harry

Młody rolnik (Szkoły i studia)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
harry    0

Witam,

złożyłem wniosek na młodego rolnika w tym roku ale odesłali mi go do poprawki:(, jeżeli możecie to prosze napiszcie adresy szkół zawodowych,techników itp. Mam nadzieję że nie tylko mi sie to przyda. Jeżeli mogę prosić to bardzo interesuje mnie jakieś studium rolnicze zaoczne ,coś co dałoby mi papier że mam zawód czy kwalifikacje rolnicze,bo wybrałem kierunek studiów nie związany z rolnictwem. Osobiście najbardziej interesują mnie tego typu szkoły w Poznaniu bo tam studiuję,proszę pomóżcie.

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

Witam. Jeżeli studiujesz to wnioskuję że masz szkołę średnią nie rolniczą, więc wystarczy Ci mieć 3 lata stażu ubezpieczenia jako domownik w KRUS`ie. Możesz spróbować opłacić je wstecz i nie musisz uzupełniać wykształcenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

wiesz co

i z tym nawet mozna zakombinowac

nie jestem pewny bo to jescze przedemną za miesiąc ale czy jako domownik moge sie ubezpieczyć przed posiadaniem gospodarstwa i juz od tego czasu bedzie mi leciało te 3 lata

bo jeśli ci nie ubezpiecza z datą wstecz to jak ubezpieczysz sie przed doręczeniem decyzji o przyznaniu premi <okres 3lata na dokonanie wszystkich czynnosci> to bedziesz miał z głowy wykształcenie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harry    0

Tyle że jest tak że mam 14 dni na dokończenie wniosku więc bez kombinowania muszę znależć jakąś szkołę.Jak macie coś na oku to dawajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tylko policealna ci zostaje, bo tylko taka jestes w stanie skonczyc w terminie wczesniejszym niz 3 lata, ktory zadeklarowales skladajac wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Witam. Jeżeli studiujesz to wnioskuję że masz szkołę średnią nie rolniczą, więc wystarczy Ci mieć 3 lata stażu ubezpieczenia jako domownik w KRUS`ie. Możesz spróbować opłacić je wstecz i nie musisz uzupełniać wykształcenia...

 

jak to jest z tym ubezpieczeniem wstecz jako domownik? za lata typu 2000-2002 myślisz, że by dało radę?


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

jak to jest z tym ubezpieczeniem wstecz jako domownik? za lata typu 2000-2002 myślisz, że by dało radę?

zapytaj u siebie w KRUSie, bo to chyba zależy od pracowników. U nas w każdym razie podejrzewam ze nie był by to problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa1923    0

Witam. Mam pytanie czy jako rozpoczynanie "kariery" młody rolnik trzeba mieć ukończoną jakąś szkołe rolniczą albo jakiś kurs jeśli tak to proszę o polecenie jakiś kursów które by nie przeszkadzały w uczeniu sie w LO mam 17lat a jeżeli nie trzeba to czy opłacanie krusu od 18r wystarczy i jaki okres trzeba

Albo może inne pomysły wyjścia.

Proszę o poważne traktowanie:)

 

dostep do 14ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84
Napisano (edytowany)

Z LO bedzie ten problem, ze to szkola srednia. Zadne kursy tu nie podejdą niestety, jedyne wyjscie jakie ja widze, to przeniesienie sie do szkoly rolniczej...

Ja np. robie szkole policealna, ale jestem na studiach dzienych wiec to nie problem skoczyc w weekend do szkoly. Tobie ta opcja odpada, bo nie masz matury.

Ogolnie w Twoim wieku i z tą szkołą którą robisz to będzie ciężko cos wymyslic.

 

Chyba żebyś znalazla technikum rolnicze wieczorowe, ale z tym zapewne bedzie gorzej niz zle.

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

takie pytanie, bo akurat ostatnio nie jestem w temacie i nie znam dokładnie przepisów na najbliższy nabór, chciałbym się dowiedzieć, czy mogę skorzystać z premii dla młodego rolnika studiując dziennie?? Jestem po technikum ogrodniczym, studiuje ogrodnictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green    3

takie pytanie, bo akurat ostatnio nie jestem w temacie i nie znam dokładnie przepisów na najbliższy nabór, chciałbym się dowiedzieć, czy mogę skorzystać z premii dla młodego rolnika studiując dziennie?? Jestem po technikum ogrodniczym, studiuje ogrodnictwo.

 

 

Jeśli masz tytuł "technik ogrodnik" to liczy się to jako wykształcenie średnie rolnicze i jest OK. (Zobacz par.6 ust.1 pkt1 rozporządzenia z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013)

 

To że obecnie dalej studiujesz nie ma nic do tego.

 

Inna sprawa jak z pozostałymi wymaganiami.

 

W razie wątpliwości postaram się każdemu odpowiedzieć.

 

www.greenconsult.com.pl


GreenConsult - Doradztwo Prawne w sektorze rolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale jest chyba mała niezgodność w przepisach. Zgodnie z rozporządzeniem aby dostać młodego rolnika trzeba rozpocząć działalność rolniczą w określonym czasie. Ale w artykule 7 napisane jest, że za dzień rozpoczęcia działalności jest liczony dzień ukończenia szkoły.

2. Osobie fizycznej, o której mowa w ust. 1, pomoc przyznaje się, jeżeli od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie upłynęło więcej niż 12 miesięcy, a do dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy - więcej niż 18 miesięcy.

 

3. Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej, o którym mowa w ust. 2, uznaje się:

 

1) dzień wejścia po raz pierwszy w posiadanie nieruchomości o powierzchni użytków rolnych co najmniej 1 ha;

 

2) w przypadku osób fizycznych, które nabyły gospodarstwo przed ukończeniem 18 roku życia - dzień ukończenia 18 roku życia;

 

3) w przypadku osób fizycznych, które nabyły gospodarstwo po ukończeniu 18 roku życia, a przed zakończeniem nauki w szkole, o której mowa w ust. 1 pkt 3 - dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego;...

Wiec czy jest to po prostu martwy przepis czy może źle to interpretuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wpisałem dzienne rolnicze i wniosek poprawny. To, że się uczę nie powinno chyba kolidować z gospodarstwem, wszak mogę się nim zajmować w dni wolne od szkoły. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

mam pytanko :rolleyes:

jezeli ja chodze teraz do szkoly zawodowej i ucze sie jako mechanik to czy wystarczy ze pozniej zrobie sobie mature i jakis kurs rolniczy?? np jak zrobie sobie po zawodowce liceum (i mature) i potem pojde do policealnej o kierunku agrobiznes?? to przejdzie taki manewr i bede mogl sie starac o MR? bo czytam ostatnio troche na ten temat i juz wkoncu sam nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green    3

@ StasiekS - nie bardzo rozumiem na czym polega Twoja wątpliwość? Wymagane kwalifikacje zawodowe, w tym przede wszystkim potrzebne wykształcenie są wymienione w par. 6, natomiast w par. 7 mowa jest o sposobie obliczenia momentu od którego dany wnioskodawca prowadzi działalność rolniczą. W ust. 3 chodzi o sytuację gdy ktoś nabył gospodarstwo w trakcie nauki w określonego typu szkole. Tak więc, żeby nie "zmuszać" go do przerywania nauki, uznaje się że chwilą rozpoczęcia działalności rolniczej jest dzień zakończenia (lub przerwania) nauki - pod warunkiem że w nauce przez cały jej okres nie było przerw, a w przypadku gdy ktoś po szkole średniej poszedł na studia musiał to zrobić bezpośrednio po zrobieniu matury.

 

www.greenconsult.com.pl


GreenConsult - Doradztwo Prawne w sektorze rolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hej mam do was pytanie w tym roku skonczyłem technikum pod kirunkiem technik rolnik i czy wystarczy mi tylko swiadectwo ukonczenia szkoly by miec wykszałcenie rolnicze czy musze zdac egzamin zawodowy by miec uzupełnione wykształcenie na młodego rolnika. informuje ze w tym roku na swiadectwie nie pisze swiadectwo ukonczenia technikum rolnicczego tylko ŚWIADECTWO UKONCZENIA SZKOŁY ŚREDNIEJ, a jakiej to nic na nim nie ma, nawet w ODR nie wiedza czy musze uzupelnic je czy nie , wie ktos jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja mam takie pytanie planuje iść na studia BIOINŻYNIERIA PRODUKCJI ŻYWNOŚCI niby to jest kierunek związany z rolnictwem ale chcę się upewnić czy jak bym go ukończył miał bym już wykształcenie które pozwoliło by na otrzymanie premii czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1992    1

Witam:)

Uczęszczam do technikum rolniczego. W naborze na MR w roku 2011 złożyłem wniosek w którym zaznaczyłem, że deklaruje się ukończyć szkołę do 30 czerwca 2012 r. Mój problem polega na tym, że jeśli nie zdam egzaminu zawodowego to będę musiał zwrócić pieniądze, czy wystarczy mi tylko świadectwo ukończenia szkoły rolniczej?

Pozdrawiam!

Edytowano przez Bizonek1992
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

To pytanie nie ma jednoznacznej pewnej odpowiedzi. Jedni mówią, że wystarczy zaświadczenie, że szkoły, że się chodziło inni że egzamin. Ja myślę, ze egzamin musi być zdany chociaż wg. rozporządzenia wychodzi, że bez egzaminu też będzie.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Witam, Chcę w tym roku złożyć papiery aby otrzymać premię dla młodego rolnika, jednak ziemię jeszcze przepiszę na mnie tata, a ja zamierzam od października rozpocząć studia dzienne i jednocześnie technikum rolnicze, a więc mogę studiować dziennie i mieć na sobie ziemie i czy mogę składać na tą premię aby otrzymać pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom766    1

czy jak wydzierżawie gospodarstwo i wezme Mr to bede mogł normalnie pracować np. na budowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj