nobi123

Problem EHR FENDT 824

Polecane posty

kosti68    17

Gago a nie pomyslales o bezpieczniku? A co do posta, to zeby w ogóle cos powiedziec najpierw trzeba wiedziec o jaki ciagnik sie rozchodzi. "Fendt 311" to za malo. Czy chodzi o ciągnik z typu "LSA" a moze "C". Od typu ciagnika zalezy jaki masz rodzaj EHR.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiekkkkk2    0

witam

dzięki za wszystko ale wezwałem elektryka i znalazł. na dzień dobry spalony komputer a później jeszcze jakieś zwarcie które to spowodowało.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardii    0

witam,

mam problem z podnosnikiem,prawdopodobnie coś z elektryka w fendzie 512 c,otóż gdy ustawię sobie na regulacji głębokość np na 5 a po jakims czasie sam mi podniesie i musze znów na nowo ustawiać głębokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Powyzsze pytanie jest raczej bez sensu, gdyz nie ma mozliwosci aby taki blad wystapil w trybie silowym.

A co do problemu to sprawdz czy zaraz po samoczynnym podniesieniu podnosnika EHR nie sygnalizuje jakiegos bledu.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Z całym szacunkiem Kosti. Człowiek wyżej napisał że nie sygnalizuje błędu. Myślę więc że jeżeli przy pozycyjnym wszystko byłoby Ok. można by dopatrywać się winy tensometrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peter6    0

Witam

Kolego Karpik mozesz mi opisac przyczyne awarii EHR??

Mam fendta 311lsa 86r i tez mi sie pala kontrolki naraz od opuszczania i podnoszenia

czasami jak zgasze go na kilka minut i zapale jest ok

Dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Mam mały problem otóż w moim Farmerze 308 gdy opuszczam do samego dołu to dioda sygnalizująca opuszczanie nie gaśnie tylko cały czas świeci? W czym może być problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Mam mały problem otóż w moim Farmerze 308 gdy opuszczam do samego dołu to dioda sygnalizująca opuszczanie nie gaśnie tylko cały czas świeci? W czym może być problem?

 

Przyłączam się do pytania bo u mnie tak samo się dzieje w Favorit'cie 510 c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

I to nic się nie bedzie działo jak np jadę z kultywatorem i cały czas ta dioda się świeci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Hmm a cóż to za pytanie, bo troche dziwne :wacko: Jak bedziesz miał na mieszanej to nie bo podnośnik bedzie wykonywał ruchy góra-dół i obie diody beda świecić co chwile na przemian a jak na stałej to bedzie sie świecić tylko żółta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

A to ostatnie położenie, najniże,j to nie przypadkiem pozycja pływająca podnośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

W przypadkach stalego palenia sie lampki gora lub w dol warto zajrzec do zewnetrznych przyciskow na blotniku. Problem moze lezec w uszkodzonych przez brod i wilgoc przyciskach. Ta cala konstrukcja nie jest za bardzo szczelna i przez lata zbiera sie tam kurz, piach....a w polaczeniu z wilgocia daje to jednen wielki kawal blota.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

A to ostatnie położenie, najniże,j to nie przypadkiem pozycja pływająca podnośnika?

 

 

Oryginał po dojczlandzku:

-max rechts- Lageregelung(Duengerstreuer) czyli używamy podczas maszyn, które nie potrzebują żadnego kopiowania i podnośnik ma być sztywny itd. czyli rozsiewawcz jak podpowiada sama instrukcja,

-max links- Druckregelung(bar) czyli ciśnieniowa,

-zwischen Lage und Druck- Mischregelung- mieszana, na tej robie wszystkie prace uprawowe typu agregat, pług.

Jak przyciski na błotnikach szlag bierze to są raczej duże cuda w stylu podnośnik nie reaguje, sam podnosi, opuszcza + błąd 15.

Ps. Tak jak Kosti pisze, przyciski na błotnikach to dosyć słaba rzecz, u nas padl już jeden i teraz zanosi sie na drugi bo czasami ma świra, zawsze zaraz po zimie padają, nie służa nim zmiany temp. no i wilgoć, ale zapas w domu jest i ni ma źle.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

A ja myślałem że On pisze o dużym pokrętle. Sorry za dużo święconych jajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergus    0

Witam...

Mam pytanie dotyczące Fendt 824 favorit 2001 wyświetla się błąd informujacy o uszkodzeniu elektrozaworu sprzęgła tylnego wom jak sprawdzią że napewno uszkodzony jest ten element a nie coś innego....Nadmienie że po załączenu Wom załanczasię na kilka sekund a następnie przestaje działać napięcie na przewodach dochodzących do zaworu analogicznie przez kilka sekund 12v a potem znika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Witam

Nie moge znaleźć nigdzie oznaczeń kodów błędów EHR więc pisze tutaj

Fendt Favorit 824 rok produkcji 2003 kod błędu 37 prosiłbym o napisanie czego on dotyczy. Chce zaznaczyć tylko że podnośnik nie chce mi dobrze podnosić dość ciężkiego agregatu lżejszy siewnik czy pług nie ma problemu ale z tym agregatem przy pewnej wysokości ma problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Blad 37 oznacza uszkodzenie zaworu elektromagnetycznego. ale moze to byc rowniez problem z sama hydraulika. trzeba dokonac pomiarow czy napiecie dochodzi do zaworu jak rowniez czy przy zaworze jest odpowiednie cisnienie oleju hydraulicznego.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Farmer 312 ehr z wtyczką na 55 pinów. Błąd 32 na stałe i okazyjnie 38. Proszę o rozszyfrowanie kodów błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam czy powie mi ktoś z jaka siła docisnąć głowice w fendt 816 man d0826? Oraz jaki powinien być luz zaworowy pozdrawiam 
    • Przez impres-me
      Witam. Może już ktoś przerabiał temat bądź ma wiedzę czy się da albo jak to wykonać.  A mianowicie chciałbym dołożyć sterowanie z zewnątrz przednim tuzem . Niestety nie mam ehr na przód.  Ale Widziałem W ogłoszeniach podobny ciagnik który również go niemiał ale posiadał przy tuzem sterowanie góra dół.  Takie rozwiązanie w zupełności by mi na chwilę obecną wystarczyło. Gdyby ktoś coś wiedział proszę dać znać.   Pozdrawiam
    • Przez impres-me
      Witam czy mógłby mi ktoś wyjaśnić zasadę działania i użytkowania tych elementów w fendzie 800 favorit. 
      1 to zbiorniczek na alkohol W instalacji pneumatycznej .  Instrukcja niewiele o tym mówi.  
      2 jakiś przycisk gumowy z drugiej strony tej cewki jest taki sam ,
       
      Może mi ktoś wytłumaczyć jak tego używać? 


    • Przez lolo32
      Interesuje mnie ten typ z lat 1995-1998 silnik ,skrzynia, hudraulika tylko to mnie interesuje.
    • Przez martyniuk_93
      Witam chciałbym się zapytać ile kresek na wyświetlaczu powinna mieć temperatura cieczy, bo wydaje się że u mnie jest za wysoka bo pokazuje 5 kresek przy ciężkiej pracy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj