Zaloguj się, aby obserwować  
jacek1296

JD 6630 czy Claas Arion 610c ?

Polecane posty

FFTH    0

Ktoś tam, kiedyś napisał:

lepszy rozstaw osi

lepszy podział wagi na osie

itp .

Co to znaczy lepszy ?

może trochę porównania ? np. 3 to więcej od 2.

ale 3 to nie lepiej od 2 jeśli chodzi o spalanie.

 

 

 

Gadać pierdoły o spalaniu to każdy potrafi.

ile kosztuje paliwo ?

dziś 4,35 brutto.

jak ten od Korbanka mówi, że Jd pali 50 litrów to każdy się za głowe chwyta.

Ale Panowie, my mówimy o ciągniku o mocy 135 KM, a nie 260.

ok niech spali nawet 25 l przy orce na ha, ale najgorsze jest to, że każdy z Was za***rdala na tej ziemi od rana do wieczora czasami,

a przed komputerem zapomina że jeden ha nie równa się drugiemu ha.

 

 

Najbardziej mnie wkoorwia jak pajace w białych koszulach zaczynają mówić o rolnictwie.

Był taki kiedyś koleś co sprzedał 4 cyl ciągnik MF do 5 pługa.

Przy wydawaniu ale była wojna jak go podczepili.

 

dziękuję za uwagę.

 

PS do tego od kolesia od Korbanka:

ja mogę powiedzieć, że znam rolnika, który ma 140 konnego MF na vario i przy samej bronie obrotowej pali mu 22 l/ha.

A inne ciągniki spalą 15 na ha z broną i siewnikiem do zboża.

Hydrauliczny napęd zawsze będzie więcej palił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

kolego FFTH jeśli już coś to od małego pracuję też w gospodarstwie i białych koszul nie lubię :) kolejna sprawa: mam też kolegę którego MF 5465 pali w Ibisie 4x48 25 litrów na ha średnio z orki zimowej ale w tej ziemi ursus 1224 chodził tylko w 3x48 i 1 tona na przednim TUZie :) także widziałem jedną i drugą ziemię a jeśli Zetor 7745 chodzi w 5x30 i za nim jest kolorowo to chyba nie powinien mieć ciężko :) gdzie napisane że JD spalał 50 litrów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

A teraz pozwolcie ze ja sie wypowiem. Otóz mam Johna 6330, johna 5820 i claasa axosa C. Jesli chodzi o moc nominalna 5820 i axos maja taka sama moc 88km. John jak wiadomo motor Johna a Claas Perkins. Jesli chodzi o jazde po asfalcie z ciezarem Janek jest duzo silniejszy w polu znaczaco czuc ta roznice przy ruszaniu bo juz podczas pracy nie rzuca sie tak w oczy. Czyli jak widac Claas zapewne przez silnik Perkinsa wypada slabiej. A spalanie przeciez niby Perkins taki oszczedny wychodzi identyczne a nieraz wyzsze niz w JD, tzw w agregacie 3,2m Jd 8 l/h claas 9 l/h. I moim zdaniem tak samo jest z MF a pozatym psuja sie, Jesli mam oceniac to i claas i janek super maszyna bo jezdzilem tymi na jd skrzynia rewelacja moze nawet lepsza jak W janku ale napewno nie taka sama jak w MF:):):):):). Awaryjnosc? Jak narazie JD 6330 1600H 5820 2700H CLAAS 1200H NIC SIE NIE DZIEJE WSZYSTKO OK. Jedynie w claas bezpiecznik dwa razy sie spalil a w 5820 spadl pasek klinowy. Czyli jest bardzo dobrze. A u mnie we wsi chodzi 13Jd i 3 Claasy i wszyscy chwala a jak ktos by powiedzial ze Jd jest do d*py to lepiej niech ucieka :P A spalanie wcale nie jest takie jak wszyscy mowia. Kto jezdzil cale zycie t25 lub c330 a wsiadl na Jd to nie dziwne ze i spalanie wydaje sie mu duze :) . A te 60 l/ h :) :lol: ;) :lol: albo nawet z tym 6630 co pali 35h. Nie zartujcie i nie wprowadzajcie ludzi w blad. Jak dla mnie i claas i JD sa na szostke jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wariaty    0

Możesz jeszcze pomyśleć nad MF 5465. Za 206 tys netto masz lepsze wyposażenie w standardzie do tego silnik 4-zaworowy Perkins lub Sisu

 

Mieliśmy okazje przez 2 miesiące robić 5465 rok 2004 i stwierdzam że takim szrotem jeszcze nigdy nie pracowaliśmy.

Nadaje się on jedynie do transportu ciągnik 6 letni brak mocy ogólnie jak wcześniej wspomniałem szrot.

Nie wiem jak nowe się sprawują ale odradzam. Pytanie czy jest możliwe w tym ciągniku zmniejszenie dawki paliwa ?

Myśleliśmy że mogli coś tam namieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

kolego alfa porównujesz ciagniki o innych mocach i z innymi normami spalin. Jeśli chodzi o JD Comfort to wewnetrzna recyrkulacja spalin, 2 zawory na cylinder i CR robią swoje :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Faktycznie - przy kupnie ciągnika wysokość spalania jest najważniejsza... Jakby nie liczyło sie nic więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

spalanie nie jest najważniejsze ale jest ważne :)

bo na ciągnik kase dasz raz a na paliwo przez cały okres eksploatacji a jak ktoś zrobi 1000mtg na rok i różnica w spalaniu to 1litr na mtg to już masz nie małą sumkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK36011    0

Jak dla mnie bież JD ponieważ klas ma konstrukcję półramowąi gdy się utopisz na polu to koniec.Może JD dużo spali ale robotę też zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj