jaroon

REFORMA KRUS i UBEZPIECZEŃ

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Janek Trochę Ci wyobraźnia poniosła, chłop ma być osobą prawną
Osobę prawną definiuje się zazwyczaj jako trwałe zespolenie ludzi i środków materialnych w celu realizacji określonych zadań

A jak ty sobie wyobrażasz to na zasadach osoby fizycznej? podatek nawet 40% :blink: Poza tym ilu już jest. :) A jak dobrze nam z tym.

Prawda jest taka jaką opisałem.

Czyli prawda jest gdybaniem? szał

@rogas dokładnie to s.c. jednoosobowy podmiot gospodarczy, tak podatek płacę, bo obecnie nie da rady go ominąć, ale jest to koszt więc odliczam od dochodu.

Jakiś czas temu pojawił mi się w głowie taki pomysł, żeby założyć z ojcem sp. z O.o. ale nie miałem czasu żeby siętym na poważnie zająć..

nie straciłbyś na tym ;) do tego nie trzeba mieć 500ha, 400 czy nawet 200, Ja wielkiej posiadłości nie mam i żyję :)

@farmerfm dopłata do materiału to przychód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Jeszcze jedno pytanie. Jesteś ubezpieczony w KRUS czy ZUS?

Mnie to w sumie za bardzo nie dotyczy bo pracuje poza gospodarstwem, ale moich rodziców przed emerutyrą już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

JJ jest na ZUSie bo pracuje poza rolnictwem ;) w temacie o EM nawet o tm pisał parę razy

Nikt nie zrobi w Polsce gruntownej reformy do 2015 r.

czyli od tak sobie w dobie kryzysu premier o reformach rolnych powiedział, żeby ludzi na wsi wkur..., którzy i tak w małym stopniu na niego głosują? ciekawa opcja, równie dobrze mógłby sobie w nogę strzelić


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Przez to że głosuje na niego mało ludzi to sobie w nogę nie strzelił.

Za to zyskał w oczach tych, którzy uważają, że rolnicy nic nie robią nie płacą podatków tylko siedzą i biorą kasę z KRUS i UE. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

tylko, że jest duże ryzyko, że w następnych wyborach wieś ruszy do urn z glosami na jarka ;) a przez dochodowy, to żywość może sporo pójść w górę, także miasto też ruszy. Pożyjemy zobaczymy


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

na jarka to nikt nie zagłosuje już bym wole Palikota. Tak jak ostatnio mówili we wiadomościach że tam sami bogaci ludzie są u niego i za bardzo nie będą chapać dla siebie bo po co jak im dostatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

tylko, że jest duże ryzyko, że w następnych wyborach wieś ruszy do urn z glosami na jarka ;) a przez dochodowy, to żywość może sporo pójść w górę, także miasto też ruszy. Pożyjemy zobaczymy

 

To rynek dyktuje ceny płodów rolnych. Jeśli rolnicy teraz nie mogą wymusić podwyżek na skupach z powodu wzrostu kosztów to jak sobie wyobrażasz wzrost cen płodów po wprowadzeniu podatku dochodowego?


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

www.youtube.com/watch?v=1MOvmGIPi7w&feature=results_main&playnext=1&list=PLA230C5710ED03668

 

jestem za takim rozwiązaniem tego problemu tylko że w polsce rolnicy boją się narazić i większość myśli tylko o sobie niema zjednoczenia

zobaczymy jak ta sprawa z krusem się rozwinie ale jak dowalą ostro to powinniśmy coś z tym robić [strajk]

w mojej gminie będzie na pewno w marcu 2012 bo debile radni podnieśli nam podatek gruntowy o 100% ;[

[gnojówa się poleje]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

stasiek taki co ma tyle kasy na pewno nie weźmie tyle co ten co nie ma ale różnie chciwość rządzi. chociaż u niego są sami biznesmeni, trochę się znają na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Taaa. Większość to biznesmeni z przypadku którzy mają tam jakieś firmy a dostali się tylko dlatego, że byli na pierwszym miejscu na jego listach. I jakie mają oni majątki? 500mln? 600mln? Wątpię. Z reguły są to lokalni właściciele firm którzy za 100 tys. złotych łapówki chętnie zaryzykują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

no akurat z tego co wiem to z kuj-pom należą do jego partii właściciele największych firm w regionie o kapitale nie pamiętam jakim ale grosze to nie są. W sumie pan Palikot dla mnie i tak jest lepszy jak Kaczyński. Ale koniec OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

jak nakradli miljony to se firmy pozakładali i otco takie z nich bizmesmeny kurde

a jak ich urban popiera to i komuchów cała masa tam siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
jak nakradli miljony to se firmy pozakładali i otco takie z nich bizmesmeny kurde

masz dowód, że nakradli? czy po prostu chcesz zabłysnąć? w dodatku niewiedzą. Jak ludzie brali za bezcen ziemie to nikt nie chciał, jak teraz to nakradł, dał w łapę i ma. A jak była grosze to odłóg był. Ojciec kupił swojego czasu pole po 300zł ha, u nas na wsi było po 700 zł ha, kto chciał to brał i teraz się cieszy jak się zabijają o skrawki za dziesiątki tyś. Twierdzisz, że ukradł i firmę założył, założył i ktoś tam pracuje, Ja zainwestowałem na giełdzie i po niecałych 2 miesiącach akcje tej firmy sprzedałem 10 razy drożej :blink: i co ukradłem komuś te pieniądze? trzeba było sobie kupić akcie wikany i się cieszyć teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

na jarka to nikt nie zagłosuje już bym wole Palikota. Tak jak ostatnio mówili we wiadomościach że tam sami bogaci ludzie są u niego i za bardzo nie będą chapać dla siebie bo po co jak im dostatek.

 

 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Spotkałeś się z kimś takim aby powiedział "mi już starczy pieniędzy od dziś zysk przeznaczam na pomoc biednym", kolego takie rzeczy to tylko w "erze".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

janek dowodów nie mam ale swoje wiem więcej szczegółów nie będę pisał [napeno nie zdobyli kasy na giełdzie]a zresztą trzeba dysponować większą gotówką żeby nie zle zarobić :lol:

i nie chodzi mi tu o kupno gleby .

Edytowano przez grzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Na giełdzie niezła gotówką? To chyba nie wiesz na czym giełda polega. Można się i z małej nieźle dorobić chociaż to wymaga trochę dłuższego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

to fakt na giełdzie to za bardzo się nie znam ale sam widzisz jak mniejsza kasa to potrzeba więcej czasu a i wtedy ryzyko jest większe że zostanie czapka drobnych

ale skączmy już o pieniądzach bo to nudny temat

Edytowano przez grzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zainwestuj premię dla Młodego Rolnika i odlicz 19% z przychodu a później zobacz ile ci zostało

tylko weź na 1 miesiąc do tyłu, w tym roku było jeszcze 8 takich akcji, jak ktoś śledzi rynek to zarobił i to dużo, nawet przy małym nakładzie. Najlepszy okres to od września 2008 do kwietnia 2009 jak to wszystko leciało najpierw na łeb na szyję w dół a później szalało w górę :D

Ja sobie kombajn, rozsiewacz i opryskiwacz za giełdę kupiłem :) ale i raz przesrałem tyle kasy ile za buraki zarobiłem <_< jest ryzyko jest zabawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

janek słaby ze mnie młody rolnik ziomkę mam już 10 latek pozdro :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

koledzy kiedyś każdy kombinował teraz dużo ludzi się boi ale wskazać bym na pewno nie potrafił jaka firma przekrętów nie robi małych i dużych. chociaż wiadomo duże firmy duża kasa, ale na pewno od czegoś musieli zacząć i na czymś się dorobić a jak kiedyś ktoś miał pomysł to do teraz niezłą kasę zrobił. Nie ryzykujesz nie masz proste.

Tak samo teraz premier nasz ma problemy bać się zrobić coś i wszyscy będą mieli mnie za dupe w korach czy nie bać i zrobić odważny krok ludzie będą narzekali ale może się uda i będzie coś powiedzmy dobrego. Ludzka mentalność zrobić coś to źle, nie zrobić czegoś w ogóle też nie dobrze i weź tu komuś dogodź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

grzen premia to był przykład ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj