Zaloguj się, aby obserwować  
misiu21692

cena liści z buraków

Polecane posty

misiu21692    2

Witam mam okazję sprzedać przyczepę liści z buraka cukrowego ale nie wiem ile sobie życzyć, dodam, że sam to naładuje oraz zawiozę na miejsce (tam i s powrotem ok.55 km) przyczepa to Autosan D-47

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:) u nas liście są cięte i zostają na polu,tak więc policz tylko kilometrówkę ,albo godzinówkę,skr biorą c-360 z przyczepą 45 zł/h,ze dwie godz.ci to zajmie,myśle,że stówe możesz wołać :D

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na liście u nas to nie ma chętnych.Zabierają za darmo z poprzeczek.Jakby dali z 30 zł to by było dobrze.A co do transportu to za 100 zł ta na paliwo braknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobek1    0

ja bym wziol koło 2 stów bo kawałek drogi masz do transportu a tak jak napisaleś że masz załadowac a samo nie wskoczy na tą przyczepe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

powiem tak, mi żaden łaski nie robi czy to weźmie czy nie.. ja liście zbieram a po pole puszczam tylko nie liczną cześć. Za 30 złoty :) to drożej wyjdzie mnie załadunek i czas ;p. Też tak myślałem, że za transport co najmniej 100 zł trzeba sobie policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

:) u nas liście są cięte i zostają na polu,tak więc policz tylko kilometrówkę ,albo godzinówkę,skr biorą c-360 z przyczepą 45 zł/h,ze dwie godz.ci to zajmie,myśle,że stówe możesz wołać :)

Jak zrobisz 110 km w 2 godz to ci dam nawet po 200 za h :D


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

jeśli masz za to wziąść kase na paliwo i do tego z 50zł to nawet ci się nie opłaca jechać, opony w traktorze zdzierać i mtg w traktorze nabijać, pamiętaj też że w liściach wywozisz nawuz który wysiałeś pod buraki, gdzieś w farmerze było ile tam tych KG nawozu wywozi się z liściami, wiec paliwo +50zł do tego to sobie nawet głowy nie zawracaj, opona np. w przyczepie pujdzie(odpukać) i jesz dołożysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

na twoim miejscu 400 zł bym wziął...się na zapieprzasz sam za ładujesz i zawieziesz kawałek i chcesz jeszcze za darmo oddać???

 

a po ile teraz tona buraków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

my liście sprzedajemy po 500 zł za h jak jest jakiś chętny a jak nie to na pole chociaż w tym roku ostatni raz kopaliśmy neptunem później już pewnie holmer albo ropa wiec liście będą cięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

Hej.Mam takie pytanie,trochę nie w temacie.Nie wiecie po ile są wysłodki w woj.świętokrzyskim?W tamtym roku kupowałem po 35 zł z dowozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

na twoim miejscu 400 zł bym wziął...się na zapieprzasz sam za ładujesz i zawieziesz kawałek i chcesz jeszcze za darmo oddać???

 

a po ile teraz tona buraków?

cena za tone buraka to 90 zł ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Niee 90, coś koło 105-110 chyba.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

90zł to poniżej kosztów...z hektara powiedzmy 50 ton to 4500tys. a gdzie nawóz, środki ochrony, robocizna, samochody które przyjeżdżają po buraki, oczyszczarka i jeszcze po trącą na samochodzie 7% albo i 13%...masakra! tak jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Cena buraka to 26 € X nie całe 3,9,no to będzie ok 105 zł.Liczyłem plon 50 z z moim kombajnem i bez kosztów amortyzacji sprzętu i mojej roboty,zostanie może 1500 zł na czysto z ha.Plus może 400 zł dopłaty i dopłata cukrowa.Ale nie pamiętam ile.

Pszenica wyjdzie z raz tyle w tym roku.

A jeszcze jedno,polaryzacja w tym roku słaba.Była 12-13 teraz dochodzi do 16,5.A te 105 to przy 16 dostaniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiałem się czy nie lepiej byłoby zlikwidować buraki i posiać np więcej rzepaku albo pszenicy... Zwłaszcza ze rzepak będzie coraz droższy i nie ma przy nim tyle pracy bo u nas czasami trzeba buraki ręcznie pielić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Liście z buraków 700-900 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

masakra...po sadzcic za miast tych buraków np. brokuły...za miast 3 ha 1 ha brokułów...i zostanie wam więcej z 1 ha niż 3ha buraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Dlaczego uważacie że buraki są nie opłacalne, teraz przy burakach jest najmniej roboty, a dochód taki jak w ziemniaku jadalnym, czyli o wiele wiekszy niż w rzepaku i pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj