szymi4512

Claas Jaguar 80SF

Polecane posty

szymi4512    1

Witam wszystkich. Mam okazje kupić sieczkarnie claasa jaguara 80sf. Ogladajac ja na zdjeciach jest w bardzo ladnym stanie.Nie malowana, przystawka niewytarta mocno, gumy tez niezle.Czy ktos posiada taka sieczkarnie i moglby mi cos o niej powiedziec, doradzic na co zwrocic uwage przy zakupie, jak sie sprawuje, co jest w niej najbardziej awaryjne i ogolnie czy moglby wyrazic swoja opinie na jej temat.

Z góry dziekuje i pozdrawiam.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

80 sf to juz troche stara konstrukcja, napewno lepsze sa 600 ale tez droższe. osobiscie mialem 600 treza mam 800 i odradzałbym ci kupnotakiej starej sieczkarni bo z czesciami moze byc różnie. moim zdaniem kup sobie minimum 695sl z ok lat 91 lub daruj sobie bawienie w sieczkarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Miałem tą maszynę więc:

Części do niej są na wagę złota, ciężko je kupić a jak gdzieś dostaniesz to będą BARDZO DROGIE

Osobiście nie kupiłbym jej, ale jak masz 10 ha kukurydzy i trochę zarobków (razem ok. 50 ha) to będzie ci kilka lat chodziła.

 

A uwagę zwróć przede wszystkim na paski, czy oryginalne czy na zamiennikach,

Silnik jak będzie Mercedes, albo Deutz to dobrze bo to dobre silniki. :unsure:

 

Posłuchaj silnika czy nic tam nie puka, nie stuka, nie dymi po rozgrzaniu silnika.

(na początku musi coś tam dymu puścić)

 

Układ hydrauliczny, zobacz czy nic nie kapie, czy nie ma przecieków.

 

To jest stara maszyna, stara technologia. Wybór należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtraa92    0

Ja mam sieczkranie clasa sf80 i nie nazekam. Nie było tez problemy z czesciami. Fakt młoda to ona nie jest, ale w ostatnim sezonie zrobiłem ją prawie 100h bez zadnej awarii (poza wymiana nozykow w kosie). Chcem ją teraz sprzedac bo kupiłem wieksza. Jesli jest ktos zainteresowany to prosze pisac na moj profil a sie dogadamy i dla chtnych wysle nawet fotki i podam cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0
Napisano (edytowany)

Witam! To aj bym prosił o zdj na maila jeśli jest to możliwe. A nie jest ona przypadkiem wystawiona w tej chwili na allegro?

Edytowano przez ArekDzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

widziałem sieczkę po tym co w temacie i po 850 i najśmieszniejsze jest to że wyglądały tak samo xD trafiało się dużo liści i ziaren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion650    1

Mam okazję zakupić sieczkarnię claas jaguar 80sf z silnikiem deutza do skoszenia będzie miała około 17ha.Taką sieczkarnię ma mój kuzyn i bardzo dobrze mu się spawuje i kosi ok.40ha chciałbym się dowiedzieć jak u was jest z awaryjnością w tych maszynach gdzie można dostać do nich części ta maszyna którą mam na oku jest 1991 roku chciałbym ją kupić w ciemno bo aby ją obejżeć trzeba przejechać ok.600km na co szczególnie zwrócić uwagę w tej maszynie co jest w niej najbardziej awaryjne i jak kształtują się ceny za części jeżeli można je dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Chyba ci się daty pomyliły bo ta sieczkarnia jest dużo starsza., pewno coś koło 77-80 roku chyba.

A branie kota w worku nie ma sensu bo może być później problem, a z częściami już coraz trudniej do tych maszyn bo to już są wiekowe sprzęty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj