X33

2 ciągniki na 15ha

Polecane posty

jankes91    0

Jak chce to niech kupuje. Nie rozumiem was jednemu starczy na 15 ha koń a innemu potrzeba coś mocniejszego. W waszych poradach co do ciągnika jak sie ma mało ha to tylko trzydziestka, bo kiedyś sie tak robiło albo sąsiad tak robi.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4
Sąsiad jest nastawiony całkowicie na trawę

Na 15ha trawy to rzeczywiście 60KM 4X4 to absolutne minimum.

Ja bym brał 120KM + przedni tuz i wom jako główny do dwóch kosiarek, i jakiś miniejszy 80KM z turem do zgrabiarki i woza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no to jako główny może Zetor 10540, a pomocniczy to Zetor 6340, i tak będą duże jak na ten areał, ale może będzie trochę usług wykonywał z prasą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

na 15ha to jakiś pomocnik do 50km bez przedniego napędu i jakiś z przednim napędem 60km max 70km i te traktory nie mają co robić B)

A nie 120km na 15ha, kupi za 40tysi z przebiegiem że głowa mała a później nawet na te 100mtg nim na rok to kasy wyda na awarie B)

U mnie na 18ha swojego i 3ha dzierżawy jest c360 3p i 5314, te 72km wystarcza, nawet jak mam pola po górkach i to nie małych, teraz jak bym coś miał kupować to max 80km ;)

A nie jak jeden u mnie na jakieś 15ha, c330, mtz 82, mf36xx(nie pamiętam modelu ale 150km z turem) i pronar 1221a co ma ze 2-3lata ;) Pronar to dla tego bo mf miał być do up-siewnego ale strasznie się psuł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

mlodyrolnik2 powiedz mi gdzie można kupić 2m. siewnik pneumatyczny? Bo najmniejsze to sa 3 metry a do tego trzeba co najmniej 100KM. A ja chce jeszcze wał Campbella z przodu.A poza tym wszystko zrobie szybciej.rafalkom555 nie wiedziałem że ciągnik ma awarie zależące od tego ile ma lat a nie jaki ma przebieg, bo jeżeli będę nim robił 100mtg. rocznie to nie powinien sie ciągle psuć. Jeżeli chodzi o to jaki traktor chce kupić to będzie prawdopodobnie Renault Ares 630 za około 85tys. i z nabitymi ok. 5 tys.mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam troszkę lepiej niż 15ha i jak narazie JD wystarcza, pomaga mu c330 i jest ok, zależy też od hodowli o trzymasz i ile trzymasz. 120KM i 80KM spokojnie obrobi 70ha... ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@mateusz1995 - napisałem z przebiegiem że głowa mała, a później że na te 100mtg co zrobi tym traktorem na rok na 15hektarach to i tak będzie się psuł :o gdzie ja napisałem że zależy to od tego ile ma lat? bo ja nie widzę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Żeby nie pchać się w koszta to ursus c-330 lub c-360 i ursus 1224 lub 914 lub c-385A. Albo zetorka 5011 lub 7011 i 8045, 10145, 12145. I tych wybierać :o Wydaje mi się że klasycznie będzie tanio i przyjemnie. A zetorki komfort mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

koszta kosztami, ale lepiej trochę wydać więcej i kupić młodszego i może w lepszym stanie, bo to nie jest mały wydatek i maszyny nie są kupowane na rok czy dwa tylko na dłużej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja posiadam ponad 16ha. I na ten areał 3512 i 330 w zupełności wystarczy. Nie widzę sensu kupować większy ciągnik który by mi tylko stał. Służył by jedynie do orki i uprawy ale to trzeba kupić jeszcze większy pług i agregat.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A i owszem tylko po co 100km?? 50-60km i 4x4


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

wiesz nieraz jest maszyna, która potrzbuje tej mocy, znajomy prasę Uni Famarol do sianokiszonki ciąga Ursusem 5714, a do słomy już Ursus jest za mały i musi brać od rodziny Zetora 16245, Ursus słabo zgniata, bo ma za małą moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Ja podobnie jak @andrzej2110.... Mam 17 ha ornego i około 6 ha łąk tylko,ze mf 255 , a i czasami bratu pomagam on ma ponad 25 ornego :lol:Brat ma też mf255 oraz zetor 12145 ,dlatego ze strasznie ciezkie ziemi mf w tej ziemi ma w 2*35 problemy :blink:a ja swoim oram 3*35

 

Ps:na 15 ha bym raczej sie nierozdrabniał niech kupi sobie 7211/45 i bendzie ok (stryjek ma takiego zetorka)to powiem ze owiele lepiej jak w mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@zetorek1607 - chyba odwrotnie? Słoma jest sucha i jest lżej, a sianokiszonka mokra i bela więcej waży i wtedy jest cieżej :D Nigdy ci w to nie uwierzę że w słomie ma ciężej niż w sianokiszonce :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A i owszem tylko po co 100km?? 50-60km i 4x4

Kolego Andrzeju ja sobie nie wyobrażam pracy bez zaplecza mocniejszego ciągnika. Ja nigdy nie miałbym zamiaru orać 15ha 3skibowym np c-360. Po co te męczarnie a śmigniesz taką 12145 i obrobisz raz dwa i za nie wielką kasę bo taki 60KM zetor np to kosztuje tyle co 12145 w stanie idealnym lub jeszcze więcej.

A mały do bron lub opryskiwacz i wszystkie prace o mniejszym zapotrzebowaniu na KM. Większosć gospodarstw posiada mocniejszy ciągnik a mocy nigdy dość. 120KM to takie w sam raz. Ktoś pisze że kupić młodsze i zachodnie bo to zakup na lata ale czy to gospodarstwo będzie na tyle rentowne żeby ewentualny remont przeprowadzić beż uszczerbku na budżecie? Te pochodne 385 zrobisz remont za niewielkie pieniądze samemu lub mechanik których jest dużo a zachodni kto Ci zrobi? A jechać 100km lub więcej z ciągnikiem to kolejny koszt i sami mechanicy zachodnich lepiej się cenią- podejrzewam

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

@rafalkom555- właśnie też się dziwiłem, ale tak było, sianokiszonkę prasuje spokojnie 5714, a ze słomą ciągnik miał gorzej, nie mógł dobrze dobić, prasował i słomę tym 5714, ale słoma nie była tak zbita, siano już lepiej zbijał, wiem bo sam sprawdzałem jak prasuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja posiadam ponad 16ha. I na ten areał 3512 i 330 w zupełności wystarczy. Nie widzę sensu kupować większy ciągnik który by mi tylko stał. Służył by jedynie do orki i uprawy ale to trzeba kupić jeszcze większy pług i agregat.

Może i nie będzie większy ciągnik wykorzystany tak bardzo ale popatrz na różne aspekty, np. ja mam pola daleko i ciągnik mały wolny nie dał by rady. Po drugie najmniejszy ciągnik pod który zapniesz uprawowo siewny ma ok. 70KM a ja sobie nie wyobrażam jak mam pole daleko jechać najpierw z agregatem, później z siewnikiem, a czasem jeszcze z bronami trzeba. Do tego mam agregat aktywny którego słaby ciągnik także nie pociągnie nawet bez siewnika na cięższej ziemi. Lepiej więcej mocy jak mniej. Maszyny zmieniane nie muszą być nowe i super drogie na taki aerał, np. sprzedajesz załóżmy swoją 3 za 1000zł dokładasz ten 1000 i masz już 4 skibowy pług zachodni lub nawet polski, tak samo z innymi maszynami. :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

Na taki areał to C-330 i C-360, nie drogo to się kupi, będzie dosyć dobrze wykorzystane, no i części tanie i dostępne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Można też parą koni orać...co kto lubi, a i ekologia na topie :P

 

4x4, MTZ82, ciągnik tani pod każdym względem, i do wszystkiego.

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@zetorek1607 - to co w końcu, wcześniej piszesz że sianokiszonke, a teraz napisałeś siano? Siano to to samo co słoma, a sianokiszonka nie jest aż tak sucha, wystarczy sobie porównać bele, słome jak masz sucho i bela 120x120 to myśle że więcej jak 300kg nie waży, a sianokiszonki 2razy tyle jeśli chodzi o wage ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj