Maluch

Odrobaczanie bydła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maluch    4

Witam

Jakie znacie preparaty w płynie (nazwy) do odrobaczania bydła. Chciałbym teraz na jesieni odrobaczyć bydło zanim wejdzie na zimę do obory

Odrobaczanie poprzez zastrzyk. Wasze uwagi i spostrzeżenia dotyczące odrobaczania mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Witam

Ja do odrabaczania stosuje Biomectin 1% 0,2ml/10kg m.c w formie zastrzyku, oraz

Fenbenat 4% lecz jego dodaje do paszy. Polecam Ci Biomectin u mnie zdają egzamin. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamvet1    0

A co chcesz odrobaczyć???? Cielaki czy dorosłe bydło??? Bo leki odrobaczajace maja karencje na mleko, a niektórych wogóle niemożna stosować w czasie laktacji. Preparaty są różne : Systamex, Valbazen, Fenbenat, lewamizol, Vetamectin itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Ivermektyna i inne, które mają ten składnik-zastrzyki podskórne. Zaletą jest oprócz ceny, szerokie spektrum działania(leczy nawet swierzb)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek90    0

Ja stosuje do odrobaczania bydła miesnego Valbazen(ze względu na to że zwalcza motylice) doustnie w dawce 1ml na 10kg masy ciała i Biomectin 1 ml na 50 kg masy ciała podskórnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

A czy są jakieś preparaty które można stosować podczas laktacji u krów mlecznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Są takowe leki, ale karencja obowiązuje (na te co ja wiem), ale nie wiem czy na wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,tutaj karencja obowiazuje jedak chyba lepiej byłoby zapytać o to lekarza,aby przypadkiem nie podać leku na własną rękę i tym samym nie zaszkodzić. Miejmy to zawsze na uwadze.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2 jałówki maja w czerwcu rok i na moje są dość małe. Właśnie jestem na etapie odrobaczania bo sąsied mi doradził i jestem ciekaw czy to coś da :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Witam, szczepiłem 2,5 tygodnia temu cielaki od robaka biomectinem (Iwermektyna). Zauważyłem wtedy białe plamy na skórze u niektorych, ale myśłałem, że to otarcia. Teraz jednak sądzę, że to świerzb i tu moje pytanie czy powtorzyc szczepienie czy może to jeszcze przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

ale w tej sytuacji powtorzyć szczepienie czy narazie czekac? albo może weta wezwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

Czy ktoś z Was ma ten 'pistolet' (taka strzykawka) czy nie wiem jak to się nazywa do odrobaczania? I może mi powiedzieć gdzie moa to zamówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

chodzi ci chyba o strzykawke automatyczna, jeśli tak to wpisz w google to a wyskoczy ci sa chyba tez na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

kupiłam :) dziś dostałam :) kupiłam na hodowlany.pl 325 zl z dostawa, pojemność 30 ml, strzykawka z wężykiem samouzupelniajaca się :) jakby ktoś chciał mogę podesłać link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

witam.mam pytanie gdzie można kupić preparaty na odrobaczenie bydła przez internet są jakieś strony bo nie moge jakoś nic znaleść.czy może z lecznicy weterynaryjnej kupić

???jak sprzedadzą wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRYNIA    0

Witam!dzisiaj mój 5 miesięczny byczek wymiotował,pierwszy raz cos takiego widziałam.Jaka może byc tego przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Odswieze temat

Przez ostanie lata używałem preparatu pure on EPRINEX lub genezykow np eprizero eprion cena tych preparatów dość mocno spadła obecnie eprizero litr 360zł. Jak kształtują się ceny u was?
Jest jeszcze tegoroczna nowość podaje się pod skórę
Eprecis butelka 100 ml starcza na około 16 szt kosztuje 430 zł A ile to kosztuje u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj