X33

2 ciągniki na 15ha

Polecane posty

X33    0

Witam :lol:

Mój sąsiad(22lata) dostał w spadku 15ha ziemi. Nie wie jednak jakimi ciągnikami chce to obrabiać. Rozgląda sie za dwoma, które dobrze by się ze sobą zgrały, główny i pomocniczy. Jak tak sobie gadamy to wnioskujemy, że pomocniczy to najlepszy będzie ursus c 330. Ale jaki drugi?? Ma dylemat jaki drugi kupić, zastanawia się nad: c 360, c 360 3P, ursus 3512, ursus 2812 i MF-y 235, 253 i 255. Wiem, że 235 i 2812 to prawie to samo oraz 255 i 3512 to też to samo. Ale jednak nie może się zdecydować. Bardzo dziękuje za jakieś sugestie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzrzesiek    5

Jako główny to wybrałbym raczej coś pochodnego C-385 do 914, bądź 1014. A pomocniczy to MF 255 czy tam 3512. 15 ha to jest już trochę i mniejszy jako główny nie ma racji bytu. Chodzi o czas pracy na polu. Ja na 5ha mam dwa (MF255 i C-360) a chciałbym coś mocniejszego B).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

B) to zależy jakie ma te ziemie ,jeżeli są to mocne z przewagą gliny i małymi pagórkami to zapomnij o MF 235/255 i im pochodnych,nie da rady to musi być coś mocniejszego i cięższego już lepiej by sobie poradził C-360 bez p,możesz też poszperać w necie za czymś z popularnej coraz bardziej rodziny John Deere nie mniej niż te 60 kucyków,cenowo porównywalnych,ale jak są to piaski to wymienione przez ciebie modele wystarczą :lol:


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Nie wiem czemu ale mi sie wydaje że to ten sam autor co poprzednich tematów typu 2ciągniki na 550ha i kombajn na 300ha B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

A może ursus 4514 bądź 5314 jako główny, a pomocniczy 3512 lub 2812???

Oczywiście jeśli ma wystarczająco dużo kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jako główny lepiej wybrac Zetora 5011, 5211 lub 6211 jednak bardziej komfortowe niż Ursusy :P

A może lepiej coś zza zachodniej granicy tzn. Deutz-Fahr'a D6206C, Dx 4.10, Dx 3.60, Dx 85 lub Fendt'a 105LS, 106LS, 108LS

http://otomoto.pl/deutz-fachr-dx-4-10-A3985.html

 

Jako pomocniczy to T25A wyjdzie o wiele młodszy od C-330 za tą samą sumę ;[ http://moto.allegro.pl/wladimirec-t-25a-i1277289415.html

 

Nie wiem czemu ale mi sie wydaje że to ten sam autor co poprzednich tematów typu 2ciągniki na 550ha i kombajn na 300ha :lol:

 

No ten autor ma trochę inny styl wypowiedzi :P

Ale nie wykluczam że możesz miec racje tyko co z 550ha spadł na 15ha B) :lol: czyżby c360 sie niewyrabiała w ogrodku ;);)

Jeśli masz racje to znowu będzie kabareton :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X33    0

Sąsiad jest nastawiony całkowicie na trawę, hoduje krowy a z mleka robi oscypki/serki podhalańskie. Na Podhalu nie ma raczej dużo ziemi z gliną, a pagórków nie ma u Nas wiele. Jak już są to łagodne B)

 

 

Dzisiaj się dopiero zarejestrowałem.To mój pierwszy temat

 

Dzieki za Wasze opinie, pogadam o tymz sąsiadem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

pomocniczy to mysle ze MF255 bedzie odpowiedni .. a co do glownego to napewno cos z przednim napedem Zetor7340 albo Ursus 1224 wyjdzie taniej niz 914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzrzesiek    5

pomocniczy to mysle ze MF255 bedzie odpowiedni .. a co do glownego to napewno cos z przednim napedem Zetor7340 albo Ursus 1224 wyjdzie taniej niz 914

 

wyjdzie taniej w zakupie a w spalaniu... cały rok w pługu nie będzie chodził. 914 będzie głównym ale i uniwersalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

na 5h 2 ciągniki? i zastanawiasz się nad większym? nieprawdopodobne drzesiek uspokuj się.

ja mam 30ha i mam mf690 84km. ursus 2812 i c-330 z tym że ten ostatni pracuje tylko z turem i nie nadaje się do prac polowych bo jest mocno zmodyfikowany, oczywiście wspomaganie jest :D

tu jest mój mf i c-330

http://www.ferguson.rolniczeforum.pl/viewtopic.php?t=308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sąsiad jest nastawiony całkowicie na trawę, hoduje krowy a z mleka robi oscypki/serki podhalańskie. Na Podhalu nie ma raczej dużo ziemi z gliną, a pagórków nie ma u Nas wiele. Jak już są to łagodne :D

 

 

Dzisiaj się dopiero zarejestrowałem.To mój pierwszy temat

 

Dzieki za Wasze opinie, pogadam o tymz sąsiadem

Coś mi się zdaje że kolega X33 "rżnie tzw. bawoła".Oscypki to się robi z innego mleka,a za podróbę można od szanujących się górali dostać wpier**** http://oscypek.podhalanski.pl/ a w najlepszym wypadku jedynie karę finansową http://z-ne.pl/s,doc,33550,1,1595,drakonskie_kary_za_nielegalne_oscypki.html

Ale być może na tym Podhalu co mieszka kolega,zemsta górali nie straszna,bo ich po prostu nie ma,zgodnie z zasadą - nie ma gór-nie ma górali :D

Co do ciągników to jako główny polecam ten http://moto.allegro.pl/kirowiec-k700-i1278547759.html ,a jako pomocniczy ten http://moto.allegro.pl/tani-dzik-i1269292137.html

Oba doskonale się uzupełnią,a ten pomocniczy jak ulał do wywozu fałszywych oscypków. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Xemit czemu się dziwisz??? Przecież X33 wyraźnie pisze, że "sąsiad jest nastawiony całkowicie na trawę". Jak się chłopaki upalą tą trawą to mają różne marzenia i pomysły.... :D nawet oscypki z krowiego mleka zrobią :D Ten zestaw jak najbardziej OK zwłaszcza ten wielki żółty Kirowiec jest za***isty dla jaraczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

ooo podchalańska trawa jest spoko zwłaszcza konsumowana na zboczu góry :D a po konsumcii to :D:) :) a wiecie słyszałem że można zrobić oscypek z krowiego mleka(kurde ale pierdoły piszemy) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzrzesiek    5

na 5h 2 ciągniki? i zastanawiasz się nad większym? nieprawdopodobne drzesiek uspokuj się.

ja mam 30ha i mam mf690 84km. ursus 2812 i c-330 z tym że ten ostatni pracuje tylko z turem i nie nadaje się do prac polowych bo jest mocno zmodyfikowany, oczywiście wspomaganie jest :D

tu jest mój mf i c-330

http://www.ferguson.rolniczeforum.pl/viewtopic.php?t=308

 

 

Wiesz chodzi mi o skrócenie czasu pracy do minimum. Tak jeden bym sprzedał a kupił coś większego tak z 80 km oczywiście 4x4. Zapas mocy nigdy nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na 15ha to potrzeba dwa ciągniki? smile.gif Jeden 80KM wystarczy. rolleyes.gif Dobrze sprzęt dobrać i dzida. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja jako pomocniczy wybrałbym C-360, a jako główny to Zetor 7245/7745 lub 5340/6340... zależy ile sąsiad chce kasy przeznaczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

popieram zdanie użytkownika zetorek1607 w 100% do dużego ciągnika dołożyłbym jednak jeszcze tura i byłoby luks <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Ja mam 15 ha i narazie głównym jest c360 z kabiną i maską od Naglaka. Zamierzam kupić Renaulta aresa 630, 120KM a c360 bedzie wtedy pomocniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodyrolnik2   
Gość mlodyrolnik2

Ja mam 15 ha i narazie głównym jest c360 z kabiną i maską od Naglaka. Zamierzam kupić Renaulta aresa 630, 120KM a c360 bedzie wtedy pomocniczym.

a w jakiej skali kupujesz tego Aresa? i z siku czy z brudera?

 

na 15ha to wystarczy ciagnik o mocy 60KM nawet bez przedniego napedu... jesli mialbym te 15ha to bym sobie kupil MF565 i jakiegos MF135/235 jak potrzebował bym koniecznie pomocnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj