marcin974

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Polecane posty

ahme999    116

W grudniu były eliminacje. Ja startuje w tym roku obowiązkowo, przynajmniej teraz mam eliminacje regionalne na SGGW na miejscu:)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

I jak tam z kim widzimy się na Owiurze w Kijanach w piątek? :D


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo190293    0

Witam, czy do częsci praktycznej trzeba mieć jakiś strój roboczy ? Ja pisze produkcje zwierzęcą 20 kwietnia w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

powiem ci w sekrecie że za brak stroju teoretycznie tracisz po 3 pkt na każdym z trzech zadań, choć praktycznie nie złyszałem by oceniający powiedział komuś w twarz-nie masz fartuszka-obetnę ci punkty. Jednakże z mojego długiego doświadczenia w wygrywaniu owiurów wynika, że paradując na zadanie w zielonym kombinezonie zapiętym na ostatni guziczek, lśniących wypolerowanych butach roboczych i zbożnie założonej firmowej czapeczce daje ci na starcie DUŻEGO plusa u oceniającego. tak było na mechanizacji, ale jestem pewien że w innych blokach schludny strój też jest mile widziany :)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeci raz startuje w olimpiadzie z prod zwierzęcej, i nie trzeba żadnego fartucha. Jestem przekonany na 101%. Obowiązkowo w mechanizacji i prod roślinnej, Ci z bloków gastronomicznych tez coś muszą mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo190293    0

Dzięki , też tak myślałem.Zadania praktycznie to polegają na policzeniu czegoś, czy tam pokazaniu do czego coś służy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Z tego co pamiętam to trafiało się rozpoznawanie rybek (!) w akwarium-chłopaki się strasznie wku***iali bo było 10 sztuk, z czego 2 dało się odróżnić a reszta podobne :D 

Rozpoznawanie miodów, odmian kur czy tam kurczątek, chyba też było rozpoznac gatunki traw w sianie, były też wolki i inne szkodniki zbożowe połapane w probówki :D Ale nie wiem czy to nie podpadało pod roślinki. Nie przypominam sobie żeby kiedyś wspominali o jakiś "praktycznie teoretycznych zadaniach" jak ma np agrobiznes.

@a8185-Akurat sporta część "zwierzątek" łaziła w fartuchach weterynaryjnych. Poza tym czasem i w waszym bloku może się trafić takie zadanie, że nie będziesz chciał zaryzykować ubrudzenia garnituru.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo190293    0

a8185 -Miałeś racje nie trzeba było mieć ubrań roboczych. Ja się trochę myliłem i przyznaje racje ahme999. Było rozpoznać rasy owiec , pasze i inkubator do jajek. Ma ktoś może odpowiedzi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodek4121    6

A nie wiecie może jak to jest na olimpiadzie wiedzy o BHP ( WROCŁAW). Akurat jako jedna z 3 osób na szkołę dostałem się od razu na etap wojewódzki. Chodzę do Technikum agrobiznesu, więc jakk ktoś był na takim etapie to proszę o odp. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kortez    0

Zadania? raczej pytania...W etapie szkolnym masz 60 zadań testowych (a,b,c,d).Z tego co wiem to produkcja roślinna pytania były tak do bani, nikomu nie potrzebne i baardzo odbiegające od wymagań szkolnych.Mechanizacja chyba była dość łatwa.Ja pisałem z produkcji zwierzęcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adus    1

Może odświeżę temat :) Kto wybiera się na ten 11 kwietnia na sggw? Bo ja pierwszy raz i chciałbym się dowiedzieć kilka rzeczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adus    1

Tak samo jak ja :) chciałbym się dowiedzieć na jakich ciagnikach są zadania i jaki najlepiej stój wziąć na praktykę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex    0

Ja jadę do Pyrzyc 11. na okręgowe pierwszy raz w życiu i ostatni bo już w 4 technikum jestem :( , blok mechanizacja rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niewiem jakim cudem I miejsce na okręgówce w Warszawie. Po częsci praktycznej myślałem że szału nie będzie. Teraz w czerwcu etap centralny, kto jedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

W Olsztynie było tak, że przechodziło 20 osób ze wszystkiego, a nagrodzonych było 5 pierwszych miejsc z każdego bloku.Nie wszyscy przechodzili, chodziło później o punkty, jeżeli dużo punktów to nawet 5 mogło przejść, zazwyczaj jednak pierwsze 3-4 miejsca na centralne. Mnie niestety nie udało się 6 miejsce exequo w roślinnej- ale co się dziwić jak teraz kończę LO mat-fiz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia0    0
Napisano (edytowany)

Witam kolegów :)

Mógłby mi ktoś przybliżyć jak dokładnie wygląda etap centralny ( gł. część praktyczna)? Jest taka naprawdę praktyczna czy raczej na papierze? Blok architektura krajobrazu. Tytuł laureata przysługuje tylko 3 pierwszym osobom? Dzięki za odp. ;)

Edytowano przez Natalia0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj