siwcu

Krone KR 10-16

Polecane posty

siwcu    0

Witam,

nabyłem prase Krone KR 10-16 i chciałbym prosić o pomoc w jej uruchomieniu. Nie wiem jak podpiąć węże od hydrauliki (który gdzie) są trzy.Jeden ma czerwony znacznik, czyli byłby do wyjścia jednostronnego? Jest jakiś schemat przygotowania jej do pracy? gdzieś wyczytałem ze wcześniej trzeba otworzyć klape, przekręcić jakiś zawór i dopiero w pole. Ale co jak.... nie wiem:D Dziekuję za pomoc

 

Załączam zdjęcie

2d52707e.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Sąsiad ma coś takiego to dwa idą na klapę jeden na podbierak(jednostronny).Popatrz po przewodach na pewno widać gdzie co idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Co klapa? Na klapie nic nie rób. Na jednym z siłowników jest zawór, którym odcinasz odpływ oleju z tłoka co pozwala na zabezpieczenie klapy przed opadaniem w czasie wymiany np. złączek łańcucha (ja druty tnę ze szprych od motocykla bo oryginalne w agromixie są "drogawe". Wąż jeden podłączasz do wyjścia w traktorze a drugi to wolny odpływ, a trzeci to podbieracz(też na wyjście się podłącza). Miłej pracy. Prasa super, ale trzeba ją poznać i polubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwcu    0

No i już mam dwie rozbieżne odpowiedzi. Panowie, posiadacie taką prasę, czy zgadujecie? Dodam, że nie jest to moja pierwsza czy też druga prasa, więc gdyby wydawało mi się to takie proste to nie prosiłbym Was o pomoc. W instrukcji od nowszych kronek pisze, że należy otworzyć klapę, przekręcić zawór, zamknąć klapę i dopiero wtedy można pracować, czyli pewnie trzeba gdzieś nabić olej w akumulator.

 

najbardziej interesuje mnie to który wąż gdzie podpiąć, bo póki co za pomocą każdego mogę otworzyć klapę. czyli faktycznie któryś musi być wolnym odpływem.

 

Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Ej a nie chodzi Tobie czasem o ten zawór z przodu od regulacji dobijania balota? No pewnie. No to zgadza się. Podnosisz klapę do góry i nabijasz ciśnienie na zegarze na ile się da ale chyba nie więcej niż 160 bar. Zresztą daj maila to Ci prześlę instrukcję i w rozdziale 5.4 jest to opisane. Ja ustawiam balotnicę na wyczucie. Zrobię balot i go sprawdza,klapa w górę i w zależności od potrzeb zwiększam lub zmniejszam ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwcu    0

Mój mail: siwcu@o2.pl - wielkie dzięki

 

a co do podpięcia to chyba masz rację, jeden jest od klapy, drugi od podbieracza/noży, a trzeci wolny odpływ. zaskoczyło mnie to, że do klapy jest tylko jeden wąż, zazwyczaj występują dwa.

Na przodzie mam zawór do regulacji ciśnienia i dodatkowo taki typu otwarte/zamknięte. i ten drugi miałem na myśli.

 

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

Panowie mam od 3 lat tą prasę i w tym roku pojawił się taki problem prasa niechcę mi załączać dobrze aparatu do wiązania siatką a mianowicie wydaje mi się, że niedokończone wypycha ten siłownik co załącza aparat do siatki chwilę puści siatkę o odrazy ucina nóż. Zamarło wypycha siłownik ćo to może być. Pomocy bo muszę wyskakiwać z ciągnika i załączać ręką aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ustaw wiekszy zgniot bel, to wypchnie dalej.

U mnie tez gdzies od 100bar dopiero dziłą dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garos    2

Pawelmf - miałem to samo cały rok siie mordowałem (1000) boli zrbiłem tak szukalem wszędzie rozebrałem zawór sterujacy ciśnieniem, wymieniłem akaumlator nic wkurzyłem sie, zaślepiłem cały układ i prosto pod siłownik zrobiłem węża i z osobnej sekcji załączam owijanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy mam na imię Przemysław i mam mały dylemat a mianowicie chodzi o prasę tak jak w temacie krone kr 10-16 w stanie wygląda prawie bdb sznurek siatka szeroki pozbieracz szerokie koła komputer za 19tys rocznik 1999. Problem tkwi w tym że na forach jedni mówią że koszmarnie się nią pracuje inni że trzeba dobrze ustawić i wyczuć u jest git.. ta ma podorabiane gumowe listy oryginalnie były metalowe chodzi mi o taśmę łańcuchową. Co myślicie spróbować z nią czy dać sobie spokój. Prasa nie ma rotora. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ja mam z rotorem, z podobnego rocznika i robi sie nia bardzo dobrze. Słoma/siano, moze byc suche jak pieprz, mokre, jakie chce, a ona wciaga wszystko jak leci.

 

Ale bez rotora czytałem opinie, ze tak rózowo juz nie jest.

Musiałbys pogadac z kimsś, kto nie ma rotora w tej prasie.

 

A 19 tysiecy to wydaje sie dosc dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się odezwie co ma taka bez rotora bo nie chce mi się zwijać po nocach .. Teraz mam starego vicona pasowego i pojadę nim ile ciągnik da radę i jakoś idzie bez tego rotora.. niewiem czemu taka dobra prasa by sobie tak słabo radziła w suchym materiale..za tydzień gdzieś mam po nią jechać i cały czas mam dylemat.. nawet płytę główną gość wymieniał więc sterownik powinien jeszcze podzialac.. niewiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do Krone Combi Pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293. Oferujemy również naprawę tych sterowników i komputerów pokładowych jeśli ktoś ma problem z tymi sterownikami zapraszamy do kontaktu.



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj