BartekDolnyslask

Przyczepy rolnicze

Polecane posty

tomek73    579

Na allegro znalazłem Deutz fahr Mk 135 Agrotrona za 105 tyś zł z Nakła nad Notecią i on mi mówił że ma takie i by sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Być może to jest 8011. Bo już spotkałem się z takimi. Pytanie czy to naprawdę 8 czy 6 t. Jak paka ma ponad 5 metrów to 8 t. Ona powinna mieć sprężyny z przodu, na skręcie. Z przodu ma mocowanie pod pompę ręczną do kipru.

Nie radzę jej kupować bo nikt ich nie chce. Bardzo nie chodliwe przyczepy. Wysokie, podobno wywrotne.

Woziłem taką buraki, i kolega chciał ja sprzedać i nikt nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Być może to jest 8011. Bo już spotkałem się z takimi. Pytanie czy to naprawdę 8 czy 6 t. Jak paka ma ponad 5 metrów to 8 t. Ona powinna mieć sprężyny z przodu, na skręcie. Z przodu ma mocowanie pod pompę ręczną do kipru.

Nie radzę jej kupować bo nikt ich nie chce. Bardzo nie chodliwe przyczepy. Wysokie, podobno wywrotne.

Woziłem taką buraki, i kolega chciał ja sprzedać i nikt nie chce.

Znalazłem kilka odpowiedników wygląda na to że to jest THK 8 po małych przeróbkach,faktycznie powinna mieć sprężyny nad obrotnicą,ktoś to przerobił na sztywno i chyba dobrze.Szukam przyczepy od kilku miesięcy.Usilnie rozglądałem się za d 47 jak by nie patrzył to d 47 w moim przypadku i regione wychodzi 9-10 tyś.W porównaniu z tą thk 8 sanocka 4,5- tonówka to wydmuszka z papieru,i dlatego poważnie zastanawiam się nad tą 8t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie cytuj posta.

Ja od kolegi taką pożyczałem to w papierze miała HL 8011 i u handlarza tak samo było.

D 47 w tym roku ledwo po 6 tyś posprzedawałem, ale nie polecam tej przyczepy. Słabe ramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

D 47 to przecież dobre przyczepy. Ja mam je już od 15 lat przerobione na 8 tonówki i nie wymieniałem resorów ani nic,a jak woziłem kukurydze to miałem na nich ponad osiem ton.Minus to tylko to że przy pełnych nie da się jechać 40km/h

 

D 47 to przecież dobre przyczepy. Ja mam je już od 15 lat przerobione na 8 tonówki i nie wymieniałem resorów ani nic,a jak woziłem kukurydze to miałem na nich ponad osiem ton.Minus to tylko to że przy pełnych nie da się jechać 40km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja przy ziemi połamałem. Mają bez nadziejne ramy w porównaniu do innych. Jak do tyłu się kipruję to tylko trochę nierówno się stanie i po ramie. .Wjechałem w zborze i kiprowałem to o mało się nie wywróciła.

JAk mi raz ziemia się przykleiła na boku to wywróciła się i pogięła.

Do zboże to jeszcze, bo jak się otworzy to połowa zboża samo spadnie, a spróbuj jak będzie z 8 ton ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

D47 ma kiepską ramę jak kolega powyżej napisał. 8 ton ziemi wykipujesz ale na bok bo do tyłu to bym się bał.

Jak dla mnie przyczepy hl-ki są nie do zajechania. posiadam hl 8011 to nieraz było wożone po 15 -18 ton i wszystko ok. jedyny minus to niestety wywrot na bok. no ale za to długa paka jest (5.20 m)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kiedyś ojciec naładował na D 47 ziemie,błoto, ale nie wiem ile było, bo mnie przy tym nie było. Pojechał to wywalić, na bok i zamiast górna rama, to dolna się opuściła. Na pół ją przełamał.Jedna strona, za mocowaniami tylnych resorów.

Szukałem ramy z rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

to powiem wam coś innego o D-47.

Stryjek miał dwie od 1982 roku kupione jako nowe na kółkach 825.

Robiły u niego wszystko ale dbał o nie i np zaworów nie podkręcał.

Spokojnie po 6ton pszenicy woził na każdej.

Jedyna usterka to jak pożyczył koledze to zgiał oś i przewody od wywrotu pourywał.

My jednej z nich używaliśmy przez rok przy żniwach, wywózka urobku przy kopaniu, drewno itp.

Sprzedał je w zeszłym roku, poszły na pniu. Żałuję że nie wziąłem jednej ale kupowałem ziemię.

 

Nic się przez tyle lat nie pogięło ani u niego ani u nas. Żadnych problemów nie stwarzały, chodziły leciutko i za Z10145 (2 sztuki) i za ciapkiem (jedna sztuka).

Przy przeładowaniu powyżej 6 ton ciężej chodziły.

Powiem tak, jak się dba tak się ma bo często się widzi jak naładowane po 8-9 ton wyrywa z bruzdy albo przecina rów przydrożny, podkręci zawór aby zwalić bo leń łopatą nie zwali części. Brakujące bolce wywrotu to norma, powyrywane zaczepy z tyłu też, pogięty dyszel też często widać. Poza tym wywracanie jak przyczepa stoi na ukosie, dyszel skręcony i dziwią że się wywróciła lub pogięła.

Ta przyczepa ma określoną ładowność i jak się nie przesadza to wytrzyma długo.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

MI w jednym roku 2 sztuki D47 przewiozły z 500 ton żwiru i 300 ziemi. Nie pogiąłem ich ani nie złamałem.

Została mi teraz jedna i z miesiąc tamu woziłem kamień, z 100 ton, i tylko jeden zawias urwałem.

Przy zbożu nic im się nie stanie.

Kamień, ziemia żwir to ich wykańcza.

HL 8011 raz przywiozłem 18 ton żwiru i wykiprowała, z pomocą fadromy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

Firma z moich okolic (12km ode mnie), ładne, fajnie zrobione przyczepy ;) Gość zna sie na rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzak95    0

tandem kellfri 10t witam jestem zainteresowany kupnem takiej przyczepy -czy ktoś użytkuje takom przyczepę i co o niej może powiedzieć

 

tandem kellfri 10t witam jestem zainteresowany kupnem takiej przyczepy -czy ktoś użytkuje takom przyczepę i co o niej może powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Chciałbym kupić przyczepę 7-8ton ale na tandemie alboo jednej osi. Czasem sie trafiaja głównie jednosiowe do 10tyś zł. Moje pytanie brzmi czy jedna oś wytrzyma te 7-8 ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzak95    0

tandem kellfri 10t witam jestem zainteresowany kupnem takiej przyczepy -czy ktoś użytkuje takom przyczepę i co o niej może powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj