bobo561

Cyklop słabo podnosi

Polecane posty

bobo561    0

Mam taki problem mój cyklop słabo podnosi, gdy go kupiłem podnosił wmiare, jakoś ostatnim czasem strasznie powoli podnosi, dodam ze dobrze się kręci, zastosowałem ten trick z 20gr ku mojemu zdziwniu zaczoł dzwigać jak nowy, załadowałem z 3 fury i czar prysł, nic nie pękło nic nie wyciekło, co robic? gdzie są jakieś filtry? olej za stary pompa do wymiany? Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

W zbiorniku oleju jest siatkowy filtr ssawny z magnesem, trzeba go zdemontować, rozkręcić i przedmuchać.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

zastosowałem ten trick z 20gr ku mojemu zdziwniu zaczoł dzwigać jak nowy

 

 

Mógłbyś podać o co chodzi w tym trick-u??


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:D tak jak wyżej masz problem z tym filtrem w zbiorniku,konieczne wydaje się jego czyszczenie,a przy okazji sprawdzisz olej jak wygląda na dnie zbiornika :)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobo561    0

Mógłbyś podać o co chodzi w tym trick-u??

w przewod powrotny wkladasz 20gr i zakreszasz..

 

filtry są pod podłogą przed zbiornikiem oleju. Obydwa ramiona wolno podnaszą czy tylko to dłuższe?? łyżka też jest słaba?

obydwa, łyszka tez sie wolno zamyka, zeby wymienic filtr musze sposcic olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

w cyklopach są 2 filtry. jeden jest przed zbiornikiem a drugi wewnątrz. nie musisz spuszczać oleju bo odkręcasz pokrywę od góry zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o filtr ssawny, w zbiorniku to lepiej spuścic olej , chyba ze ktoś lubi w oleju szukac. Powrotny jest przed zbiornikiem pod podłogą. Nalezy go rozkręcic jest to chyba 12 krążków filtrujących które trzeba wyczyścic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Nie będe zakładać nowego tematu bo widze że tu wiecie co i jak... mianowicie moje pytanie brzmi na co należy zwrócić uwage przy zakupie używanego cyklopa? zdażało mi się widzieć że cała rama była spawana, to częsty problem? a i jeszcze są dwa sposobu umieszczenia siłownika od tego głównego ramienia na górze ramienia młodsze modele i na dole ramienia starsze. ma to jakiś wpływ na prace czy wytrzymałość konstrukcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nowszy typ posiadam i w porównaniu do sąsiada starszego (siłownik pod spodem) mam większy zasięg o ok 1 m ale są 2 rodzaje tych z siłownikiem pod spodem jeszcze starsze z węższą osią mają naprawdę mały zasięg trzeba równiutko podjechać takim 4 t rozrzutnikiem by bez przestawiania naladować

 

Zależy za jaką cenę ale od 8 tyś rama i ramie powinna być cała w moim poszła pompa i zaworek do tej pory (87 r)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj