marcin974

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Polecane posty

marcin974    30

Jak tam panowie, ile punkcików mielicie? :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ja jestem na profilu Agrobiznes a pisałem z bloku mechanizacja, miałem 40pkt, następny za mną miał 33pkt, z praktycznego jeszcze wyników nie znam ale nie będzie źle chyba :P

 

 

Wychowawczyni chciała by wszyscy napisali, ja powiedziałem ze z mechanizacji to bym sobie napisał, no i tak dla jaj podszedłem pierwszy raz do napisania i chłopaki z rolniczego nie dali rady ;)

 

 

Z agrobiznesu koleżanka miała 53pkt z teoretycznego a praktycznego jeszcze nie pisali...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja pisałem test z bloku mechanizacji rolnictwa, miałem 46/60pkt ;) Praktyczny mam w poniedziałek


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja pisałem pierwszy raz z marszu, nikt mi nic więcej nie powiedział ;) Ja z mechanizacji miałem 40pkt, najwięcej w klasie było chyba 44pkt.

Nie wiem jak klasa IV TMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

A pisał ktoś z bloku Architektura Krajobrazu??? W poniedziałek mam pisać ;) Może by ktoś jakieś pytania podrzucił :P


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś pisałem konkurs z Agrobiznesu Blok zwierzęta pisałem drugi raz najłatwiejszy jet chyba ten organizowany przez KRUS z BHP.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja też pisałem pierwszy raz, ale wyniki w poniedziałek, pisałem z mechanizacji, a do tego przed był konkurs z BHP, miałem 22pkt na 30pkt. Dodam tylko że jestem z klasy 1 TMR i jako jedyny pierwszak ją pisałem :P;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ja pisałem test z bloku mechanizacji rolnictwa, miałem 46/60pkt ;) Praktyczny mam w poniedziałek

No to szefie tak

zad 1. jakiego typu smaru uzył byś do nasmarowania, pompy wodnej, sworznia, napędu łańcuchowego

zad 2. wynień wszystkie mozliwe regulacje w kombajnie BIZON

zad 3. wymień nożyki w kosiarce rotacyjnej :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

A pytanka z Krusu z bhp można ;) tak się składa że we wtorek piszę ;]


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Hm i z architektury krajobrazu z teorii 39 pkt a z praktycznego jeszcze nie wiem ale było trudne... Głównie ze względu na łacińskie nazwy roślin i z tego względu że jestem dopiero w 2 klasie i dopiero część materiału przerobiliśmy i nie było projektowania. Jako jedyny podeszłem do praktycznego reszta po przeczytaniu pytań oddała kartki.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

No to szefie tak

zad 1. jakiego typu smaru uzył byś do nasmarowania, pompy wodnej, sworznia, napędu łańcuchowego

zad 2. wynień wszystkie mozliwe regulacje w kombajnie BIZON

zad 3. wymień nożyki w kosiarce rotacyjnej wink.gif

 

U mnie było tak:

1. 5 smarów- wymienić zastosowanie

2. Ten punkt o dziwo taki sam

3. Z racji technicznej- w szkole nie ma kosiarki rotacyjnej, trzeba było powiedzieć po co nożyk jest zaostrzony z dwóch stron.

 

 

Pyt. Numer 3 mnie zagięlo, po kilku minutach namysłu zaczaiłem o którą stronę chodzi. Na łatwym łatwiej się rozłożyć niż na trudnym...


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agness    0

Ja jestem na profilu Technologii Żywności i pisałam z bloku: Żywienie Człowieka i Gospodarstwo Domowe. Uzyskałam 40 ptk z teoretycznego a praktyczny to była łatwizna. :P Taaa, ciekawe jak to będzie na okręgowych. Pierwszy raz na takie coś się wybieram. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Na okręgowym jest podobnie jak w szkolnych eliminacjach.Jeśli można wiedzieć, to gdzie jedziesz na okręgowe?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Z praktyki 45pkt, najlepszy wynik w szkole :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Żeby Cię nie skłamać, to u mnie w szkole najlepszy wynik był 98pkt, ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ktoś wie co było na praktycznym ze zwierzęcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiur    1

Mechanizacja rolnictwa. Mój wynik to 115pkt. test 55pkt, praktyczny 60pkt.

Na okręgowej przeważnie większość się poddaje przy praktycznym. A na centralnej większość odpada z przerażenia, że są na centralnej ;) Ale jest bardzo wesoło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

A był ktoś z Was na okręgowej w Bałtowie, albo na centralnych w Bolesławowie w 2010r. Ogólnie rzecz biorąc to fajna sprawa z tą Olimpiadą zachęcam do nauki, w dodatku przyjemnej bo warto. Nagrody całkiem całkiem, choć jak zobaczyłem Sawickiego to pomyślałem, że jakieś maszyny dadzą, ale laptop też nie głupia sprawa, no i o studia martwić sięnie trzeba. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

No chłopaki uczcie się bo warto, ja w 2004r Blok Produkcja roślinna 3 miejsce na okręgowej i tytuł laureata na centralnej w SGGW. No i studia dzienne bez egzaminów. A jeśli chodzi o nagrody to radzę przystąpić do Olimpiady Młodych Producentów Rolnych (o ile jeszcze jest), tam to były nagrody - za I-sze miejsce ponad 50.000zł m.in. czystej krwi arab z Janowa Podlaskiego. Ja zająłem I-sze miejsce ale w części praktycznej:(, ogólnie VII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

Popieram słowa @raffi, sam brałem udział przez dwa lata w technikum w bloku mechanizacja rolnictwa.W 2007 na okręgowym w Olsztynie 3 miejsce, a na centralnym w Lublinie 3 miejsce smile.gif
Ja nie rozumiałem tych którzy rezygnowali, lub się poddawali... Nasza szkoła przez dwa lata zajmowała pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół smile.gif
Oj ile tam się poznało osób, a ile przygód było, a już o % nie wspomnę...
Pamiętam wtedy w Lublinie to"rozmawialiśmy" do 3 w nocy wink.gif I pamiętam w autobusie byłem taki skacowany, a opiekunka do mnie;'' a co ty taki ubrany ,jak byś na dyskotekę szedł (byłem w bluzie kangurce i dżinsach),garnituru nie masz?? A ja do niej a dlaczego?? Wygrałem coś?? A ona ...'' Nie wiem, zobaczysz..''
I jak siedziałem na tej auli to na przemian mi się ciepło robiło i zimno, dwa razy do łazienki przemyć twarz zimna woda... Tylko modliłem się aby jak najszybciej to się skończyło, a blok mechanizacji chyba był a końcu wręczania nagród, Z samego wręczania to zbytnio nic nie pamiętam..wink.gif
Po wręczeniu do autobusu i 8 godzin do domu... To była masakra.. Po drodze już nie mogłem patrzeć na % ,ale dwa piwka sobie strzeliłem i jakoś było ok biggrin.gif
Więc chłopaki pamiętajcie warto barać udział w tych olimpiadach, bo wrażenia i wspomnienia zostają do końca życia:)
Wygrałem wycieczkę od JD do fabryk w Niemczech. Pojechałem tam z ChemiRol Mogilno .. Oj tam to się działo ,jak się z rolnikami jechało... Powiem ze drzwi w autokarze  nie zdążyły zamknąć,a już co innego się otwierało.... I tak przez 3 dni non stop... A rano na kacu po tych fabrykach w tym hałasie...:) Za to hotele o żarcie było super smile.gif


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiur    1

Ja byłem na centralnej w Bolesławowie w mechanizacji rolnictwa i jak na drugą klasę zająłem 8 miejsce więc myślę, że nieżle. A co do % to myślałem że wieczorem to wszyscy będą się uczyć... a wszyscy butelki, puszki i co się tylko da. ;)

Mechanizacja mieszkała naprzeciwko Clubu Concordia w Skarszewach i tylko ja i dwóch kolegów z mojej szkoły wyślizneliśmy się przez okno balkonowe na disco reszta speniała. :D

Ogólnie na olimpiadzie było super sporo ludzi poznałem, mile to wspominam;) jak puszczałem muzykę z transmitera a kierowca autobusu nie wiedział o co chodzi była beka.

w tym roku też staruję z wszystkich wyżej wymienionych powodów, ale też zaświadczenie na studia ma ważność tylko 2 lata, a mi z 2 klasy nie bardzo jest przydatne i chciałby zdobyć jakąś nagrodę. I uścisnąć dłoń prezes Pigmuir-u. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj