Zaloguj się, aby obserwować  
misiu21692

cena liści z buraków

Polecane posty

tomek73    576

26 € za tonę X 3,9 = 101,4minus ok10 zł za obsługę kompleksową [czyli transport]to jest 91,4 X 50 ton[to dobry plon]to jest 4570 zł.

Nasiona ok 660zł/ha.

Nawozy NPK ok 600,N ok 400.To jakieś 1000zł

Środki myślę że w 600 zł się zmieści plus gramicyd [jak w tym roku]100 zł

Na grzyba ponad 100zł

Kombajn u nas 900zł

Odżywki z 60 zł.

Podatek 130[bo ziemia ma być dobra pod buraka]

No to policzmy;660+600+400+600+100+100+900+60+130= 3550

A wiec 4570-3550=1020

No i jeszcze dopłaty 400[podstawowej]i dopłaty do cukru ale jeśli jest.Nie jestem pewny bo zdaję mi się że to jakieś 800 zł do ha.Ale ona jest do limitu więc to trochę inaczej.Ale niech będzie z 800 zł.Jak coś to niech mnie ktoś poprawi.

A więc 1020+400+800=2220zł.

A więc mamy 2220zł z ha buraka.

Ale to nie koniec bo trzeba to pole zaorać, uprawić no i amortyzacja sprzętu,ale nie chce mi się liczyć bo szlak mnie trafia!!!!!!!

więc 2220 zostaję z ha minus przynajmniej paliwo na uprawę!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

jak sie kopie wlasnym sprzetem mozna te 900zl uslugi odjac a dodac na przyklad premie za wywiazanie sie z umowy tj 2 euro do kazdej tony przy 500 tonach daje to 1000euro, za okrycie wluknina przy poznych odstawach rowniez 2 euro do tony,lub dostawa wczesna ok 10 wrzesnia 2euro do tony ,burak to bardzo dobra roslina w zmianowaniu tez wazne i pewny pieniadz co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No ja to kopałem moim kombajnem to tylko 50 litrów paliwa poszło.No to 200 zł.

O premiach nie pomyślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

ja uważam, że te niskie ceny to wszystko wina polskich przedstawicieli Cukrowni.Nie umieją wywalczyć nic dla nas ;/ albo napędzają własną kieszeń. Kiedyś gdy mój tata był na spotkaniu z cukrowni to był tam pan który ma znajomego w Niemczech, który oddaje buraki do tej samej cukrowni co my i on dostaje znacznie wyższą cenę za tonę ponadto jeśli odbiór przypada mu bardzo wcześnie lub też bardzo późno to cukrowania płaci tak jakby odszkodowanie za to że plantator musi wcześnie kopać i burak traci na wartości czy też w trudnych warunkach pod koniec roku zimą gdzie wartość buraka tez spada. Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa otóż gdy kiedyś sypaliśmy buraki na kupę i potem od razu na tiry koparą bez żądnych oczyszczarek itp. a teraz idzie to przez oczyszczarkę i procent zanieczyszczenia jest równie wielki jak przedtem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

masakra...po sadzcic za miast tych buraków np. brokuły...za miast 3 ha 1 ha brokułów...i zostanie wam więcej z 1 ha niż 3ha buraków

 

wytłumacz to moim rodzicom... dasz rade?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj