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Ze względu na wyższe koszty i kłopotliwą obsługę obecnie odchodzi się od budowy obór z rusztami. Pomijam kwestie zdrowia zwierząt i ludzi w takich budynkach.

Do czyszczenia korytarzy nie potrzeba zgarniaczy - wystarczy zwykły ciągnik z lemieszem spycharkowym. Najtańsze i najbardziej niezawodne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Kłopotliwa obsługa obór z rusztami? Brednie. Gorszej rzeczy nie słyszałem.

 

Jak najbardziej kłopotliwa jak ścielisz legowiska piaskiem, sieczką lub trocinami. Korytarze tak czy inaczej musisz czyścić. A z kanałów wypompowywać gnojowicę. To rozwiązanie sprawdza się przy świnkach. Ale jak ktoś lubi babrać się w gnoju na większą skalę to jest jego wybór. Życzę powodzenia przy krówkach :)

 

Te obory były promowane jak nie było regulacji dotyczących dobrostanu albo nawożenia ( jakieś 20 lat temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Mnie osobiście bardziej przekonuje obora wolnostanowiskowa ze zgarniaczem np delta, ciągnik w zime nie zawsze odpali, słałbym troszkę słomy na legowiska potem sprzątnąć w kanał i zgarnęłoby to , nie wiem tylko jak by to było z ceną. Trzeba będzie przejechać się po kilku oborach , bo w sumie niedaleko mam kilka ładnych obiektów i zorientować się w cenie wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Witam mam pytank. Ma ktos moze kontakt tel badz e-mail do firm zajmujacych sie budowa hal stalowych typowo inwentarskich wysylalem zapytania do kilku firm i prawie kazdy sie miga zadnych konkretow z gory dziekuje

 

a Rolstal pytałeś? cena jest od kg konstrukcji jak dobrze pamiętam, uzalezniona od tego czy w ocynku czy w farbie, i czy bierzesz same elementy i składasz sam, czy z robocizną, bo u znajomego przyjeżdżali i składali, nic go nie interesiło poza fundamentami i kotwami.

Muszę niedługo do nich własnie przedzwonić i już zaklepać robote na oborę właśnie w takiej konstrukcji.

 

jest jeszcze inna firma dość konkretna zajmujaca sie konstrukcjami stalowymi, ale nazwa mi ze łba wyleciała, muszę swojego projektanta zapytac o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio55555    29

Dzwonilem juz ma mi wyliczyc co i jak z k3 ma tez przyjechac przedstawiciel z oferta pod klucz ( bez hali udojowej) przyszlym tygodniu ponoc koszty budowy sie zmniejszyly przynajmniej z tego co mowil ciekawe ile w tym prawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

materiały poleciały w dół rzeczywiście, to prawda bo sprawdzałam, i cena stali i zwykły supporek czy pustak w porównaniu z rokiem poprzednim jest dużo tańsze. Z jednej strony dobrze, bo mniej kasy sie wyłoży, a z drugiej nie bardzo bo kosztorys do kredytu bedzie uszczuplony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Teraz pozostaje czekać aż ruszy nowe rozdanie PROW. Będzie kładziony duży nacisk na budowę nowych obiektów wraz z wyposażeniem (hale udojowe, paszowozy) więc można chwilę jeszcze poczekać jakie postawią wymagania do spełnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Również na budowę obór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez nikonn21
      Czy jest ktoś kto uprawia owoce w tunelach i chciałby się podzielić doświadczeniami? Chodzi mi o głównie o kwestie techniczne 
    • Przez pedzel
      witam będę robił przyczepę jednoosiową sztywną i proszę o  porady co do materiałów:przyczepa o wymiarach 3 x 1,7m burty 0,5m otwierana tylko tylna burta reszta na stałe przyspawana ładowność do max 3 tony na dolny zaczep , mam zrobioną oś z rury grubościennej na piastach z lublina i kołach z lublina ramę myślałem z profila zamkniętego 80x40x3 w kształcie trójkąta na to w poprzek profile 40x40x3 na podłogę blacha 3mm a na burty 2mm czy będzie to miało sens i czy wytrzyma te 3 tony ładunku
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Praktycznie mam już projekt gotowy, ale chciałbym podpytać czy ktoś widzi w nim coś co by można było zmienić bo np u niego sie nie sprawdza.

    • Przez norbert098
      Witam czy ktoś z forumowiczów przerabial obore odwracając bydło głowy do środka? Jaki koszt mniej więcej?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj