mirasek

Czekając na sobotę

Polecane posty

agrofoto    90

Ja widziałem.

 

Smutna rzeczywistość...

 

No właśnie. Ja też widziałem ten film. I bardzo jestem ciekawy Waszych opinii. Moje zdanie od tego zaprezentowanego w dokumencie jest trochę inne. Oczywiście jest też tak jak pokazują twórcy dokumentu, ale jest też zupełnie inaczej.

 

Doskonałym przykładem jest AgroFoto. Każdy z Was, który pisze na naszej stronie, już jest w innym miejscu niż te osoby prezentowane w dokumencie.

 

Biedę, pijaństwo, głupote, brak perspektyw jest zawsze najłatwiej sprzedać. Ale tak nie jest tylko na wsi. Tak jest też w mieście. Medal ma zawsze dwie strony i ja wolę oglądać tę drugą - prezentowaną na AgroFoto na Forum i w Galerii. Tu jest inaczej.

 

Piszcie i dzielcie się swoimi opiniami o tym dokumencie.

 

pzdr

AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Dokładnie jestem tego zdania, że jest w dokumencie pokazana nisza - część społeczeństwa wiejskiego - raczej ta patologiczna ...

 

czytałem, że ta wielodzietna rodzina to po prostu lenie - chłopcy z przystanka to młodsza wersja tego żulerskiego środowiska, która występuje w każdej grupie czy warstwie społecznej

 

 

"tancerka", matka Amelki ... raczkująca pani do towarzystwa, skrzywiona przez narkotyki, mająca jakieś dziwne uwiązanie do męża, który ją bije ...

 

 

tancerka w " cudzysłowie " napisane nie przypadkowo - dla mnie osoba, która daje się obmacywać tej bandzie napalonych, pijanych kolesi z brudnymi łapami to nie tancerka ...

 

Opinia moja: znam wiele osób ze wsi, sam z niej pochodzę i wiem, że jeżeli ktoś chce to może

 

wiem także, że ludzie ze wsi potrafią sobie znaleźć inny rozrywki niż tylko gołe dziwki na dyskotekach, chlanie na dworze, wiem, że większa część ludzi jest inna niż lewusy z filmu i zależy im na rozwoju, na pracy, na posiadaniu czegoś więcej niż puszki piwa

 

 

swoją drogą, znam wiele osób z miasta, z mentalnością jeszze gorszą niż bohaterowie tego filmu


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Odbieram ten film jako pewne ostrzeżenie dla innych. Zapewne pokazana jest skrajność w tym filmie, ale są tereny po byłych PGR, które w znacznej mierze odzwierciedlają pokazany obraz. Z dnia na dzień ludzie stracili pracę, została zaniechana jakakolwiek produkcja zwierzęca jak i roślinna, wszystko zostało na pastwę losu. Automatycznie Ci ludzie przeszli na zasiłki do bezrobotnych, a ich dzieci patrzyły na swoich rodziców i się uczyły. No i doszliśmy teraz do sytuacji, że wszystko się należy, do szczęścia brakuje iść w sobotę na imprezę, a w tygodniu stać pod sklepem.

Ale to nie jest wina tych ludzi, to jest wina rządzących tym krajem, przez 20 lat nie potrafiono nic sensownego zrobić w tymi ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Od razu piszę, że nie oglądałem tego dokumentu, ale na pierwszy rzut oka widać że mowa w nim o społeczeństwie po PGR'owskim, które już tak jest wychowane. Kiedyś jeszcze za czasów kiedy owe PGR'y funkcjonowały byli nauczeni że pracują od godziny do godziny a resztę czasu spędzają na bawieniu się i piciu. W latach 90-tych po likwidacji gospodarstw to się zmieniło, pozostała im tylko zabawa bo pracować czy też wyjechać do pracy się nie chciało.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Arena Strubiny, wiem gdzie to jest. :D Chociaż nie byłem. Sam znam gości, którzy żyją od Piwnego Poniedziałku do Piwnej Środy. wink.gif

 

Film ukazuje sporo patologii i różnego typu schematów. Momentami śmieszy, szokuje, przeraża, ale nie ocenia. Żyją, jak żyją, ale każdy ma marzenia i w jakiś sposób stara się je realizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Nie to nie jest film o młodzieży po PRGowskiej wg mnie.

 

O ludziach z terenów po byłych PGRach to był dokument pt "Arizona"

 

Film mówi o nudzie i jedynej rozrywce - super dysce.

 

Biedy nie musi być - jeden z bohaterów mówił o tym ,że zarabia ponad 2 tyś a 1200 wydaje na imprezy i chlanie.

 

Tu chodzi o brak umiejętności zorganizowania sobie czasu i przez tych młodych i przez tych starszych.

 

Nuda nuda, nachlać jape, iść na dyskę , nuda nuda

 

to świat tam opisany


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zgadzam się z przedmówcą.... kolo rzekomo zarabia 2200 z czego 60% przepija, z takim zarobkiem można sobie ułożyć życie czas mija im od soboty do soboty, to jakiś stereotyp wiejski ludzie występujący w tym filmie są jacyś ograniczeni.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Ja również miałem okazję oglądać ten film.Niby patologia a smsy cały czas pisali ,a o tipsach nie wspomnę.Najbardziej podobał mi się gość który mówił jak leczyć raka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja znam gosci co zarabiaja 2 tysiace, a przepijaja 3 miesiecznie :D

 

szkoda justyny, co za cialo i buzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kool    0

właśnie obejzałem ten film życie od dyskoteki do dyskoteki zero planu na życie i ta samorealizacja w tańcu erotycznym współczuje jej córce jak zacznie coś rozumieć chyba ze bedzie jak matka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że to się będzie ciągnęło kolejnymi pokoleniami, matka owej feralnej 11 dzieci (ta co sprzątała po imprezie) również stwarzała wrażenie jak by była nie lepsza od wszystkich... "mam dobre dzieci, nie piją, jak sobie piwko albo 2 wypiją to nic się nie stanie" to takie trochę (patologiczne) podejście według mnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

zostałem zainspirowany waszymi wypowiedziami i oglądnąłem ten dokument. najbardziej co mnie rozbawiło to jak chłopaki otwierają maskę przy polonezie -(bezcenne), można się pośmiać ale naprawdę to jest żałosne! a koleś ten co mówił że małemu dziecku jest dobrze dać się napić piwa to powinni go za to zamknąć, bo jeszcze któreś z tej "rozgarniętej" młodzieży będzie testować na własnych dzieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak2 jednego kafla daje ojciec? smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

W waszych okolicach nie ma takich dyskotek? Takich miejsc i takich ludzi jest pełno w naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

szkoda justyny, co za cialo i buzka.

mózgu tylko zapomniales dodać.

 

brawo modzie! :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@kazoo masz rację, niezależnie od miejsca i społeczności, to takich ludzi się znajdzie wszędzie. To jest taki styl życia od puszki do puszki, od dyskoteki do dyskoteki. Bez wyraźnego celu w życiu. Ot taki byt na ciągłym ślizgu. Mam takich sąsiadów, dwa młode chłopaki, ważne aby się napić i zabawić, w chałupie nawet porządnej posadzki nie mogą wylać, a do kibla to w krzaki. Smutne, ale to ich styl życia.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

ciekawe, czy to autentyczna wypowiedź :D

 

 

tak cz inaczej nikt nie ma wątpliwości, że to jest ten margines tam ukazany


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj