tomcio1

DDGS

Polecane posty

tomcio1    2

Byl u mnie przedstawiciel firmy Farmer-Brzeziny oferują cala gamę pasz miedzy innymi ddgs kukurydziany po 920 zl za tonę zostawił mi próbkę jest to w formie granulek i zapach ala bimber! Moje pytanie jest czy można tym zastąpić śrutę sojowa w żywieniu krów mlecznych i czy wogóle miał ktoś doczynienia z ta firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEMKEN    0

NAPISZCIE coś na temat tego ddgs!!! czy ktoś to stosował? warto ko kupić? i czy wogóle ludzie to biorą do mieszanek treściwych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

DDGS- suszony wywar zbozowy po produkcji spirytusu. Soi nie zastąpi, ale można trochę podmienić. ma sporo białka, zależy z jakiego zboża zrobiony, ale nawet do 40%. Ważne aby kolor nie był ciemno pomarańczowy, czy wręcz brązowy, bo to oznacza, że był mocno przypalany w procesie technologicznym i białko staje się dużo mniej lub w ogóle nie przyswajalne. Moi rodzice stosują ddgs z pszenicy (ceny nie znam w tym momencie) i do tego śruta rzepakowa i soja dla najbardziej wydajnych. Zależy jaka jest cena, ale ogólnie przy bardzo drogiej soi można kupić i CZĘŚCIOWO podmienić soję.

 

wystarczy poszperać w google: Mój odnośnik

Edytowano przez ppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEMKEN    0

no tak, czytałem o tym sporo, ale chciałem sie dowiedzieć od ludzi którzy to stosują czy warto i czy jest ogólnie zainteresowanie tego rodzaju paszą z odpadu gorzelnianego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Moi rodzice stosują- sprawdza się, ale tak jak pisałem soi nie zastąpi- jest tańszy od rzepaku, krowy dobrze pobierają. Godny polecania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

A opasom ktoś daje? Ja daje śrutę+koncentrat, którego cena wynosi ok.1640 t. W składzie ma i śr. rzepakową i sojową, węglan jak również ddgs. Zastanawiam się nad zastosowaniem zamiast koncentratu śr. rzepakowej i właśnie ddgs-u. Powód: cena koncentratu, jak i niezbyt zadowalające przyrosty Ktoś tak może robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Siemka ja stosuje od niedawna ddgs do skarmiania przez opasy mój jest z samej kukurydzy 920 za tonę ma około 30 % białka strawialnego mój weteryniaż mówi że to rewelacja dla opasów i jest to najnańsze jak na razie żródło białka na rynku tańszy tylko mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Ten cały ddgs to suszony wywar gorzelniany jeśli się nie mylę. Więc tak jeśli to jest mokre i się suszy to ważne żeby w procesie tego suszenie nie przekroczyło 60 a najlepiej 40 stopni celcjusza. Po prostu dlatego że potem białko w zależności od rodzaju rośliny z jakiej pochodzi może być albo wogóle nie wykorzystywane albo całkowicie trawione w żwaczu a krowę interesuje białko które trafia do jelita cienkiego to taki rodzaj białka dla krowy jest najważniejszy. Już nie pamiętam który technolog i z jakiego gospodarstwa zamienił sojówke na zamiennik soi coś co ma mniej białka ogólnego jest droższe daje mniej na sztukę i wiecej białka trafia do jelita cienkiego. W efekcie jest taniej. Mówił też ze jeszcze lepszy był by suszony wywar ale nie można kupić tak dużych ilości jednakowej jakości czyli prawidłowo suszonego. Im dadzą większą temperaturę przy suszeniu tym szybciej jest gotowe i jedna maszyna ma lepsze wykorzystanie jednak dzieję się z tym białkiem to co mówiłem.. jeśli ma ktoś dojście do suszonego prawidłowo wywaru to można próbować zastąpić soję ale to trzeba sprawdzić w praktyce czyli na 2 krowach żywionych tym i tym. Soję można w dużej mierze a i wogóle zastąpić żółtym łubinem. Praktycznie to samo białko a na pewno jeszcze lepiej było by skosić wilgotny łubin i zrobić coś jak ccm z kukurydzy. Ta sytuacja z suszeniem tyczy się wszystkiego co trafia do suszarni. Mam na myśli kukurydze i motylkowe paszowe na rynku. Jak jest tak zdrowo przepalone to ma taki jasny kolor i bardzo kruche nasiona są. Pod zębem nawet nie strzeli. Jest wiele alternatyw dla białka jak i dla energii dla przeżuwaczy ale najlepsze są na pewno objętościówki a treściwe do niezbędnego minimum. ;)


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NAPISZCIE coś na temat tego ddgs!!! czy ktoś to stosował? warto ko kupić? i czy wogóle ludzie to biorą do mieszanek treściwych??

 

DGS super rzecz ja stosuje biorę po parę ton z Agroloku krowy chętnie jedza i jestem zadowolony dodaje go do śruty wraz z śrutą rzepakową, sojową, słonecznikową, + kreda, soda i witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My też z Agroloku bierzemy, głównie dla macior, jako tańszy zamiennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Czy ktoś stosuje MDGS?Mój odnośnik

 

Całkiem ciekawie się to prezentuje, zważywszy na cenę przy 90 % s.m. Jeśli dobrze policzyłem to wynosi około 560 zł brutto. Technologia konserwacji i przechowywania identyczna jak w przypadku kiszenia ziarna kukurydzy. W najbliższym czasie dowiem się więcej czy warto się zabawić.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ja też daję ddgs ale zbożowy białko min. 32% ostatni płaciłem 810 brutto w big-bagach, więc to sam co rzepak a taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

W woli sprostowania chciałbym dodać, iż poekstrakcyjną śrutę sojową w naszych realiach ciężko jest całkowicie zastąpić z kilku powodów, a mianowicie pierwszą cechą śruty sojowej jest jej wysoka bo aż ok. ~45% zawartość białka, następnie wyróżnia się tym, że zawiera aminokwasy (egzogenne) m.in. lizynę, metioninę, tryptofan, treoninę, itp. które są niezbędne przy syntezie białek, oraz tym, że po jej obróbce termicznej niwelowanych jest znaczna część substancji antyżywieniowych.

Moim zdaniem idealną alternatywa dla soi byłoby prawne dopuszczenie do stosowania mączek mięsno-kostnych oczywiście na zasadzie stosowania krzyżowego.

Dodam że dobrze byłoby zacząć stosować w żywieniu zwierząt rośliny strączkowe (które miejmy nadzieję wrócą do łask po wprowadzeniu rządowego programu wsparcia uprawy) które to mogą jedynie zmniejszyć ale to w znacznym stopniu zużycie genetycznie modyfikowanej PŚS. Oczywiście zastępstwo to koledzy poruszyliście w danym temacie zmniejszając zużycie soi krajowym DDGS oraz PŚR, aczkolwiek zależy mi na tym aby było to z korzyścią zarówno dla nas jak i dla gleby, gdyż znamy wszyscy dobroczynny wpływ zmianowania, a przede wszystkim roślin strączkowych na strukturę gleby.

Pozdrawiam Mateusz ;)


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartkus    0

Witam wszystkich, podawał ktoś ddgs razem z młótem browarnianym? Obie te pasze to białko? Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Z chemirolu tak około 1300 zł za tonę kupiliśmy, pytanie ile może dostać jedna sztuka?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

pytanie co jeszcze dajesz z tresciwych?w obecnej chwili absolutnie nie oplacalny zakup 1kg bialka z soji kosztuje 4.70zl ,z rzepakowej-3.30zl a ddgs 5.40! ale dla urozmaicenia mieszanki tresciwej jesli ktos stosowal to wypada chociaz troche dodawac ja na pasze tresciwa ktora robie daje 5%ddgs i tyle dawalem caly czas soja 11% i rzepakowa 18.5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj