franec

DF Agrofarm 410 [Połączone]

Polecane posty

kowal995    13

ja mam model 420 :D ma ponad 120 moto godzin, do tej pory bez żadnej awarii, wykonuje wszystkie prace, pracowałem nim w gruberze, bardzo miło mi sie nim robiło, spalanie dość niskie jak na 100 kuców, założony jest do niego TUR, idealnie sie do tego nadaje, jest bardzo zwinny, może ma mało miejsca w kabinie ale za to jest wszystko pod ręką, jak miałbyś jeszcze pytania pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawek    0

Zamierzam kupić agrofarma 410. Czy może ktoś napisać kiedy wypadają przeglądy i ich koszty oraz ceny filtrów paliwa oleju itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Ja miałem pierwszy darmowy. Drugi kosztował mnie 700 zł. Przeglądy według dilera to 50, 250. Natomiast książka podaje pierwszy po 50 a reszta po 500 jeśli chodzi o silnik a skrzynia wraz z hydrauliką po 1200 mtg.

Edytowano przez podcepiomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

Lepiej zrobić pierwszy przegląd po 80mtg tak mi powiedział mechanik bo wtedy dealer kasę ciągnie a drugi między 250mtg a 350mtg


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

Parę słów do @Chmielu23 odnośnie opini co prawda nie napisałeś konkretnie jaka wersja cię interesuje ale ja mam 410gs i niestety zawiodłem się ta marką.Połowa ciągnika to import z ChRL.Wentylatory od nawiewu wymieniał serwis już trzy razy terkoczą albo piszczą.Rozłącza się w czasie jazdy no i najgorsze wyskakuje błąd T64.Jest to błąd związany z potencjometrem od sprzęgła.Ciągnik ma nie cały rok i 300 godzin pracy.Ze 20 razy serwis już był, raz zabrali do siebie,po niedzieli maja drugi raz bo będą w nim całą instalacje wymieniać. Ciągnika z wada fabryczną wymienić na nowy nie chcą także ja bym na się nie napalał zbytnio na markę DEUTZ- FAHR.Pługa cztero skibowego obrotowego( z zab. śrubowym coś podobny wagowo jak Akpil Km80) jak się olej rozgrzeje nie chce unieść nawet na max obrotach tylko trzeba szarpnąć na uwrociach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ten wentylator jest ok tylko oska chodzi miniamlnie na boki wziołem bosha i zeszlifowałem te wiatraki żeby nie dotykały do obudowy, co do samego df agrofarm 410, to gdy to był agrofarm 85 z euro 2 palił mało ten 410 ma kilka km więcej i już jest różnica w spalaniu na niekozysc, jak porównałem ze znajomymi co mają i 85tke i 410 to dobry litr więcej, sprzęgło delikatne do tura tylko gs albo wersja 420 ma wieksze sprzęgło które lepiej się "trzyma" awaryjne są rozruszniki i kilka innych pierdół, ceny częsci masakra, ale ogólnie coraz łatwiej dostepne i trochę tanieją ale mimo wszystko piekielnie drogie, ogólnie to nie ma teraz dobrych ciągników i zawsze trzeba isc na jakis kompromis,

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

Kompromis to rozumiem po gwarancji mogę mieć dylemat czy kupić orginalną część czy w pobliskim zakładzie naprawczym mają mi dotoczyć czy wykonać jakiś element uszkodzony o takich samych parametrach.A na gwarancji mam mieć ciągnik sprawny i bez wad bo za taki zapłaciłem. Niemcowi czy francuzowi od razu wymieniają ,popatrzcie np. na allegro sprzęty tkzw. po- pokazowe czyli tak naprawdę ze zwrotów sprzedawane są do Polski w niższej cenie bez gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olszak2    0

ja mam 420. trafił mi się jakiś dużo awaryjny 4 razy rewers wymieniali. a teraz nie dziala wom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

A jak u Was z podnośnikiem w 410 z siłownikami jednym cienkim drugim grubym ,pług obrotowy czteroskibowy bez problemu unosi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

cieńszy po ciekł z kosiarką 2,1m do boku poci się narazie nie ruszam, ale z tego co się zorientowałem dosc prosta i tania wymiana uszczelniacza w zakładzie a serwis sdf wymyslił że za sam uszczelniacz 400zł plus 2gie tyle wymiana naciagacze jedne fuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

U mnie podnośnik chodzi bez zarzutu,żadnych wycieków czy pocenia sie nie widze,talerzówke unia cut L z wałem o wadze około 1100kg podnosi bez problemu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

U mnie mam 2 grube siłowniki i talerzówkę bomet 3,15 m i 5 krawężników nakładłem szedł i podnosił przy 1000obr . Ja mam 250 mtg i jak na razie nic się nie dzieje tylko trzeba pomyśleć o obciążnikach na tyle bo letki jest a tak to wszystko w porządku


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Ja dołożyłem do 420 siłowniki wspomagające dla większej satysfakcji z udźwigu (w sumie nie drogi interes). Uprawowo siewny pełny 1360kg plus pszenica w 400 l skrzyni podnosi bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Posprawdzaj ruby pomiedzy tylnym mostem a skrzynią biegów czy się po pół obrotu dokręcić nie da zanim zacznie się pocić jak już takei ciężary dzwigasz chyba że 420 ma masywniejszą konstrukcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Konstrukcje pewnie takie same, różnią się pewnie jak już detalami. Na akcji serwisowej serwis przyjeżdżał dokręcać ramkę co jest na niej przesówny zaczep bo gdzieś był przypadek że wyrwało go z tylnego mostu i trochę narobiło szkód. O dziwo u mnie 2 były trochę luźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Wie ktoś do czego tak naprawdę służy ta zielona wajcha od podnośnika?Ostatnio zauważyłem,że np:przy oraniu nie opuszcza do końca pługa przez co nie da sie równo orać albo gdy zawadzi się kosiarką o jakiegoś kuta to podnośnik automatycznie podnosi do góry <_< czy tak powinno się dziać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Ta wajcha jest niby od regulacji siłowej, pozycyjnej, mieszanej u mnie jest on cały czas do samego dołu przesunięta i do niczego jej nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

U mnie w DF Agrofarm 410 , serwis na gwarancji wymieniał pompkę zasilającą od paliwa , wentylatory i zwiększali wydajność przepływu ciśnienia oleju na wyjściach .. Teraz DF ma u mnie 800 Mtg i chodzi bez żadnych problemów , chociaż chorował trochę na gwarancji :) ... Nie trzeba zaracać uwagi na takie problemy ludzie mają wieksze problemy jeśli kupią tańszą markę i licza na niższe wydatki . Pozdrawiam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deny    0

Ja mam Farma 410 610 mth , sprawuje się bez zarzutu , moim zdaniem czy ciągnik sie psuje , czy nie zależy od tego jak się trafi : ) . Moja akurat jest dobry :P tylko raz na jakis czas filtry , i ładnie popyla ;D . Podnośnik tylko troche słaby :C Jakiejś półtorej tony cegieł masztem na palecie nie mógł podnieść bo opuszczał :C , ale to moze tylko wtedy , bo na ogół sieję nim i jest ok :D . Jest przy nim tur 1650kg , w którym sobie radzi (jest sprytny) moim zdaniem ten ciągnik , jaki jego starszy brat , którego również posiadam , to byl dobry wybór ; P

Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mord    0

Spotkałem u dealera Agrofarma 410 DT wyposażenego w rewers mechaniczny, szklany szyberdach, 4 prędkości wałka i skrzynią 5 biegów, 3 zakresy i 1 półbieg - jak oceniacie tą skrzynię ? Ile wg was jest wart, bo ceny jeszcze nie ustalałem ?

Edytowano przez mord

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

jesli do ładowacza czołowego to sprzęgło bedzie wytrzymywało 1500 -2000 mth. ogólnie ciągnik prosty, mało elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiek11
      Witam wszystkich.
      Mam zamiar kupić agrofarma 85, czy ktoś może mi coś o nim napisać? Jak ze spalaniem, jaką ma moc (do czego porównywalną), ile miejsca w kabinie, jak widoczność?
      Czekam na te i inne informacje, z góry dzięki wszystkim.
    • Przez explorer
      witam chce sie dowiedzieć coś na temat agrofarm 100, chodzi mi o to czy się psują
      czy części są drogie i łatwy w naprawie???
    • Przez sydney
      Co wiecie o tym ciągniku?  
    • Przez Zuro95
      Witam. Posiadam Agrofarma 420 z rewersem mechanicznym, skrzynia 20x20 bez półbiegów, od dłuższego już czasu przy wciskaniu sprzęgła słychać głośne skrzypienie najprawdopodobniej łożyska oporowego/ślizgowego, sprzęgło stawia przy tym dość mocny opór, moje pytanie brzmi czy ktoś spotkał się już z takim problemem i czy ktokolwiek zna jego rozwiązanie, bo przy dłuższej pracy można sobie faktycznie nogę zerwać.
    • Przez Wojtek026
      Jaki tani ładowacz polecanie do df agrofarm 85, ładowacz nie będzie dużo wykorzystywany dlatego chce ekonomiczne rozwiązania ale i nie chce potem żałować że kupiłem badziewie i się z tym męczyć, najtańszy metalfach i ten metaltechnik, przecztałem całe AF na ten temat i metalfach piszecie że mocowanie ma delikatne że coś tam nie wytrzymuje że rozdzielacz w gniazda wpinany to niby nie bardzo ale w sumie i na takich rozwiązaniach ludzie pracują, a metaltechnik to w ogóle że blee, a czy ja taki tur sam bedę w stanie zamontować  czy w takim metalfachu wszystko przypasuje do ciągnika z tym mocowaniem,
      a czy warto wiąść coś droższego ten ursusa czy hydramet no i jaki rozdzielacz powinien być jeśli agrofarm ma 52l/min na 2 pompach to jaki rozdzielacz min?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj