Skocz do zawartości
mirasek

Czekając na sobotę

Polecane posty

Skrzypek    2

Kolego PLO1-bzdury piszesz.Nie masz pojecia to nie komentuj.Chyba jesteś synkiem biznesmena.Ten margines społeczny znajdziesz wszędzie,a tak sie przyjeło że pegeerus to pijaczyna.Polak pił,pije i pic bedzie,za komuny lepszym miejscem dla tej grupy osób była wies,bo tu MO raczej pałą nie obiło,a mieszczuchą którzy nie mieli pojęcia o wsi,wieś kojarzyła się nieodłącznie z PGR-em.Ta pani co nagrała jakiś głupi film pt."Arizona" chyba lepszą furore zrobiłaby nagrywając film typu XXX z soba w roli głównej i z ogierem,ale przypuszczam,że koń by takiej nie chciał.Jakiegos filmiki o nazwie Czekając na sobote,jakiegos bezmyślnego pseudoreżysera nawet nie chce oglądać.Nie masz pomysłów to nie kręc bo szkoda taśmy-proste.To należałoby rozumować,że żulp który atakuje Ciebie przed marketem o złoty dwadzieścia to były pegeerowiec?A może jego syn?Tak samo jak "Galerianka" która oferuje siebie za dobro materialne to na pewno jest ze wsi?Każdy decyduje sam o swoim losie i to jego własny wybór czy będzie człowiekiem wartosciowym,czy tworzącym tzw.margines społeczny.I tu nie ma rożnicy czy jest ze wsi,czy też z miasta.Paradoksem jest to,że byli pegeerowcy w momencie jak sie skonczyły PGR-y żyją lepiej jak za nich.Znam takich ludzi,maja wlasne firmy,gospodarstwa i nawet zatrudniają ludzi z miasta.Jedyna chyba wada jaka im pozostala po PGR-ach to "kłamczuchowanie".On nigdy nie ma pieniedzy,a tu patrzeć jego żona nową A8 się wozi.Powtarzam nową-nie z demobilu.I jeszcze jedno to są ludzie którzy nie wstydza się mowić,że pracowali w pegeerze.Nie wstydzą się swojej przeszłości,a jakby mieli liczyć na polityke,a nie na siebie to naprawde by im było cieżko.Ja też pracowałem w pegeerze i powiem szczerze,że mówiąć o tym czuje się nawet dumny.

PL01    0

Skrzypek, po pierwsze poproszę o poprawną pisownię mojego nicku.

Po drugie, mój ojciec jak i matka całe życie byli rolnikami, a ja od 1996 roku również jestem rolnikiem po przejęciu gospodarstwa od moich rodziców.

Po trzecie to nie wina ludzi po PGR jak Balcerowicz z dnia na dzień rozpieprzył wszystko w drobny pył. Tak na marginesie mój brat pracował również w poznańskich Państwowych Gospodarstwach Rolnych.

Po czwarte pokaż mi kto przejmował gospodarstwa w pełni produkcji z pełnym parkiem maszynowym, z pełnymi oborami. Nie był to zwykły oborowy czy traktorzysta, tylko dyrektor lub kierownik takiego gospodarstwa. Byli to ludzi ze pewnymi układami i znajomościami.

W mojej okolicy również na kilka gosp. państwowych zostało tylko jedno i nawet bardzo dobrze sobie radzi.

Z pozostałych pozostało jedynie wspomnienie. Wszystko zostało sprzedane, w tej chwili nowi właściciele ograniczają się do zatrudnienia 2, 3 osób do prac polowych. Cała produkcja polowa opiera się na sianiu rzepaku i pszenicy.

No i na koniec podaj mi jaki procent ludzi z byłych PGR w tej chwili jest dobrze radzącymi sobie biznesmenami, prowadzą firmy doradcze itd., a ilu żyje z dnia na dzień bez żadnych perspektyw na lepsze jutro.

Jeszcze raz podkreślę, to nie jest wina tych ludzi, że zostało to wszystko tak szybko zakończone z dnia na dzień.

brzozak2    236

@brzozak2 jednego kafla daje ojciec? smile.gif

nie, niestety sa tak glupie pozyczki, karty z debetem itp., ktore sa rozdawane takim ludziom :P

mózgu tylko zapomniales dodać.

brawo modzie! :blink:

czy slowo "szkoda", ktorego uzylem jest az tak bardzo zawile i skomplikowane, ze nie zdolales odczytaj jego znaczenia w moim zdaniu?

czy ja napisalem gdzies, ze wystepuje tam piekna, urocza i madra dziewczyna?

nie!! napisalem, ze wystepuje dziewczyna ponadprzecietnie obdarzona przez nature i gdyby tylko troche myslala to moglaby wykorzystac swoje wdzieki i miec udane zycie, rozwijac kariere, itp.

co do samego filmu to moim zdaniem naiwnym jest odkrywac ten rejon/miejscowosc przez pryzmat tylko tych ludzi, przeciez wiadomo, ze zyja tam normalni, ale nie ma potrzeby pokazywac zwyklych ludzi.

autor filmu nie ocenia nikogo, nie podaje obiektywnej prawdy, ukazuje tylko ludzi patologicznych i ich tok myslenia. moim zdaniem o to chodzilo autorowi i swoj zamysl zrealizowal, swiadczy o tym chociazby podjecie tego tematu na naszym forum.

Skrzypek    2

Przyjacielu PL01 na początku musze ciebie przeprosić,bo wyskoczyłem jak Filip z konopi.Tak jak piszesz-tak było i tak jest.Nie jestem w stanie ci podać procentu ludzi,którzy zrozumieli że PGR to nie wszystko i trzeba radzić sobie samemu.Mnie bardzo denerwuje mentalne myślenie społeczeństwa polskiego,że ten typowy żul wywodzi się z pegeeru i co za tym idzie ze wsi.A jacyś śmieszni reżyserzy,których nazwisko nie jest nikomu znane chcą zabłysnąć kręcąc film który mowi nieprawde.I co gorsza widzowie takiego filmu w to wierzą.Możliwe,że jakaś malutka część prawdy w takim filmie jest i na pewno takie miejscowości są.Gdy PGR-y zostały w błyskawicznym tępie rozkradzione co jest zasługa pana Balcerowicza,Wałęsy i pani Suchockiej tu dodam,że czarne kruki też zleciały się na żer-Gospodarstwo Rolne Diecezji Elbląskiej powstało z byłego PGR-u w ciągu jednej nocy.Polityka zmusiła ludzi i obdarowała ich fenomenalnym zasiłkiem dla bezrobotnych.Jednym to przypasowało i rozleniwiło ich totalnie,inni nie chcieli tego zasiłku i zaczeli działać na własną ręke.Dziś uważam,że to bardziej towarzystwo z miasta żyje od soboty do soboty,bo jak tu w sobote nie wypić.Niech ten reżyser nagra co się dzieje w 10,15-sto tysięcznych miasteczkach,w ich lokalach i w obrębie takich lokali.Młodzież wali nafte jak szalona-dziewczyny i chłopaki,idą w ruch narkotyki,podpita nastolatka oferuje swoje ciało za budynkiem lokalu ale o tym się nie mówi.Znam przypadek że nauczyciel poszedł sobie na browara,a tam jego uczennica,pijana i chyba naćpana złożyła mu oferte za pare piw.Śmieszy mnie ta polityka bezradności-gównarz co w Angli w reustoracji gary mył,a jak żle to zrobił to mumbako w kiblu przyładował go w tyłek aż kwiczał,jest teraz w Polsce Królem Dopalaczy i prawo wobec niego jest bezsilne.Koncze swój komentarz bo to szkoda nerwów.

PL01    0

Skrzypek, więc jednak jedziemy na tym samym wózku. Takie a nie inne opinie nie powstają w ciągu jednego dnia, pracuje się na nią przez dłuższy okres czasu.

Co do przejmowania ziemi przez kler - w jakimś sensie powinniście się cieszyć, że kościół diecezji elbląskiej od razu zagospodarował ziemię po rozpadzie PGR. Ta ziemia nie leżała odłogiem, dawała kilku ludziom pracę, chleb, jakąś szansę na życie. Ale tylko nielicznym. A wyobraź sobie, że 50 km ode mnie, pod Gnieznem przez kilka lat ziemia zarastała chwastami, straszyła widokiem za okien przejeżdżających samochodów. Ziemia oczywiście przejęta przez kościół.

No ale i ja znam kilku wspaniałych ludzi, którzy sami sobie poradzili. W tej chili mają prężne firmy, hurtownie itd. Tak na marginesie to jeden z wiekszych dealerów samochodów w WLKP wywodzi się z PGR, to były kierownik jednego z gosp.

pawelec    85

brzozak, przeciez owa piekna i urodziwa ponadprzecietnie (fujjj!) dama, zarabia wykorzystując swoje walory. Czyż nie?

Przejmujecie sie ludzmi tego pokroju. A sami są sobie winni! Ja patrze z na to z lekką pogardą.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Belarusik
      Witam Uzgodniliśmy z kolegą @Mechanizatorem aby założyć tematy jakiego kawałka obcenie słychacie każdy rodzaj od Discopolo po muzykę klasyczną nie tak jak w temacie @Mechanizatora tylko wybrany rodzaj muzy.Oczywiście podajemy:
      -tytuł
      -wykonawce
      -link do utworu
      O tak :
      -Replay
      -Izay
      -http://www.youtube.com/watch?v=cu1QrBiXfoM

a w razie by ktoś słuchał cięższych rockowych dzwięków to zapraszam tutaj
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/24210-jakiego-utworu-obecnie-sluchacie
    • Przez Marciano
      Czy posiada ktoś z Was serie filmów dokumentalnych z cyklu " czas na konytrowersyjny dokument - Złote łany"o rolnikach z Dolnego Śląska, ogladałem kiedysten serial na TVP1 ok 8 lat temu i bardzo chętnie obejzał bym to jeszcze raz, podejżewam ze nie tylko ja jeden. Jeśli ktos ma w swoich zasobach " ZŁote Łany" to bardzo prosze o kontakt i udostępnienie. Z góry dziekuje i pozdrawiam.
    • Przez Elektryk
      Czy są na forum jacyś maniacy Italo/Euro Disco? Niżej próbka żeby wyczuć klimat  Takich wykonawców jak Sandra, C.C.Catch, Bad Boys Blue, Fancy itp. zapewno sporo osób kojarzy.  Bardzo dużo utworów z tych gatunków doczekało się polskojęzycznych odpowiedników głównie w wersji DiscoPolo a także zostało zremixowanych i trzęsło parkietami dyskotek w XXI wieku.
      W tych gatunkach jest bardzo dużo artystów jednego przeboju, co utrudnia wyszukiwanie perełek. Może ktoś zechce się podzielić swoimi ulubionymi utworami. Zapraszam

• Przez Elektryk
      Swego czasu w czeluściach Youtube trafiłem na zbiór filmów o rolnictwie stworzonych przez Wytwórnię Filmów Oświatowych przy współpracy IBMERu. Można je znaleźć na kanale TVBArchiwum. Pomimo, że obecnie mają już małą wartość edukacyjną to jednak bardzo lubię je oglądać. Może trafiliście na podobne filmy i zechcecie się podzielić. Kilka fajnych filmów o rolnictwie były zrobione również przez starą Sondę.

• Przez mano
      Witam. Dzisiaj byłem z żoną w kinie na Botoksie Patryka Vegi i film zrobił na nas ogromne wrażenie jeśli chodzi o scenariusz, te odczucia pozytywne jak i mieszane. Sporo ze scen filmowych sami przeżyliśmy osobiście jeśli chodzi o poród jaki i obsługę personelu, czy kontakt z lekarzem nawet w normalnych wizytach.

Jakie Wy macie odczucia związane z tym filmem a jakie z Waszym doświadczeniem życiowym z lekarzami . Z czym się zgadzacie a co negujecie.

Co Ten film pokazał, prawdę, fałsz, czy tylko miał za zadanie zszokować opinią publiczną?