Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
WiesTv

Jaki kombajn lepszy lexion 670 czy JD T760

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
WiesTv    1

cena zalezy od wyposazenia ale od około 700 do 850

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Więc tak:

-po pierwsze masz błąd w temacie przy JD 7 zjadłeś ale to pikuś :rolleyes:

- z tego co sie wiem to Lex 670 jest zmodernizowaną wersją 560, mamy tego potwora na wiosce (560) i średnio robi 32-33t/h w pszenicy, jak ładne zboże ( czytaj powyżej 10t/ha i idziesz na całość to 35-36 to nie problem, podobno syn właściciela "rozpędził do do 40t/ha ale było to widać na polu) także 670 zapewne będzie ciut wydajniejsza bo kilka KM doszło.

- T670i mają dwie wioski od Mnie i wydajność jest w zasadzie na tym samym poziomie 32-33t/h jednak z tego co zauważyłem jednak Lex lepiej czyści

Jeśli będziesz kupwać kombajn dopiero za rok to mogę dać Ci porównanie bo w tym roku będą rywalizować na jednym kawałku usługowo u kolesia z W-wy. Także porównanie będzie.

W rzepaku 15-18 ton zależy od plonu i czy nie położony za mocno.

Edit: ort

Edytowano przez Profil usunięty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez PiotrUrbaniak
      Witam we wtorek jadę oglądać dominatora 76 z 1988 z silnikiem mercedesa kombajn stoi na dworze po plandeką od tira. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach , ile powinien mieć godzin na liczniku żeby ten sprzęt pochodził jeszcze z 4 lata na gospodarstwie o pow 60ha Był by to mój pierwszy kombajn 
    • Przez Michu6630
      Witam planujemy kupić drugi kombajn jesteśmy już zdecydowani na 5 klawiszowego claasa maxi i tu zadaje pytanie do znawców 😂 czym różni się claas maxi 88 od 98 wiem ze claas 98 ma silnik Mercedesa a 88 jest ciężko znaleźć z mercedesem niestety na tym moja wiedza się kończy xd.Proszę o pomoc jakiego claasa wybrać
      PS.mam jeszcze jedno pytanie czy lepszy będzie claas na szarym podwoziu czy na zielonym.
    • Przez kaczmi
      Witam, nie mogę nigdzie znaleźć porównania tych dwóch maszyn a sprawa pilna bo czas się kończy co sądzicie co wybrać mowa o nowym sprzęcie marzy mi się lexion ale cenowo nie dam rady. 
    • Przez damiandg
      Tak przeglądam sobie i nigdzie nie znalazłem tematu o wydajnościach kombajnów. Może napiszecie ile wasze kombajny mogą skosić na godzinę w jakim zbożu itd. Prosił bym o napisanie jaki model kombajnu i jaka szerokość hedera.
    • Przez kot003
      Witam,
      Od jakiegoś czasu nosze się z zamianą mojego Dominatora 88 na coś większego/nowszego. Myślałem o Lexionach 405-430 ewentualnie Mega 204-208 z kabiną lexiona, ewentualnie 88vx, 108vx. Ceny Lexionów jak i Megi podobne. Ja wolałbym Lexiona gdyż dużo dobrego o nich słyszałem jednak tata odradza je bo ktoś mu mówił że są duże problemy z płytkami układów scalonych które bardzo często siadają, ile w tym jest prawdy? A może lepszym rozwiązaniem będzie lexion sprzed 98 roku który ma te układy na kablach? Kombaj miałby pracować na około 150ha rocznie, nie kosiłby kukurydzy. Heder jaki miałby z tym kombajnem współpracować to składany 5,4m lub klasyczny 5,1m

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.