Zaloguj się, aby obserwować  
Przemek B

Usterki

Polecane posty

lukasz345    0

New Holland Clayson 133 spadł pasek który kręci śmigłem do chłodzenia silnika, lekko zósemkowana szajba kręcąca właściwie wszystkim przez to że kombajn pracował głównie z sieczkarnią, co w efekcie spada pasek kręcący wspomaganiem :) poza tym ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

U mnie naszczescie nie było zadnych awari. Ale na przyszły sezon musze wymienic pompe hydrauliki bo juz słabo dzwiga :)


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Witam podczas tegorocznych zniw musialem wymienic 2 łożyska pas od sieczkarni i akumulator :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Mi klęknął bendix w Merc75


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nam kombajn sprawował się świetnie zero awarii lać ropę i do przodu.W moich okolicach jeszcze trochę zboża stoi więc jeszcze będzie się kosiło.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Moglibyście pisać jeszcze jakie(Bizon,Case,John Deere itd......) i na ilu ha, i czy tylko u siebie czy usługi też...??


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

2 zerwane paski(jazdy i od młocarni po lewej stronie), spalony pasek od napędu podajników, Urwany uchwyt od sit, pęknięty pasek od napędu żmijki w zbiorniku, uszkodzone łożysko na bębnie. Kombajn Z056, pracował na swoim ok. 30 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Ja w tym sezonie mam sporo awarii, po 5 latach użytkowania Claasa mercatora 60 wymieniłem pierwszy raz 6 łożysk i 2 paski (inne paski wymieniałem też w latach poprzednich), ale jeszcze mam do skoszenia ok. 20 ha wiec nie chce zapeszyć, do tej pory skoszone ok 40 ha.


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

U nas w 40 letnim IH 431 tylko urwane uchwyty podsiewacza i 1 łożysko :)


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Moj BS Z110 nie zaskoczył mnie jakas awarią jedynie w rzepaku poszła płytka w kosie;) a tak bez awaryjne żniwa. W tym roku wykosił jakies 85-90ha (w tym oczywiscie usługi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Mój Case 1460 Axial-Flow w swoje pierwsze żniwa u mnie sprawował się świetnie.Jedyną awarią był urwany pas od napędu rotora zakup nowego wyniósł nas 750 zł. Wykosiliśmy w sumie 60 ha razem z usługami.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No mój to już po pracy ale czeka go wymiana oringu na orbitrolu bo coś sączy i no i sprawdzenie układu paliwowego bo coś mi się dwa razy zapowietrzył :) - VOLVO BM 830S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

pare awari w claasie miałem, typu ; zerwanie sieczkarni, dzień roboty i tydzień zamawiania części, urwanie wieszaka podsiewacza, pół dnia roboty, i w niedzielny dzień zagotowanie silnika, zamiast co jakiś czas spoglądać na termometr, patrzyłem w cheder, wąż od chłodnicy się urwał, zaóważyłem dopiero jak poczułem wypalające sie uszczelki w silniku, 2 dni roboty, tydzień czekania na zamówione części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj