Skocz do zawartości
gregorius

Klub Posiadaczy Kumurunów

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

zbyszekbrzuze    111

Jak tam Kumurunisci, nie zamarzliscie? Jak maszynki odpalily po ostatniej nocy z mrozem siegajacym -20*C? Ja Wladka nie palilem, jutro odpale, a mroz jest tego wieczoru silny, do rana pewnie ze 20 bedzie. Maluszek mial problemy. A jutro bedzie test swiecy plomieniowej, moze film zrobie :)

johenek    3

Ja dzisiaj odpalałem Belarusa 820 po 3 dniowym postoju, w nocy było -13, a w czasie rozruchu -10, o dziwo odpalił bardzo dobrze. Za pierwszym razem złapał na 2 gary i zgasł, za drugim razem odpalił już na wszystkie gary.

PS: ciągnik był odpalany bez świecy płomieniowej ani bez grzałki płynu, ponieważ świeca nie działa,a nowa jeszcze nie przyszła, a grzałki płynu nie mam założonej, chociaż leży kupiona w garażu, bo nie było nigdy takiej potrzeby.

Żuboń 2048A nie chciał odpalić mimo grzania świec żarowych, podgrzewania miski olejowej i opalarki w kolektorze ssącym, ale tak myślałem że nie odpali ponieważ silnik jest w nim do generalnego remontu.

Uziu92    1411

no akumulatory juz lipowate, ledwo co kreci , musi byc mocne walniecie dla diesla zeby w taki mroz odpalil.

zbyszekbrzuze    111

Wyjalem przed chwila ramke z bateriami. Jedna klema, ktora laczy minusy akumulatorow sie zluzowala, a ze bylo to po srodku skrzynki, to nie bylo widac. I odpalal tylko na tym nowym. Teraz przelozylem lepszy aku z MTZ, a tamten poszedl do piwnicy. MTZ stal od listopada nie odpalany. Jak wszystko podlaczylem, wsunalem do skrzynki, to przekrecam kluczyk i Wladek odpalil od kopa, czyli nie jst zle.

Jakoś nigdy nie tolerowałem przeróbek na jeden akumulator. Zawsze co dwie głowy to nie jedna. Z ciekawości jutro swojego spróbuje ale co u nas -6? Nic ciekawego

Uziu92    1411

u mnie w tym momencie -17* C , mysle ze do rana dobije do -20 a moze i lepiej.

zbyszekbrzuze    111

Panowie, dzisiaj chciałem jechać do szkoły, ale maluszek się nie przebił, musiałem Władka palić, zrobiłem koleiny i pojechałem, a wracając przed południem zaliczyłem parę poślizgów, a drogę mi zawaliło na amen. A jak Wam minął dzień?

zbyszekbrzuze    111

Czołem Kumuruniści, chyba 2 lata temu obiecałem fotki Kolekcji mojej i wuja, przed zimą zrobiliśmy małe wietrzenie garaży.

Tylko brakuje jednego na fotkach, bo był rozebrany (padł tylny most, satelitka wykryszyła się)

pfby.jpg

tzj2.jpg

y3de.jpg

A ten na Bizonowskich kołach:

3szs.jpg

Rozwalony most:

v3r4.jpg

zbyszekbrzuze    111

Nie zartuj, niektore sztuki takie kupilismy :D

Poa tym, najwazniejsze, ze Kumuruny, bo to jest wspaniala Wschodnia Czerwona Moc

Edytowano przez zbyszekbrzuze

Junkers    42

Kazda maszyna ma swoj ciagnik 2wow2.gif

Edytowano przez Junkers

robo1980    42

może nie wyglądają jak zachodnie ciągniki ale mają moc i robote robią .też mam mtz82 i t25 i nie narzekam a swoje w życiu już przeszły.

seweryn20    586

He he. Gdyby nie to że wiem to w życiu nie powiedział bym że fotka w Polsce robiona.

Junkers    42

Jak na taką ilość sprzętu to nie wyglądają źle, nie sztuka jest kupić, sztuką jest to wszystko utrzymać. Widziałem i często widzę gdzie jest jeden albo dwa ciągniki i nie ma na co patrzeć (ciągnik nie jest od patrzenia, ma być technicznie sprawny i zarabiać na siebie :lol: )

zbyszekbrzuze    111

A niektórzy pewnie nie wierzyli, że mamy taką kolekcję. Najlepszy jest T25 bez kabiny, data produkcji 23 grudnia 1985, 1860mth od nowości i nic nie ruszane nawet lakier ori :) Chcę mu założyć kabinę (mam w garażu), ale się waham, bo ma oryginalny daszek, tylko plandeka zginęła. Szkoda, że dziadek nie dał kompletu narzędzi, nic kompletnie. Ale powoli zbieram po złomach, na razie mam lewarek i smarownicę. Co myślicie o przestawieniu go do jazdy wstecz? Mam rewers kierownicy do niego.

Uziu92    1411

oo panie , dzieki Twoim fotkom na chwile przenioslem sie do Zwiazku Radzieckiego :D ale rusantow , do kazdego inna maszyna , nie trzeba przeczepiac , to jesst wygoda :D

Piotruniu25    1059

Co myślicie o przestawieniu go do jazdy wstecz? Mam rewers kierownicy do niego.

Zależy co chcesz mu zapiąć i co nim robić.Bo jak obrócisz się i siądziesz na masce to będziesz pchał maszyny a nie ciągną.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
    • Przez Lukash3060
      Przekopałem forum ale nic nie znalazłem w podobnym temacie
      A więc, jak myślicie - na co warto teraz postawić z stosunkowo małym kapitałem ( ok. 20tyś zł) ? Co na wsi może być opłacalne ? Mam 30 ha gospodarstwo ale rodzice świetnie sobie radzą bez pomocy i zastanawiam się nad jakąś działalnością. Pracowałem 3 lata w dużym gospodarstwie jako operator a potem jako kierownik, mam wiedzę w temacie upraw i hodowli bydła mlecznego  Rozważyłem już chyba wszystko i nic nie przychodzi mi do głowy  
    • Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs

http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR

http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR

• Przez kostka_plewa
      Witajcie, 

Słyszałam, że Polagra Premiery to prawie jak Hanover (gdzie na razie jeszcze nie dotarłam:) Dlatego chcemy z narzeczonym się wybrać. Widziałam, że jest możliwość otrzymania dofinansowania dla grup jeśli zbierze się 15 osob. Może ktoś jest chętny na wyjazd?