jaroon

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaroon    1

Witam wszystkich i zapraszam do rozmowy na temat reformy KRUS która została narzucona przez PK (parlament konstytucyjny) Przed chwilą skończył się program w Polsat NEWS o reformie krus, wypowiedzi gościa z PKPP (polska konfederacja przedsiębiorców prywatnych)doprowadziła mnie do szału mowa było dochodach rolników gość mówił o wielkich dopłatach i miliardach pompowanych nie potrzebnie w polsie rolnictwo oraz o tym jak bardzo zamożne są polskie 15-20 hektarowe gospodarstwa bo dostają 10 tys. dopłat 10tys dopłaca państwo do ich ubespieczeń, paranoja ten człowiek nie wie co mówi licze na Wasze liczne odpowiedzi i słowa krytyki dla PKPP, może ktoś mądry z żądzących nas usłyszy i zrozumie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

nie oglądałem Polsatu ale jeśli to był Mordasiewicz to szkoda komentować ten człowiek o rolnictwie ma takie pojęcie jak świnia o gwiazdach. Co do samych zmian w KRUS to na pewno jest cała masa patologi np. definicja gospodarstwa od 1ha pozwoliła całej masie nieuczciwych ludzi wejść w system ubezpieczeń rolniczych tylnymi dzwiami przez co mamy więcej rolników niż w USA. Druga rzecz to rolnicy z tzw. wiejskiej (hmmm czy aby na pewno rolnicy<_<) cóż spełniają kryteria które sami sobie napisali i korzystają z krusu. Trudno dzisiaj cokolwiek powiedzieć myślę że podstawową rzeczą jaką będą musieli wprowadzić to księgowość dla każdego gospodarstwa tak żeby było można określić dochód i według tego dochodu procentowo naliczać składki. Ale znając życie żeby było prościej i taniej to kosmiczny dochód z jednego hektara wyliczy jakiś grecki filozof z Warszawy który wieś widział za okna samochodu i tak dosoli że będzie boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambeeras    0

Witam! Mnie opinia o polskich rolnikach boli już od czasu jak to BBC zaczęło się o KRUS pienić. Prowadzę nie za duże gospodarstwo i twardo jestem za reformą KRUS. Tylko niech to zrobi grono co ma pojęcie o rolnictwie. Na dzień dzisiejszy przepisy dot. rolnictwa są w grubej mierze skonstruowane tak by tzw małorolni ( nie mając żadnego innego źródła dochodu) mieli jakiekolwiek ubezpieczenie, bo łatwiej dopłacić do instytucji rządowej, niż dawać ponad 1,3mln ludziom zasiłki dla bezrobotnych. Według mnie gospodarstwo rolne powinno funkcjonować na zasadach zbliżonych do przedsiębiorstw. Księgowość, rozliczenia, ubezpieczenia ( bo o nie w głównej mierze chodzi) wyliczane od FAKTYCZNEGO dochodu; oczywiście jakaś stawka podstawowa też powinna być. poprawienie definicji "gospodarstwa rolnego". Ale jak zaczynamy mówić o reformie KRUS, to nie powinniśmy zapominać o grupach takich jak górnicy, całe grono księży, którzy to w ogóle nie płacą ubezpieczeń społecznych. Zreformujmy KRUS i zaraz bierzmy się za całą resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dobrze sluchajcie chca prywatyzacji Szpitali nie tak?? to powinni zniesc wogole skladke bo za każde zapukanie do lekarza bedziemy płacili, zreszta ja zamierzam płacic tylko 3 lata krus jak na mlodego dostane hektary, a potem sam sobie bede odkladal na swoja przyszlosc, nie zamierzam placic na oszustów i zlodziei.

 

Ciekawi mnie tylko właśnie jak oni zamierzaja ustalic te stawki dla poszczegolnych rolników. Moim zdaniem powinni sie wziaśc za mieszczuchów którzy mają po hektarze ziemi a nawet nie wiedzą gdzie on jest.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dobrze sł♥uchac nie wystarczy trzeba jeszcze zrozumieć. To że są prywatne szpitale nie znaczy że ludzie tam coś płacą poprostu nfz płaci prywatnemu szpitalowi za wykonane świadczenia a chory czasami nawet nie wie że był w prywatnym. No może czasami się zdziwi że jakoś tu tak ładnie i czysto.

Jak będziesz miał glebe na siebie nie da się krusu nie płacić.

Nie dziwcie się że ludzie tak mówią widzą ile kasy z ue idzie na wieś i wszystkim dostaje się po głowie. A z drugiej strony jest wielu małych przedsiębiorców którzy płacą prawie 900 zusu i nikt ich nie pyta czy im dobrze biznes idzie. Od dochodów raczej nie zrobią zadużó było by kombinacji pewnie będą jakies progi czy to dochodu czy też h i od tego składka. Póki co reformy nie będzie za rok wybory juz wielu mówi że dopiero po wyborach za to się wezmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambeeras    0

stawka naliczana od hektarów mija się z celem. jeden bedzie miał 10ha przeznaczone na zboże i nic z tego nie zarobi, drugi bedzie miał 10ha "czosnku" zarobi dość przyzwoicie, a płacić obydwoje bedą tak samo? wg mnie to minimalna składka plus dodatki za przekroczenie poszczególnych progów dochodowych. A jak jednochektarowych mieszczuchów wyrzucić z krusu? Banalnie proste. Każdy kto ma hektary byłby pod lupą. Udokumentuje sprzedaż płodów rolnych i wykaże że jego głównym źródłem utrzymania jest gospodarstwo to jest rolnikiem, reszta won! stawka podatku od ziemi naliczana takiemu nie tak jak rolnikowi a od m2. Wtedy każdy co ma bo ma pare hektarków zaraz by szukał kupca lub dzierżawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialycivic    1

Za co tu płacić ,dzisiaj byłem z synkiem u laryngologa to zapisali go na zabieg usunięcia migdałka na 31 07 2012.Dobry termin prawda.Już nie mają pieniędzy do końca roku,więc nic nie mogą robić ale wypłaty dostaną i czy to jest mądre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Niech zrobia dochodowe dla mnei to pasuje, rozchod mam zawsze wiekszy niż przychód.

A co do szpitali to dla mnei chore rodzinny nie daje skierowania, idz prywatnie mam gdzies tkai biznes ze dziad jeszcze bierze za mnie kase, odrazu bym se poszedł zrobił za kase i z głowy mam, a tak jeszcze darmowa kasa dla niego że u niego figuruje z kartą, chory system.

 

Natomiast do przedsiebiorców, to reforme krusu powinni zaczac od tego że wywalic mieszczuchó którzy nic nie robią pracuja gdzies jeszcze a maja krus, na Zus z nimi, a żekomo z tych 1,5miliona rolników płaci KRUS, a faktycznych rolników jest ledwo 700tys.

Niech powiedzą ile dopłacają do ZUSU, ja chetnie to usłysze, tak samo jak dla wojska policji itp.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambeeras    0

"Wbrew obiegowej opinii dopłaty z budżetu do Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych są mniejsze niż do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do KRUS-u w 2008 miało wpłynąć 15,16 mld zł, z tej sumy zrealizowano 14,87 mld zł. Tymczasem ZUS dostał całą obiecaną kwotę - 33,23 mld zł. "

 

I KTO DO KOGO DOKŁADA???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

mnie irytuje jedna rzecz ci co mają więcej ha płacą wyższą składkę a emerytura będzie taka sama oraz dlaczego pracownicy krusu mają opłacane składki zus przenieść ich do krusu i niech dostają taką emeryturę jak rolnicy a nie rolnikom podnoszą składki żeby im zus opłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Oczywistym jest fakt, że reforma jest konieczna. Na początek należy wywalić z KRUS-u "nierolników", co nie jest wcale takie trudne biorąc pod uwagę jaką wiedzę na temat rolników i ich produkcji posiada ARMiR. A w dalszej perspektywie wprowadzić księgowość do gospodarstw rolnych, oczywiście nie stanie się to z dnia na dzień. Księgowość pozwoliła by również na ocenę realnych dochodów w rolnictwie. Tylko nie wiem czy rządzącym zależy na tym żeby rozjaśnić sytuację bo wielu kolesi na tym straci. A tak poza tym to do każdego ubezpieczonego w ZUS-ie państwo dopłaca więcej niż do ubezpieczonego w KRUS-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1304

Panowie reforma powinna być ,ale RZĄDU ,jak dla mnie to wystarczyło by 20-tu posłów i może dało by radę w tedy coś załatwić ,a tak to tylko pierdoły i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambeeras    0

co do rządu to jest dużo w nim do zmienienia, tak jak z resztą wszędzie. ale w rządzie wystarczyło by w zupełności po 1 pośle z powiatu a senat to w ogóle roznieść bo żadnej mocy ustawodawczej praktycznie rzecz biorąc niema. ewentualnie senatorów to po 1 z województwa. W każdym ministerstwie, urzędzie wojewódzkim czy miejskim zlikwidować etaty ludzi "od rzeczy niepotrzebnych". Maxymalny wiek dla posła to max 45 lat. MŁODYCH DO RZĄDZENIA, a nie takich co tylko wstecz patrzą, jak to kiedyś dobrze było... Polska ma iść do przodu i szczerze mówiąc to jeśli zrobimy dobrze tą reforme krus to bedzie duży krok do przodu. reformować w Polsce trzeba wszystko, a że chcą od nas zacząć to już ich sprawa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

w większości krajów unii gdzie rolnictwo jest jeszcze bardziej rozwinięte niż w polsce (czytaj dotowane) są oddzielne systemy ubezpieczeń dla tego sektora gospodarki i nikogo to nie dziwi. u nas natomiast "eksperci" w postaci dziennikarzy twierdza że tylko w polsce są takie przywileje. co do samej reformy to zaczyna się jak zwykle od gadania i przyzwyczajenia ludzi do tego tematu a później jak ludzie się oswoją na pewno będą zmiany.wiadomo że wiele osób jest w krus-ie tylko po to by miec ubezpieczenie chociaż nie mają nic wspólnego z pracą na wsi. osobiście znam całe rodziny które od lat mieszkają za granicą przysyłają kasę dla babci aby tylko na czas opłacała składki a ziemie obrabia sąsiad. inni mieszkają i pracują w warszawie na czarno a przyjeżdżają tylko pobierać becikowe i inne zasiłki z krus.takie osoby na pewno trzeba wyeliminować z rolniczego ubezpieczenia. niestety elektorat jedynej słusznej partii to nie są w większości rolnicy tak więc nie będą się z nami cackać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja nie zamierzam płacic 300zl przez 45lat a potem dostac co miesiac 620zl, bo tak to wychodzi jak na kogos rodzice przepisza gospodarstwo majac 20lat, a renta jest od 65 dla mezczyzny, no to pomyslec tylko ile to skladek a i wlasnie co skladka to do gory podskakuje,

 

Niech zrobią taką reforme w sensie wolnego wyboru ubezpieczenia, ja nie zamierzam im placic wole sobie odlozyc na oddzienlnym fundusz co miesiac po 100zl.

Najpierw wlasnie niech wywala tych "nierolników", a to jest im nie po nosie bo sam widze to sama elita!!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak dla mnie to ogólnie powinni zreformować system emerytalny strażacy policjanci czy żołnieże powinni pracowac dłużej płacić zus. Porobiono grupy które mają różne przywileje i pozostali muszą na nich pracować. Co do dopłat do zus i krus oczywiście i w tej i w tej instytucji jest bałagan i przerost zatrudnienia ale weźcie pod uwagę że w zus jest więcej członków więc subwencja musi być większa.

Znam wielu ludzi któzy płacą zus prawie 900 zł a często ich interesy idą gorzej i mają mniej pieniędzy niż powiedzmy 20 hektarowe gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Z tego co się orientuję w tej reformie nawet nie chodzi o to ile będziemy mieli emerytury, bo to nikogo nie obchodzi, ale o to ile będziemy płacić na NFZ i tak jak kolega wcześniej wspomniał, będziemy do specjalisty zapisywać się na kilka lat wcześniej. Dzisiaj jestem na tyle młody i zdrowy, że bezpośrednio nie dotyka mnie ten problem, jednak osobiście wolał bym wiedzieć, że trafię do szpitala a nie poczekalni. :)

 

Więc z jednej strony godzę się na podwyżki ale pod warunkiem, że sprywatyzują szpitale i to ja będę wybierał sobie placówkę w której będę się leczył. :)

 

Ale przyglądając się bliżej problemowi, zaczęła działać zasada małej łyżeczki. Dzisiaj składka zdrowotna, jutro składka emerytalna, a pojutrze fundusz kościelny. Jeszcze składka wypadkowa, na związki zawodowe, ryzyka od niepoczytalności czy ekologiczna za korzystanie z czystego wiejskiego powietrza etc. I w 2020 składka KRUS to jakieś 999PLN/miesięcznie. :)


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Niech zrobią taką reforme w sensie wolnego wyboru ubezpieczenia, ja nie zamierzam im placic wole sobie odlozyc na oddzienlnym fundusz co miesiac po 100zl.

Najpierw wlasnie niech wywala tych "nierolników", a to jest im nie po nosie bo sam widze to sama elita!!!

 

 

mnustwo jest wszedzie "pseułdo" rolnikow maja po 1 do 5ha i prowadza preżne psiesiebiorstwa. jak ziemia kosztowal kilka lat wstecz grosze to z warszawy nawed taksuwkarze przyjeżdzali i kupowali działki byle wieksze od 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambeeras    0

Znam jednego z mojej wioski, co chwalił KRUS, był za nim twardo. Ma on 3ha i prowadzi firmę. I KRUS dla niego był bardzo dobrym narzędziem, póki nie przekroczył progu dochodowego i nie wywalili go na zus. od tamtego czasu wszystkich na krusie by rozstrzelał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Coś mi się wydaj, że powstanie nawy stwór "Socjalne Ubezpieczenie Społeczne" tylko w tym przypadku to już nie wiem kto będzie płacił, chba że po amerykańsku, nie płacisz nie leczysz się! Problem z emerytami by się rozwiązał, bo jak to niektóre źródła podają utzymanie emeryta to jest dopiero koszt dla państwa. A gdzie są jego składki z kilkudziesięciu lat?


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po pierwsze nie da się nie płacić jak masz gospodarstwo na siebie musisz płacić jak nie spotkasz się z komornikiem.

W tym nie płacisdz nie leczysz się coś jest wiele osób kombinuje rejestruje się jako bezrobpotni podlegaja ubezpieczeniu a gdy dostają skierowanie do pracy kombinują aby ktoś tam stwierdził że się nie nadają i lecą z tym do pośredniaka. Składki za nich muszą płacić ci pracujący. Tak czy tak w systemie zus i krus jest wiele luk i furtek aby nie płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

teraz poruszyłeś temat! bezrobotni. 10% społeczeństwa w wieku produkcyjnym na ubezpieczeniowym garnuszku państwa. Ja bezrobotnym być nie mogę, bo mam ziemię a co z tymi którzy mają wille, furami się rozbijają i zarejestrowani w bezrobotniaku żeby tylko ubezpieczenie mieć?

Gdzie tu jest sprawiedliwość i równouprawnienie.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dlatego uważam że system ubezpieczeń emerytalnych i zdrowotnych powinien byc reformowany kompleksowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

pierwszym krokiem przed reformą KRUS powinno się zająć definicją rolnika i gospodarstwa rolnego, następnie wprowadzić podatek dochodowy od którego powinny być naliczane składki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj