kamilc360

pottinger mex II

Polecane posty

kamilc360    12

mam pytanie: Czy c-360 pociągnie pottingera mex 2? Mi face mówił że powinna pociągnąć ale ja boje sie żeby jej nie zajeździć. Dodam ze mam zamiar zasiać w tym roku 1.70 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3Perkins    0

mój wujek ma mex2 i ciąga 3p już z 5 rok, co roku sieje niecałe 2ha i nie ma żadnego problemu :)

sasiad ciąga pottingera tylko jakąs mniejszą T-25 i też chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

kamilc360

na taki areal jak Masz dobry ciagnik to bedzie chodził, bedziesz to kosil dwa dni ale wykosisz. Ja mam pottingera II zawsze kosiłem Zetorem 7245 powierzchnie ok 10 ha i ciągnik zawsze ladnie dostawał po garach, raz z ciekawości podczepilem do C-360 i stwierdzilem ze to nie jest sieczkarnia do tego ciagnika, za duża i za ciężka

 

nie wyobrażem sobie pottingera z T-25 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialycivic    1

Ja też nie wyobrażam sobie t-25 i pottingera ,c360 tylko na polowych daje radę zależnie od kuku i oczywiście cały gaz non stop ale jak jest dobra to wytrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

U mnie C-360 chodziła w pottingerze z 5 lat ok 3 ha rocznie i dawała radę, ale obroty na maksa musiały być i biegi polowe. Teraz kosiłem nią Farmtrackiem 675 DT i robota o wiele lepiej szła, szybciej i nie żyłowałem tak ciągnika. Ale jak nie masz większego ciągnika to z C-360 będzie chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

u mnie to face c-4011 ciągał taką sieczkarnie tylko po sezonie musiał remont robić i sie boje czy nie było by tak trzeba robić z c-360 bo poki co chodzi dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Wiatm!

U mnie ludzie niby koszą tą sieczkarnią i daje rade ale to jest za cięzki sprzęt do tego ciagnika moim zdaniem.

Ja polecam Krone, mam taka osobiście z 7 lat juz pewnie bedzie i kosze ok 2ha. Opory koszenia są takie same jak w sieczkarniach pottingera mex 2 czyli 2-3 bieg terenowy i podłoga ale Krone jest duzo lżejsza, waga równa sie pewnie zwykłej kosiarce rotacyjnej a moze i jeszcze lzejsza.

Kazdy sie dziwił jak nam to lekko i sprawnie idzie i juz dwóch kolesi ode mnie zmieniło Pottingera na Krone.

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Mój kuzyn ciąga sześdziesiątką mex II i sobie radzi. Ogólnie sześdziesiątki sobie radzą z sieczkarniami jednorzędowymi, ale jak chce się dobrą kukurydzę kosić 4polową lub szybciej to jednak ciągnik dostaje w dupe i musi być dobry żeby to przetrzymać. Przy powierzchni kukurydzy 2-4 ha C-360 wystarczy, bo można kosić trochę wolniej. Żeby ulżyć ciągnikowi można ewentualnie jeździć z przyczepą drugim ciągnikiem obok a nie zaczepiać jej za sieczkarnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj