rafal6795

Zetor Proxima 85 czy Ursus 6824

Polecane posty

rafal6795    0

witam mam zamiar kupic ciągnik na 20-30 ha zastanawiam się nad Zetorem proximo 85 a Ursusem 6824

oczywiście chciałbym w nił zamontowac ładowacz czołowy(tur)

który ciągnik bedzie lepszy prosze o szybką odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Powiem tak, zetor zapewne więcej spali od ursusa, choć nie wiadomo jak z tymi nowymi silnikami, ale Perkinsy są oszczędne więc mniej spali.Ursus ma więcej koni. W zetorze masz więcej przełożeń jak się nie mylę bo 12/12 a w ursusie 12/4 . Ale jak bym miał wybierać to bym wziął ursusa, sam trzy lata temu wziąłem nowy ciągnik który był mało znany w Polsce i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony, inni mi też doradzali żeby wziąć zetora bo to sprawdzona marka, już kilka lat jest na rynku, są to sprawdzone modele. Ale postanowiłem spróbować czegoś nowego, nieznanego i dobrze jest. Zauważyłem że teraz jest promocja na ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Co do przełożeń zawsze możesz kupić sobie 6834 który ma rewers 24/24. A poza tym kto wie czy te ursusy będą dobre czy nie. Ja myślałem żeby w przyszłości kupić 3724 lub 5524, ale kto wie czy nie opłaca kupić zetora o podobnej charakterystyce mocy :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Powiem tak, zetor zapewne więcej spali od ursusa, choć nie wiadomo jak z tymi nowymi silnikami, ale Perkinsy są oszczędne więc mniej spali.Ursus ma więcej koni. W zetorze masz więcej przełożeń jak się nie mylę bo 12/12 a w ursusie 12/4 . Ale jak bym miał wybierać to bym wziął ursusa, sam trzy lata temu wziąłem nowy ciągnik który był mało znany w Polsce i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony, inni mi też doradzali żeby wziąć zetora bo to sprawdzona marka, już kilka lat jest na rynku, są to sprawdzone modele. Ale postanowiłem spróbować czegoś nowego, nieznanego i dobrze jest. Zauważyłem że teraz jest promocja na ursusa.

 

No nie ma to jak mocne argumenty już od początku posta : "zetora zapewnie więcej spali" - a dlaczego? bo kolega kolegi kolegi taty który miał kolege..... powiedzial ze zetor spalil 20L. ON na H. Poprostu nie mogłem tej twej odpowiedzi nie skomentować... Pozdrawiam i nie radze słuchac takich "bajek" że "zetor to zetor- pali jak smok".

Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A gdzie on zaznaczył że pali jak smok? Napisał że pali więcej chociaż nie koniecznie więc czytajcie ludzie uważniej. Ale widać że to użytkownik Zetora więc trzeba bronić swojej marki.

Zetor vs. Ursus. Odwieczny problem polskich rolników. Ursus po latach wegetacji wypuścił nowe serie, ulepszone ale czy lepsze? Tego jeszcze nikt nie wie bo jest to dopiero nowość i mało kto w Polsce jeszcze zdążył je kupić. Teraz to najwyżej można te oba ciągniki porównać między sobą na papierze. Jak chcesz się przekonać jedź do dilera Ursusa i pojeździj sobie Ursusem a później Zetorem. Zobacz który ci bardziej pasuje, który wydaje ci się lepszy. Dopiero później sugeruj się opinią forum które i tak poleci Zetora bo ich użytkowników jest tu najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

no cóż moge powiedzieć tyle:

ZETOR

wady:

- ciężkie odpalanie w niskich temperaturach (z tego względu do zetora najlepiej zamówić grzałkę płynu chłodniczego)

- wyższe spalanie (niewiem jak robią testy że jednostkowe spalanie np. 82 konnego zetora jest mniejsze od dajmy na to traktora z silnikiem perkinsa tej samej mocy a w praktyce sytuacja potrafi wyglądać zupełnie inaczej)

- ubogie wyposażenie standardowe (płacisz za każdy obciążnik, zaczep, siedzenie co diametralnie podnosi cene traktora)

- w serii power dziwne działanie rewersu tzn. szarpnięcie przy przełożeniu na jezdę do tyłu (wiem że użytkownicy tych traktorów będą ich bronić że to jeszcze nie dopracowane i że wymaga regulacji itp no ale powiedzcie ile czasu produkt może być nie dopracowany bo ta seria już prawie 2 lata jest dostępna)

- półbiegi - jak to określił serwisant "sa ale nie używaj za często bo tarczki szybko się wyrabiają (to po co sa te półbiegi? dla lansu?)

- coraz większa awaryjność (ale to samo dzieje się z innymi markami niestety ilość ponad jakość)

ZALETY

- dostępność części (ale tylko hipotetycznie bo gdy dla znajomego w 8441 pękła linka od sprzęgła to cały dziń dzwonił po serwisach aż znalazł prawie 100km od siebie gdzie najbliższy serwis jest 30 km od niego)

- wygodna i obszerna kabina

- spory wydatek pompy hydrauliki w serii power 50l/min

- skrzynia w serii power 24/24

- wspomniany rewers EH chociaż bardzi niedopracowany ale jednak jest i za to plus

- w serii power przycisk sprzęgła w dzwigni zmiany biegów

 

Co do ursusa nie wypowiadam się bo nie miałem okazji nim jeździć ale jeśli ursus poprawił w nowych modelach jakość wykonania to traktor jest wart uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

ja mialem okazje ogladac 5524 i 6824, i powiem wam ze zrobily na mnie wrazenie bardzo dobrze jest wykonany sam zamierzam w przyszlosci kupic ursrsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no to tak, 5524 widziałem na tej masce agrobis i kabino standardowo też z agrobis(zwykła nie komfortowa) no to jak dła mnie to wygląda kozacko, taki napakowany, według mnie to 5714 czy 5314 agrobis tak nie wyglądały, ursus 5524 maska agrobis i kabina ta nowa i też fajny ale jest to ale ta strzałka na błotnikach, po co ona jest? szpeci ciągnik, tego urusa widywałem od 2mies codziennie jadąc i go już nie ma, teraz jest ten na starej masce i kabinie a obok polmoth no to pozdro, polmoth ni to wygląd ni to co ;)

żeby nie minac tematu spalania ;)

ponad miesiac temu znajomy mówił ma u3512 i z5340, miałem dużo zetorów(7211, 5211 i jeszcze tam był chyba 7011) i wszystko fajnie ale to spalanie, potrafi sobie spalić :D żeby nie było że pisze że smok to każdy ciągnik potrafi spalić jak da mu się z du** ale zetor według nich jednak więcej ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak narazieto Proxima była by lepszawyposażeniem i ogólnie rewers jakiś tam ma i skrzynia wiecej przełożeń ale od przyszłego roku wyjdzie seria ursusa**34 i one mogą ostro zawojować wiec może poczekaj troche jak masz czas a jak nie masz to choć Zetor pali troszke wiecej bierz Zetora bo Proxima to naprawde udana seria


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124
ZETOR

wady:

- ciężkie odpalanie w niskich temperaturach (z tego względu do zetora najlepiej zamówić grzałkę płynu chłodniczego)

Jak masz jakiegoś zajechanego grata to ci nie pali, mój pali bez problemu (bez grzałki) nawet przy -20, a grzałkę i tak założyłem bo ciepły silnik to nie tylko łatwiejsze odpalanie ale i mniejsze zużycie silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No to zależy konkretnie w jakim kto ma stanie rozrusznik i świece żarowe.

Ale tak czy tak NH małego z silnikiem iveco prędzej odpalisz niż zetora. 70 konny nh iveco to najlepiej odpalający ciągnik u nas był. Ale w zetorze po wymianie świec i rozrusznika jest dużo lepiej jednak mimo wszystko powinien lżej palić. Stara szóstka ursus lepiej pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No to Zetor może wypąść czasem bardzo blado przy serii **34 Ale to w drugim kwartale 211 więc ja myśle że na żniwa wyjdą :D Chyba pierwsze ursusy które mnie interesuja bo tamto co robili to porażka nie dosć ze kabina byle jakie to skrzynie o kand d*py potłuc ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj