nobi123

Problem EHR FENDT 824

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JD1052    206

32 to masz od lewego bolca pomiaru siły uciagu(pewnie kable ab lub bolec szlag trafił), 38 od sygnału czujnika ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Koledzy a ja mam takie pytanko.Posiadam Fendt'a 310 LSA i chciałbym wiedzieć czy występuje w nim jakaś regulacja szybkości podnoszenia,bo mam wrażenie,że podnośnik trochę za wolno się podnosi,nie ma znaczenia czy pusty czy pod obciążeniem.Tak samo jest na sterowaniu dźwignią krzyżową jak i na EHR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Byc moze jest problem z zaworem regulacyjnym, ale na to pytanie mozna tylko odpowiedziec po dokladnym pomiarze cisnienia.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

Koledzy a ja mam takie pytanko.Posiadam Fendt'a 310 LSA i chciałbym wiedzieć czy występuje w nim jakaś regulacja szybkości podnoszenia,bo mam wrażenie,że podnośnik trochę za wolno się podnosi,nie ma znaczenia czy pusty czy pod obciążeniem.Tak samo jest na sterowaniu dźwignią krzyżową jak i na EHR.

jak wczesniej, jeśli masz zawór kulowy koło prawych schodków to może ci przepuszcać, ja zaślepiłem.

Fendt 312 95r. 312.211638

Ja także mam błąd 37, przejrzałem cały układ i nic, na manualu podnosi bez problemu , ładowacz także więc ciśnienie jest 

jak kręcę pokrętłem ehr kontrolki góra- dół zaświecają, jeśli wciskam te na błotniku -również, ale niestety zawór ehr nie pracuje. Tzn trzyman palcem te gumki przy cewkach na zaworze i nie wychylają się. było by zrozumiałe że np nie dział ta od podnoszenia ale ta od opuszczania także stoi(chyba ze pracują dwie jednocześnie? ale tego nie wiem )

Błąd wywala po 3 sek. jak wezmę na podnoszenie .

pompy mam 2- jedna idzie przez zawór hamulcowy do rozdzielacza obw. zewn i dalej do ehr

druga przez orbitrol rónież łaczy sie przed rozdzielaczem .

     Jutro podłącze zasilanie z aku na cewke zobacze co bedzie, jak zadziała to pewnie instalacja

Nie wiem czy to się ma do tego ale jakiś czas temu wspomaganie mi osłabło na pare minut.

No i czasem chyba zawór przeciążeniowy sie nie domknie bo szumi i wolno podnosi, ale daje wtedy cisnienie na jakiś zamkniety obwód i się odblokuje i jest ok.

 

 Kosti, poradzisz coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

Naprawione.
W zaworze Ehr mnóstwo syfu z wyrwanego silownika tura(plastik,guma i opilki). Tak się dopasowaly że cewki nie mogły drgnąć.
W zaworze pierwszeństwa przy orbitrolu również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ranczo1318    0

Koledzy mam problem z podnośnikiem w Fendt 824 Favorit 2000r. Ogólnie nie wyświetlają się żadne błędy jednak gdy ciągnik pracuję podnośnik ciągle pulsacyjnie podnosi góra-dół tak po dwa centymetry obojętnie jakie jest obciążenie. Gdy podniosę jakąś ciężką maszynę i go zgaszę nic nie opada. Dzieje się tak tylko przy włączonym silniku. Sprawdzałem już siłowniki i są ok, taż sprawdzałem czujniki w sworzniach od cięgieł dolnych które podobno za to odpowiadają i nic. Czy może ktoś mi doradzi lub miał już taki problem....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z podnośnikiem w swoim fendt 614 87 r nie działa mi sterowanie ehr z kabiny i przestało działać z błotników na dodatek podnośnik zaczoł opadać gwałtownie z maszyną na sterowaniu ręcznym i nic go nie podbija to znaczy nie trzyma go w ustalonej pozycji myslałem ze siłowniki sa przestrzelone bo ciekły zrobiłem i nie pomogło nie wiem gdzie dalej szukac jakiś zaworów ktoś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Zacięty elektrozawór od opuszczania dlatego też na ręcznym sterowaniu nie trzymie i leci na ziemie a takze na ehr nie podniesie bo zawór opuszczania ciągle otwarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

Zawór pod kabina , jako tako jest jeden tylko ma 2 cewki- trzeba zobaczyć czy pracują. Można wyczuć palcem pod gumką.
Ew rozebrać i przeczyścić tłoczki.
Nie wiem jak z tym sterowaniem ręcznym jeszcze- sprawdź cięgna bo może któreś spadło w pozycji otwartej- są 2 zawory kulowe do dźwigni EHR-Manual.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz się może który to jest od strony rozdzielacza czy też od strony silnika. A i pytanie z innej bańki liczniki mi nie działa na odpalonym ciągniku ani nie świeci się kontrolka od ciśnienia oleju licznik daje oznaki życia gdy wciśnie się światła awaryjne wtedy tez się zapala kontrolka od oleju ale działa to jedynie gdy kluczyk jest w położeniu zero czyli tak jak by go w ogóle nie było

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

zawór EHR jest wielkości pudełka delmy, u mnie cewka jest po prawej i lewej stronie, jak odkręcisz cewki w środku jest tłoczek ze sprężyną i blaszką ( mi się zgubiła i 3 dni dochodziłem czego tam moze brakować, masakra). ten tłoczek może sie zaciąć.

     reczne sterowanie ma pierwszeństwo przed zaworem ehr dlatego ci podnosi tylko nie wiem dlaczego opuszcza- sprawdz te zawory kulowe od przełacznia na manual

 opisz dokładniej co i jak , kiedy opuszcza, jak gwałtownie i w jakim połozeniu dzwignia EHR-DW

 

fotka tłoczka https://photos.app.goo.gl/IcJ1ypusSiTOyiJX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

tomgli widzisz niby ma pierwszeństwo i obwody są rozdzielne po przełączeniu na ręczny ale jak widać nie do końca... ja miałem to samo tylko w farmerze na nowej kabinie po przełączeniu na ręczny podnieść sie dało ale podnosnik zaraz na ziemie leciał czyli układy są ze sobą dalej połączone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

naprawione faktyczne był zaciety elektrozawór przepchneliśmy i jest ok

Masz to samo co na zlaczonej fotce?

Nie kojarzysz jak wygląda blaszka między tłoczkiem a sprężyną?

Mi się właśnie zgubiła i dorobiłem coś wg uznania i zarysowałem diaksem żeby olej mógł wrócić ale podnośnik nie działa już jak wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a poprostu odkreciłem cewki i przepchnołem sówak i już działa

 


ostatnio pojechałem orac i troche mi się grzał ogladałem wentylator i moje pytanie brzmi czy do ciezkich prac blokuje go sie aby był napęd z pompy wody albo coś w tym stylu bo widziałem że  można by było coś takiego zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter700    0

Witam proszę , również am problem z podnośnikiem w moim Fendt favorit 824 Turboshift z 2000 roku. Objawy są następujące: podnośnik normalnie podnosi do samej góry natomiast nie opuszcza, na panelu EHR ciągle pali się dioda od opuszczania natomiast nie ma żadnej reakcji ramion i nie wyskakuje żaden błąd. Oczywiście w konfiguracji DW działa góra oraz dół. Z tego co udało mi się ustalić napięcie jakie dochodzi do cewek podnoszenie 5,08V do opuszczania 4,80V tj przy odłączonych wtyczkach i sterowaniu z błotnika, po zamianie cewek nadal jest reakcja tylko na podnoszenie. Dodam, że przy dłuższym pozostawieniu na opuszczanie cewka robi się dość ciepła a po odkręceniu całej cewki łącznie z trzpieniem i podaniu napięcia 6V widać reakcje bolca sterującego tzn wysuwa się on z cewki. Przy ręcznym naciśnięciu na gumkę cewki jednej oraz drugiej podnośnik tak samo działa tylko w górę. Dodam iż wyciągnąłem suwak który jest sterowany przez cewki i nie zaobserwowałem tam ani uszkodzeń ani zanieczyszczeń. Dodatkowym czynnikiem na minus jest jeszcze prawdopodobnie niski stan oleju hydraulicznego jeśli jednak działa podnoszenie to wydaje się mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Moze warto sprawdzic przyciski do podnosnika, ktore znajduja sie na blotnikach. 


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter700    0

Niestety podnośnik dalej nie działa, postanowiłem sprawdzić go pod obciążeniem i o dziwo wtedy wszystko jest w porządku niestety po odpieciu maszyny podnośnik idzie w górę a w dół jest tylko nieznaczna reakcja i mimo obciążenia 100kg nie idzie dalej. Co może być tego przyczyną?

Edytowano przez pioter700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.07.2018 o 19:55, pioter700 napisał:

Niestety podnośnik dalej nie działa, postanowiłem sprawdzić go pod obciążeniem i o dziwo wtedy wszystko jest w porządku niestety po odpieciu maszyny podnośnik idzie w górę a w dół jest tylko nieznaczna reakcja i mimo obciążenia 100kg nie idzie dalej. Co może być tego przyczyną?

Udało się usunąć usterkę,bo mam tak samo i jeszcze problem z przełączaniem zaworu ehr-manual

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter700    0
Dnia 18.08.2018 o 23:05, Robertlubowski napisał:

Udało się usunąć usterkę,bo mam tak samo i jeszcze problem z przełączaniem zaworu ehr-manual

 

Witam pośrednio tak okazało się, ze wałek poprzeczny do którego zaczepione są ramiona wieszaków ma tak duże opory podczas obrotu, że nie jest w stanie opasc pod własnym ciężarem nawet po odpieciu siłowników pozostaje w swojej pozycji. Dlatego też pod obciążeniem jest Ok . Posiada on smarowanie, od góry w korpusie jest korek, u mnie nie było stanu a na walku widać było małe ogniska korozji uzupelnilem olej jednak to narazie nie pomogło moze się jeszcze wyrobi;)

Edytowano przez pioter700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
716150    0

Witam,pytanie do znawców tego ciągnika,chodzi o kody błędów w 716 vario z 2003r. Przestały działać wyjścia hydrauliczne i przedni tuz. Kody jakie się pojawiły to

A.1.1 B

A.1.2 B

A.1.3 B

A.1.4 B

A.1.5 B

A.1.6 B

A.1.7 B 
Na przodzie ma założony obciążnik 760kg i tak stał z podniesionym dobre 3-4 miesiące i teraz wszystkie wyjścia przestały reagować,a jeśli próbuje przełączyć to wyświetla się ostrzeżenie i piszczy sygnał alarmowy. W załączniku zjecie ostrzeżenia.Ciagnik mam od niedawna i dopiero pierwsze kroki stawiam w tej marce. Proszę o pomoc bo jest to bardzo uciążliwe.

797ECDDD-14C2-4EFF-AEE1-27B846F69430.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelpawel    0

Dobry mam spory problem z fendt farmer 311 lsa mianowicie ehr mi nie opuszcza podnosi normalnie z błotników normalnie opuszcza a w kabinie nie chce i nie świeci się lampka od opuszczania i nie ma żadnych blędów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam czy powie mi ktoś z jaka siła docisnąć głowice w fendt 816 man d0826? Oraz jaki powinien być luz zaworowy pozdrawiam 
    • Przez impres-me
      Witam. Może już ktoś przerabiał temat bądź ma wiedzę czy się da albo jak to wykonać.  A mianowicie chciałbym dołożyć sterowanie z zewnątrz przednim tuzem . Niestety nie mam ehr na przód.  Ale Widziałem W ogłoszeniach podobny ciagnik który również go niemiał ale posiadał przy tuzem sterowanie góra dół.  Takie rozwiązanie w zupełności by mi na chwilę obecną wystarczyło. Gdyby ktoś coś wiedział proszę dać znać.   Pozdrawiam
    • Przez impres-me
      Witam czy mógłby mi ktoś wyjaśnić zasadę działania i użytkowania tych elementów w fendzie 800 favorit. 
      1 to zbiorniczek na alkohol W instalacji pneumatycznej .  Instrukcja niewiele o tym mówi.  
      2 jakiś przycisk gumowy z drugiej strony tej cewki jest taki sam ,
       
      Może mi ktoś wytłumaczyć jak tego używać? 


    • Przez lolo32
      Interesuje mnie ten typ z lat 1995-1998 silnik ,skrzynia, hudraulika tylko to mnie interesuje.
    • Przez martyniuk_93
      Witam chciałbym się zapytać ile kresek na wyświetlaczu powinna mieć temperatura cieczy, bo wydaje się że u mnie jest za wysoka bo pokazuje 5 kresek przy ciężkiej pracy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj