Polecane posty

surowa1994    2

Witam czy możecie mi polecić jakaś firmę budowlaną która postawiła by mi obore 14/30?Bo jedyna firma którą znam tak mi wyskoczyła z ceną że aż sie za głowe złapałem.Jestem z woj warmińsko mazurskiego okolice Olsztyna z góry dzięki:)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Najlepiej to zatrudnij pojedynczo muraży z pomocnikami, dekarzy, hydraulikow itp... bo jak zatrudnisz jedna firme do wszystkiego to Ci taka cene wystawia... Chyba ze masz duzo kasy i niechce Ci sie za wszystkim uganiac.

  • Like 1

Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek89    0

a ja mam pytanie i jednocześnie prośbę, potrzebuję wybudować obore na 6 szt krowa lub dwie i reszta byczki, potrzebuję wiedzieć jakiej wielkości powinien to być budynek jaki szeroki korytaz i mniej wiecej ile wynosiłby koszt takiej inwestycji, z góry dziękuję za odp;)

( korytazem potrzebuję wjechac z kiszonką)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

Ludzie skad wy pieniadze bierzecie na te obory??? Co wy tam marihuane chyba hodujecie. Nigdy w zyciu bym 200tys nie zainwestował w obore... Jaka z tego jest korzysc??? Przeciez to wogole nie jest oplacalne....

 

Bartek89 nie słuchaj tych filozofow tylko rób po swojemu. Oni korytarze robia po 4 m dla wygody:) :):):) Bez kitu normalnie. Jak poczytac to mozg sie lasuje.

Edytowano przez dazio80008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@dazio80008 może dla Ciebie żadna korzyść ani opłacalność ale inni inaczej to widzą i im się opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

Ej powiedz jak to postawie taka za 600tys. Bo jak tak policzyc paliwo nawozy swoja ciezka prace to niem. Prad. Czym jezdzisz mercedesem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Czym jeżdżę nie powinno Cię obchodzić. Pozatym gdzieś pisałem i mi się nie chce powtarzać. Możesz sobie poszukać w moich postach.

 

Co do budowy to idź do projektanta/kosztorysanta i Ci policzy co i ile będzie kosztować, Tylko oni mają swoje normy i nieraz wychodzi 300% drożej.

 

Najlepiej ogłoś przetarg na wykonanie obory, tak jak robią wszyscy w Polsce, kto da najniższą cenę ten wygrywa i buduje. Tylko pamiętaj tanie nie znaczy dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

W odpowiedzi zakładającemu temat (choć zapewne już dawno podjął decyzje, a może nawet pobudował) nie baw się w żadne dobudówki. Rzadko wychodzą tak tanio jak się zakładało, a funkcjonalność takich lepionych obór pozostawia wiele do życzenia. Szwagier też popełnił ten błąd i każdego dnia pluje sobie w brodę.

Jak ktoś myśli na poważnie o zajmowaniu się hodowlą bydła i chce na tym zarabiać niestety musi zacząć od inwestycji. Oczywistym jest, że wydanie 200.000 PLN na oborę dla 5 czy 10 krów pozbawione jest jakiegokolwiek sensu. Ale gdy mówimy już o np. 40-50 dojonych krowach ... przy odpowiednim myśleniu da się na tym zarobić i dość szybko zwrócić sobie koszty inwestycji nie mówiąc już o tym, że ułatwi się sobie pracę. Nie jesteś w 100% pewien, że chcesz do końca życia pracować przy krowach ... pobuduj halę opartą o bezsłupową konstrukcję stalową. Znudzą Ci się bądź przestaną być opłacalne krowy ... stosunkowo niewielkim kosztem przezbroisz oborę i zaczniesz hodować świnie lub zrobisz w niej coś zupełnie nierolniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

Ale powiedz mi zakladajac ze bede trzymal opasy jakie ja moge zarobic z tego pienadze? Mysle postawic taka za 100. Wszystko zrobie sam tylko materiał. Jaka bedzie opłacalnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Nie wiem, nie trzymam opasów, nie mam w tej kwestii doświadczenia.

Wydaje mi się jednak, że aby produkcja bydła mięsnego miała sens trzeba ich mieć nie 10 czy 20, ale raczej koło setki. Tak już jest na tym świecie, że bez pracy zarobić się nie da, a przy 10 czy 20 opasach wiele pracy nie ma więc i aspekt ekonomiczny raczej wątpliwy. W dzisiejszych czasach ciężko wyżyć z 40 krów dojnych przy których pracę mają w zasadzie całodobowo 2 osoby. W kwestii opasów trzeba myśleć o duuużo większej obsadzie obory lub traktować je jedynie jako dodatek do innej działalności i cieszyć się z tego, że raz na jakiś czas wpadnie do portfela miły bonusik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

z tymi krowami to sie grubo mylisz skoro twierdzisz że z 40 krów ciężko wyżyć... ja mam 25 szt. i naprawde żyję się dobrze jeszcze zostaje sporo pieniędzy na inwestycje, jak sie zabiera za jakąś hodowlę to trzeba na niej się znać i opłacalność jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Kolego ... wszystko zależy jakie warunki rolno-środowiskowo-ekonomiczne masz w swoim gospodarstwie i jego otoczeniu. Jeśli masz dużo swojej ziemi i nie musisz podpierać się dzierżawami lub zakupami paszy ... dasz radę. U nas ziemi wszystkim mało. Dzierżawy drogie, zwykle trzeba oddać całą dopłatę i jeszcze 200-300 PLN do hektara. Pasze drogie. Ziemia w dziesiątkach małych kawałków. Niestety nie wszędzie warunki są takie same. Już pomijając takie kwestie, że są mleczarnie płacące nawet 1,70 PLN za litr mleka, a nasza płaci 1,15 i nie ma możliwości iść do innej bo za daleko lub jeszcze taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek89    0

no to się zmienił temat dyskusji, a wracając do mojego pytani kilka postów wyżej mógłby mi ktoś pomóc...????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

Kolego ... wszystko zależy jakie warunki rolno-środowiskowo-ekonomiczne masz w swoim gospodarstwie i jego otoczeniu. Jeśli masz dużo swojej ziemi i nie musisz podpierać się dzierżawami lub zakupami paszy ... dasz radę. U nas ziemi wszystkim mało. Dzierżawy drogie, zwykle trzeba oddać całą dopłatę i jeszcze 200-300 PLN do hektara. Pasze drogie. Ziemia w dziesiątkach małych kawałków. Niestety nie wszędzie warunki są takie same. Już pomijając takie kwestie, że są mleczarnie płacące nawet 1,70 PLN za litr mleka, a nasza płaci 1,15 i nie ma możliwości iść do innej bo za daleko lub jeszcze taniej.

 

cena za mleko to 1,4 zł/l a areał na którym gospodaruje to 36 ha, (22 ha własnej) masz rację że wszystko zależy od warunków, wg mnie podstawa opłacalności to własne pasze i własne jałówki przeznaczone na remont stada podstawowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

20 groszy na litrze to bardzo dużo. U nas ziemia własna to zaledwie 13ha. Dzierżawisz 14 ha ... pytanie na jakich warunkach bo jak mówię u nas trzeba oddać całą dopłatę i dodatkowo jeszcze 200-300 PLN. Kolejna kwestia to jakość i płodność ziemi na której gospodarujesz. U nas 1 i 2 klasy nie uświadczysz, 3 jest luksusem, a przeważają 4-5 klasy. Właśnie dlatego uważam, że ciężko za kogoś napisać biznesplan i wyliczyć mu realne zyski jeśli w obrębie jednego kraju produkcja potrafi być tak bardzo zróżnicowana pod względem dochodowym. Dlatego też uważam, że jeśli przy mlecznych nawet w Twoich warunkach da się żyć z 25 krów to przy mięsnych niezbędne będzie min. 2 jeśli wręcz nie 3 razy tyle, a takiej ilości w oborze za 100.000 nie da się trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

dzierżawa jest na takich samych warunkach co u Ciebie a ziemie sa 4-6 klasy. Zgadzam się co do kwesti bydła mięsnego to jest inna produkcja i aby była opłacalna musi być to rasa czysto mięsna i ilość sztuk musi być zdecydowanie większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Czyli ile według was tych opasów powinno być? 90 i co ok pół roku sprzedaż 30 sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

widzac po moim gospodarstwie z 6 opasow mozna wyciagnac ten sam dochod co z 1 krowy mlecznej o wydajnosci około 8-9 tys. Liczac w roku.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://projekty.muratordom.pl/projekt_obora-dla-krow-mlecznych-wraz-z-przychowkiem-wolnostanowiskowa-boksowa-z-podloga-szczelinowa,1439,0,0.htm'>http://projekty.muratordom.pl/projekt_obora-dla-krow-mlecznych-wraz-z-przychowkiem-wolnostanowiskowa-boksowa-z-podloga-szczelinowa,1439,0,0.htm'>http://projekty.muratordom.pl/projekt_obora-dla-krow-mlecznych-wraz-z-przychowkiem-wolnostanowiskowa-boksowa-z-podloga-szczelinowa,1439,0,0.htm'>http://projekty.muratordom.pl/projekt_obora-dla-krow-mlecznych-wraz-z-przychowkiem-wolnostanowiskowa-boksowa-z-podloga-szczelinowa,1439,0,0.htm

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_obora-dla-krow-mlecznych-wraz-z-przychowkiem-wolnostanowiskowa-boksowa-z-podloga-szczelinowa,1439,0,0.htm

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_obora-dla-krow-mlecznych-wraz-z-przychowkiem-wolnostanowiskowa-boksowa-z-podloga-szczelinowa,1439,0,0.htm

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_obora-dla-krow-mlecznych-wraz-z-przychowkiem-wolnostanowiskowa-boksowa-z-podloga-szczelinowa,1439,0,0.htm

 

koszt tej obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimetr5    0

witam !! też stoję przed takim wyborem jedna firma ma własną hurtownie materiałów budowlanych i sprzęt od a do z ale kosztorys zwalił z nóg druga część sprzętu ma ale ja załatwiam towar. Obora ma mieć wymiar 34/22 metry i do tego hala udojowa 11/10 auto tandem na zewnątrz. Młodzież i sztuki zasuszone oraz porodówka głęboka ściółka reszta na płytkiej ściółce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez nikonn21
      Czy jest ktoś kto uprawia owoce w tunelach i chciałby się podzielić doświadczeniami? Chodzi mi o głównie o kwestie techniczne 
    • Przez pedzel
      witam będę robił przyczepę jednoosiową sztywną i proszę o  porady co do materiałów:przyczepa o wymiarach 3 x 1,7m burty 0,5m otwierana tylko tylna burta reszta na stałe przyspawana ładowność do max 3 tony na dolny zaczep , mam zrobioną oś z rury grubościennej na piastach z lublina i kołach z lublina ramę myślałem z profila zamkniętego 80x40x3 w kształcie trójkąta na to w poprzek profile 40x40x3 na podłogę blacha 3mm a na burty 2mm czy będzie to miało sens i czy wytrzyma te 3 tony ładunku
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Praktycznie mam już projekt gotowy, ale chciałbym podpytać czy ktoś widzi w nim coś co by można było zmienić bo np u niego sie nie sprawdza.

    • Przez norbert098
      Witam czy ktoś z forumowiczów przerabial obore odwracając bydło głowy do środka? Jaki koszt mniej więcej?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj