Polecane posty

jestem wykonawca i zajmuje się tylko oborami jeżdżę po całej polsce możecie mi wysłać jakieś rzuty i wycenie wam robociznę pod klucz a z materiały moge wziąć przez siebie bedzie taniej tel..605844743 renomabudownictwo@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Ile koszyowalaby budowa obory uwieziowej 50x14 wysokosc scian 3,5 sam material i robocizna bez dojarki i zbiornika???

Edytowano przez karol7854

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiam114    0

Witam, mam pytanie ile by mnie wynioslo postawienie obory o wymiarach 42x15m? Chodzi mi tylko o material tak ok. Obora miala by miec dwa rzedy krow we wjazdem na sztaplarke i paszowoz z czasem. Moze ktos budowal juz taka z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Wszystko możesz sobie sam policzyć, tylko trzeba trochę poszukać np. cen pustaków, blachy, drewna, itd.

 

 

 

ah te ferie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Nie znam się za bardzo na budowlance więc może zadam głupie pytanie ale podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Z tego co widzę wszystkie nowe obory są bez stropowe a dach to konstrukcja metalowa z płytą warstwową. Nie taniej by było zrobić lekki strop, więźbę dachową drewnianą i na to blachę odpadową po płycie warstwowej która kosztuje 10zł za metr kw

Edytowano przez node3mer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

myślałem żeby dać słupy na środku, wentylacja by była wyprowadzona na dach przez kilka 'kominów'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikesz1404    1

Mam pytanie odnośnie hal udojowych.. Chodzi mi o halę 2x4. Z jakiej firmy polecacie (Delaval, Polanes, Westfalia) odnośnie jakości do ceny ? . I czy orientujecie się ile taka hala mogłaby kosztować ? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

@node3mer ... Kolego ... nie jeden już chciał robić taniej, lepiej, inaczej lub przebudowywać coś co się już ma i niejeden się przekonał, że jednak nie tędy droga. To, że budowa będzie nawet trochę droższa zwraca się po latach z nawiązką. Budowanie czegokolwiek w starych technologiach, zabawa ze stropami, słupami co parę metrów i tym podobne to już nie nasze czasy. Liczy się uniwersalność. Pobudujesz halę bezsłupową i bezstropową i będziesz miał spokój, że jak się zmieni koniunktura i krowy będą nieopłacalne skujesz posadzki, wylejesz nowe i zaczniesz naprawiać samochody czy też prowadzić jakąkolwiek inną działalność. Za rok czy dwa stwierdzisz, że jednak zamiast uwięziowej wolałbyś mieć krowy w wolnostanowiskowej to martwisz się tylko posadzkami/przyziemiem. Inna kwestia, że wbrew pozorom biorąc pod uwagę wszystkie koszty włącznie z robocizną konstrukcje stalowe kryte płytami warstwowymi wcale nie wychodzą drożej od tradycyjnych technologii. Na upartego ... gdy będziesz miał dośc sprzedajesz halę, rozbierasz i odzyskujesz znaczną część zainwestowanej kasy zamiast oglądać kolejny betonowy hangar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macinol    0

Mam pytanie odnośnie hal udojowych.. Chodzi mi o halę 2x4. Z jakiej firmy polecacie (Delaval, Polanes, Westfalia) odnośnie jakości do ceny ? . I czy orientujecie się ile taka hala mogłaby kosztować ? Z góry dzięki za odpowiedź :)

 

Wiec tak, podstawowa hala rybia ość 2x4 z de lavalu to 96 tys. zł netto, jeżeli chodzi o westfalie 84 tys. zł netto. Hala na full wypasie de laval 164 tys a westfalia bodajże jak dobrze pamietam 146 (coś w tych okolicach). Te wyższe ceny to już z systemem zarzadzania stadem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Witam podpinam się: Czy dałoby się postawić oborę wolnostanowiskową na ściółce na 50 dojnych plus tyle samo przychówku za ok 500 tyś zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zezwolenie środowiskowe potrzeba od ilu djp??

 

Witam podpinam się: Czy dałoby się postawić oborę wolnostanowiskową na ściółce na 50 dojnych plus tyle samo przychówku za ok 500 tyś zł?

 

 

myślę ze za mniej ja na rusztach postaWIŁEM W 2011 za 600 tyś z całym wyposarzeniem, a odiąć ruszta i podziemnie zbiorniki na gnojowicę to koszt około 150 tyś (beton, ruszta, stal,koparki,)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Aha czyli bez firmy? A jakie wymiary i wyposażenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Panowie a co myślicie o czymś takim?

efekt jak ruszta, a wystarczy 1 zbiornik poza oborą i wydaje mi się że koszt zbiornika plus zgarniaka będzie o połowę niższy niż w przypadku ruszt.

Czy ktoś z Was ma tak zrobione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

A przy stole paszowym tak samo jest zrobione? Nawet niezłe ciekawe jak by było żeby trochę słomy dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

tylko żelastwo gnije, lina pęka, natomiast ruszta są wieczne. 1mb liny stalowej 20zł, nierdzewki 40zł.

Ktoś tu na tym forum ma bezściołową oborę ze zgarniakami, chwali sobie taki układ. Osobiście uważam, że uwzględniając koszty napraw, to ma to sens- jest tańsze niż budowa kanałów i ruszt, a jeśli na dodatek naprawdę bezobsługowe, to jest ok. Jak będę przerabiał starą oborę, to zrobie bardzo podobnie jak na filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Ciekawe jaka cena...


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to daj to do polskiej obory przy -30 na zewnatrz. Ciekawe czy po pierwszym dniu by sie nie zacielo


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Jeśli mogę coś dodać to mam 11letnią oborę uwięziową ma szerokość na zewnątrz 12,3m korytarz paszowy 3,5m posiadam wóz paszowy z lewym i prawym wysypem to bez gazu wysypuję na totalny styk i musiałem blaszki co szerzej wyrzuca paszę wypiąć dla mnie totalne minimum to 3,8m najlepiej przy uwięziowej oborze 4m a przy nowych technologiach wolnostanowiskowych to 4,5m przymusowo boczne korytarze na słomę mają 130cm są ok baloty z lely po 330kg są w sam raz gnojowy 16cm głębszy niż stanowisko szerokość po 60cm reszta na stanowiska. Jak dla mnie 12,3m przy uwięziowej oborze to minimum totalne przydałoby się 13,3 tylko że budowaliśmy niestety z stropem a tregr miał 12,1 długości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Mógłby się ktoś wypowiedzieć o metalowych zbiornikach na gnojówkę? Cena takiego używanego 20tyś litrów zaczynają się od 4 tyś zł. Jak taki zbiornik zachowywał by się po zakopaniu w ziemi jak było by trochę podmokło?Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? warto zainwestować w takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Zaletą takiego rozwiązania na pewno jest cena, wadą może być trwałość takiego zbiornika, podłączenie go do kanałów w oborze oraz to że lepiej by było nie opróżniać go do pusta na podmokłych terenach.

 

Panowie a co myślicie o czymś takim?

efekt jak ruszta, a wystarczy 1 zbiornik poza oborą i wydaje mi się że koszt zbiornika plus zgarniaka będzie o połowę niższy niż w przypadku ruszt.

Czy ktoś z Was ma tak zrobione?

 

Widziałem kiedyś coś podobnego z rolstalu tylko że nie na linę, z tego co pamiętam to cena dość przystępna.

Oglądaj od 2:20

 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xPNL4QB_bWc

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

koledzy powiedzcie mi jedną rzecz. mam projekt obory 21x37m wolnostanowiskowa do realizacji, czy da się zastąpić dach z metalu na drewno? przeliczając to sam dach w stali wyniósłby mnie jakieś 300tys, a to do choroby dużo, drewno wyniesie dużo taniej, ale ni wiem czy wydałoby na taka szerokość obory - 21m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez nikonn21
      Czy jest ktoś kto uprawia owoce w tunelach i chciałby się podzielić doświadczeniami? Chodzi mi o głównie o kwestie techniczne 
    • Przez pedzel
      witam będę robił przyczepę jednoosiową sztywną i proszę o  porady co do materiałów:przyczepa o wymiarach 3 x 1,7m burty 0,5m otwierana tylko tylna burta reszta na stałe przyspawana ładowność do max 3 tony na dolny zaczep , mam zrobioną oś z rury grubościennej na piastach z lublina i kołach z lublina ramę myślałem z profila zamkniętego 80x40x3 w kształcie trójkąta na to w poprzek profile 40x40x3 na podłogę blacha 3mm a na burty 2mm czy będzie to miało sens i czy wytrzyma te 3 tony ładunku
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Praktycznie mam już projekt gotowy, ale chciałbym podpytać czy ktoś widzi w nim coś co by można było zmienić bo np u niego sie nie sprawdza.

    • Przez norbert098
      Witam czy ktoś z forumowiczów przerabial obore odwracając bydło głowy do środka? Jaki koszt mniej więcej?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj