klama

Sterowanie regulatorem siły(pozycyjnym)

Polecane posty

limusine    9

Hydraulika MTZa ma wiele funkcji, a dźwignie sterowania są wielofunkcyjne. Mam pytanie: Czy przy kierownicy masz 3 czy 4 dżwignie? Tą dźwignią przy siedzeniu regulujesz maksymalne ciśnienie w układzie tylnego TUZ i nie tylko. w komorze pod siedzeniem są 2 przełaczniki i układ cięgieł tam wybierasz regulację siłową lub pozycyjną i od tego zależy działanie tej dźwigni z boku. Jeśli masz 4 dżwignie, to masz też kółko nad podłogą w osłonie hydrauliki pod kierownicą, nim reguluje się ciśnienie napływu przy włączonej funkcji dociążania kół włączanej tą długą dźwignią, co przy umiejętnej regulacji zapewnia dobrą przyczepność. Nic nie wyrzucaj, a instrukcjęczytaj siedząc w ciągniku (praktyczna nauka) i z przymróżeniem oka, bo to jest tłumaczone przez rosjan na polski i trochę dziwnie brzmi. Uwaga!!! Jeśli ten zawór pod sidzeniem nie był długo uzywany(możliwa rdza z powody skroplonej wody w oleju), to mogą się pojawić problemy z jego prawidłowym działaniem!!

 

Zbyszek powiedz mi o co chodzi dokładnie z tym.: Napisałes " w komorze pod siedzeniem są 2 przełaczniki i układ cięgieł tam wybierasz regulację siłową lub pozycyjną i od tego zależy działanie tej dźwigni z boku " Jak wyglądają te przełączniki i gdzie się dokładnie znajdują? Masz może jakieś fotki lub zeskanowany katalog? Lub ktoś inny może wie co może być nie tak ? Pomozcie bo niedlugo będzie podorywka a ja sie zapie**ole jak bede miał orać i sterować plugiem tą dzwignią pod kierownicą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Widzę, że został odkopany mój oooo jak dawny post...

 

Niestety skanów katalogu ani mojej instrukcji na razie nie mam, toteż nie wstawię :(

 

Miałem na myśli tą drucianą gałeczkę i taką małą gałkę z kulką, która łączy wałek regulatora z cięgłami pozycyjnym i siłowym.

 

Jak by co, to mam raczej marne doświadczenie w regulatorze siłowo-pozycyjnym tyle tylko, co z książek i z niewielu na razie godzin pracy na MTZach

 

A w swoim mam odłączony z powodu awarii


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, mam mtz z 96r, czy mogę podnośnikiem sterowac zamiast regulatorem tym rozdzielaczem koło kierownicy? Próbowałem wielu kombinacji tymi wajchami przy kierownicy, ale udało się tylko podnieść ramiona tuz, a opuścić już nie. A i jeszcze jedno czy regulatorem siły można podniesc ciągnik na ramionach tuz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Da się pod warunkiem że masz podnośnik z jednym siłownikiem między bakami dwustronnego działania. Dźwignię koło fotela dajesz w pozycję neutral i tą koło kierownicy trzecią licząc od lewej strony sterujesz podnośnikiem. Do siebie podnosi, jeden w przód to stop, następna w przód opuszczanie siłowe i całkiem do przodu czwarta pozycja pływająca lub opuszczanie swobodne.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie w tym jest problem ze w pozycji neutralnej, sterując wajcha koło kierownicy słychać charakterystyczne syczenie oleju, tak jakby obieg był zamknięty . Gdy wajchę koło fotela dam 2cm do tyłu w stronę akumulatora, to mogę tylko podnieść tą wajchą koło kier, ale opuścić już się nie da. Dodam ze regulator siłowy działa poprawnie, tyle ze nie ma docisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Trudno powiedzieć u mnie dzwignia koło kierownicy działa elegancko. Za to ta koło fotela nie za bardzo bo wolno podnosi a na ciepłym oleju wcale. Jak go kupilem na krzyżaku łączącum regulator z dzwignią był duży luz i pozycka dzwigni nie odpowiadała pozycji regulatora. Jest jeden punkt w którym ma być dzwignia koło fotela żeby działał rozdzielacz przy kierownicy. Pzry samym regulatorze mam przełącznik. Też coś z nim kombinowalem ale juz dzisiaj nie pamiętam o co tam biegało.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeszcze pokombinuje z tym przełącznikiem siłowo pozycyjnym. Teraz zauważyłem ze gdy ustawie wajchę od regulatora trochę dalej za neutralny to wszystkimi wajchami koło kierownicy da się podnosic, ale i gdy tymi samymi wajchami (każda z osobna) dam na opuszczanie to także podnosi. czyżby ten rozdzielacz koło kierownicy były aż tak rozwalony ze pcha olej tylko w jedna stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

U mnie jest to samo co pisze kolega powyżej, a rozdzielacz koło kierownicy jest nowy.


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    290

Jestem na etapie naprawy hyd w mtz i zastanawiam się czy nie wywalić tych org rozdzielaczy,wzmacniaczy i zastąpić ich nowymi rozdzielaczami 2 sesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz założyć taki rozdzielacz http://farmexpert.pl...rodukt9968.aspx z sekcją pływająca do podnośnika i z jedna normalną sekcja do pary szybkozłączy do tego jakiś dławik żeby podnośnik nie opadał zbyt szybko. Poczytaj ten temat http://www.agrofoto.pl/forum/topic/47594-problem-z-podnosnikiem-mtz-82/page__st__40 w nim @Seweryn20 dokładnie opisuje podłączenie takiego rozdzielacza.

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No mniej więcej opisuje. Sam tego nie przerabiałem i nie znam problemów ewentualnych jakie to może stworzyć. jedno jest pewne w przyszłości jak mi padnie hydraulika regulator poleci a w jego miejsce koło fotela wstawię dwusekcyjny rozdzielacz z obiema sekcjami pływającymi do podnośnika i jednej pary hydr. zew. do pługa snieżnego. Ruski rozdzielacz koło kierownicy po 12 godz pracy daje popalić.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Generalnie można by o sterowaniu hydrauliką w mtz, czy to gdy jest sprawna czy nawet częściowo niesprawna to można by pracę dyplomową napisać :) Ja sie zapytam jak Wy ustawiacie hydraulikę żeby orać pługiem z kołem podporowym? Bo u siebie ni w ząb nie mogę. Hydraulikę można powiedzieć że mam nie do końca sprawną, regulator nie podnosi przy przesunięciu wajchy w tył do oporu, ale tak to działa można swobodnie wypłycać. No i jak chcę z kółkiem oporowym orać to pomimo wypoziomowania pługa w osi ciągnika to muszą wydłużać sporo łącznik bo inaczej pierwszy lemiesz mocno się zagłębia i jeszcze dodatkowo muszę korygować go regulatorem aby trochę wypłycić pierwszy lemiesz. Wydaje mi się że robi się tak że jest luz na mocowaniu łącznika przy ciągniku, ale chyba on powinien taki być aby poruszać dźwigienki do regulatora. Choć z drugiej strony wydaje mi się że te dźwigienki nie mają wpływu na pracę regulatora, pomimo prawidłowego ich zazębienia. Koniec końców cały czas trzeba korygować głębokość regulatorem


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Poproś kogoś, albo sam jeszcze popróbuj i ustaw dobrze pług. Nie znany mi jest żaden inny ciągnik oprócz MTZta w którym jest takie ustrojstwo jak regulator tylko przeważnie zwykły rozdzielacz i jakoś każdym jednym da się orać.

Pług nie może być wypoziomowany a na pewno nie w chwili gdy ciagnik stoi na równym. Przecież przy orce ciągnik jest przechylony. Trzeba to uwzględnić i skorygować długością łącznika jak i pionowych wieszaków ramion. Po prawidłowym ustawieniu pługa i opuszczeniu go na ziemię gdy ciągnik stoi równo powinien się on oprzeć tylko na ostatniej skibie.

 

Możesz założyć taki rozdzielacz http://farmexpert.pl...rodukt9968.aspx z sekcją pływająca do podnośnika i z jedna normalną sekcja do pary szybkozłączy

Założenie rozdzielacza bez pozycji pływającej nawet do wyjśc hydraulicznych nie jest dobrym pomysłem. Wyobraź sobie jak będziesz opuszczał przyczepę po wykiprowaniu. Albo zrobisz to na chama tzn przytrzymasz dźwignię w pozycji przeciwnej do podnoszenia powodując tym wzrost ciśnienia w drugim gnieździe, albo będziesz gasił ciągnik i wtedy opuścisz bez bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z pługiem to dziwna sprawa. Z tyłu mam opony 18,4R34. alon wielki. Pług staltech czwórka. Podorywka spoko ale z orką różnie. Jak pług złapie opór to wciąga pierwszą skibę w ziemię kosztem uginającej się oponu. Zeby był spokój trzeba by chyba ze 2 bary nabić do koła co w bruździe jedzie. Podnosnik steruje tylko rozdzielaczem koło kierownicy bo regulator wolno podnosi. Dzwignia wyboru systemu pracy ustawiona na rzymskie 3. Poza tym ok. Pług poziomujesię wstępnie na płaskim, luzy na układzie zawieszenia przekręcom go w prawo ale i tak trzeba to skorygować w polu. Zeby zacząć pierwsze skiby pasuje jak złoto.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mani51 masz racje, nie pomyślałem o tym, pewnie dlatego ze nie używam mtz-ta do kiprowania przyczep. A tak wracając do tematu, czy to normalne ze po dwóch godzinach orki olej hydrauliczny staje się tak gorący że zbiornik parzy. Zauważyłem także ze podczas regulacji głębokości regulatorem w niektórych momentach z regulatora dochodzi charakterystyczne syczenie czy to może być przyczyna tego grzania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Jeszcze będę bawił się regulacjami na polu, ale przyjrzałem się temu luzowi łącznik -mocowanie. Samo mocowanie ma z 1 cm luzu i dzięki niemu poruszają się dźwignie, niby można jeszcze to skręcić bo jest nakrętka z zabezpieczeniem na zawleczkę, był też luz na łączniku bo w mtz wchodzi cieńszy sworzeń niż w innych, ale to juz załatwiłem. Być może wpływ na orkę ma fakt że pola są z górkami dołkami i pochyłe. No nic na następnym kawałku będzie się eksperymentować. A może jakimś rozwiązaniem byłoby przesunięcie koła oporowego z tyłu na bardziej przód lub środek? Bo widziałem że jakoś różnie w pługach jest to rozwiązane.

Co do oleju to u mnie jakoś specjalnie się nie grzeje, jest ciepły ale nie gorący

Edytowano przez gelo707

c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    290

Wymieniłem rozdzielacz na nowy,tłoczysko zregenerowałem,bo roczne,które kupiłem na allegro(wzmacniane) nadaje się na złom,swoją drogą uważajcie na podróby.Został mi do wymiany regulator sił.bo ten nie reaguje nic i myślę że te cięgna nie mają nic do rzeczy,ponieważ obracam go kluczem i nic nie reaguje.Zastawiam się tylko co w nich jest słabym punktem.Czy może ktoś zna anatomie tego ustrojstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja też dziękuję koledze . Mnie równie bardzo się przydały.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    290

Dzisiaj rozebrałem na drobne regulator i się okazało że jedna z milimetrowych dziurek jest zapchana sporym opiłkiem.Po wyjęciu go chciałem ten otworek tyci rozwiercić i tu jest problem.Twarde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Dzisiaj zabrałem się wreszcie za hydraulikę w MTZ. Ogólnie miałem już obrany i sprecyzowany cel a więc wywalenie wzmacniacza hydraulicznego pod kierownicą oraz regulatora pod siedzeniem. Wszystko mam już wymontowane, rozdzielacz też bo muszę pozmieniać w nim uszczelki - cieknie. W trakcie rozbiórki wyskoczył jednak mały problem. Ze wzmacniacza hydraulicznego wychodzi rurka do akumulatora hydraulicznego. W nowszych MTZ-tach tego nie ma, ale ja wolałbym akumulator zachować i teraz pytanie gdzie to wpiąć? Myślę na trójnikiem na wężu idącym od rozdzielacza do siłownika. A może to też wywalić? Jeśli zostawić to czy wpiąć się przed zaworem zwrotnym czy za? Bo mam zamiar założyć zawór do regulacji szybkości opadania i on musi być na tym samym wężu. Mały schemacik dla rozjaśnienia :)

ukad-hydr_xwxhnwq.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Akumulator wepnij na przewodzie odpowiedzialnym za podnoszenie miedzy siłownikiem a zaworem dławiącym. Kup zawór dławiący jednostronnego działania nie będzie dławił podnoszenia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Zawór ma być taki zawlrjpg_xwxhahr.jpg

 

Jeszcze tylko nie wiem co zrobić z otworem w rozdzielaczu gdzie była podpięta najcieńsza rurka idąca do regulatora. Z tego co czytałem to część twierdzi że można zaślepić a część że trzeba podłączyć do przelewu. Przydał by się schemat budowy samego rozdzielacza, może coś by wydumał z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez Scoti
      Witam mam problem w moim fergusonie przestał działać podnośnik. Gdy chce podnieść podnośnik załącza sie wałek WOM i cały czas sie kreci jedynym sposobem na wyłączenie jest odpiecie kabla od elektrozaworu hamulca, Wymieniłem elektrozawór lecz dalej to samo dodam,ze cały czas świeci sie blokada i wałek ,a teraz ciągnik chodzi na przyspieszaczu . Co jest i gdzie szukać rozwiązania ?
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj