matias6630

Rozsiewacze Kverneland Exacta

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matias6630    3

Witam

Jestesm zainteresowany kupnem rozsiewacze kverneland (dawny vicon) interesują mnie opinie na ich temat.

Szczególnie zaś modelu Exacta cl, jego wyposażenie, cena i rodzaj wysiewy granicznego?

Za błędy przepraszam to mój pierwszy temat. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Ceny Ci nie podam bo nie znam - zapytaj dealerów (ja brałem w mirtrans-płoskinia oddział w mrągowie - pytaj o Michała).

Siewu granicznego nie używam.

Opinie?

Używam EL z otwieraniem hydraulicznym.

W standardzie masz niezły wałek, sprzęt bardzo przyjemny, bardzo dobrze przemyślany - widać że myśleli o użytkowaniu przy tworzeniu (naprawdę szczegóły są przemyślane a porównuje to do np do opryskiwacza i siewnika pneumatycznego który kupiłem razem z Exactą). Dosyć dobrze wykonany (mam go rok a to za mało aby coś o nim powiedzieć). Trzeba ponoć pilnować jednej szczeliny i ponoć używać smaru z dodatkiem molibdenu do jego smarowania (klei się jak cholera B) ).

Na chwilę obecną kupiłbym go jeszcze raz ale mówię - mam go od lutego czy marca 2010 a to za mało aby coś sensownego napisać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

11-12tys PLN za wersję CL?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Wszystko zależy z jakim wyposarzeniem. W zeszłym roku robili mi wycenę na CL z komputerem sterujacym dawkę w zależności od prędkosci to wyszedł 34 tys. , a ten największy model z waga kosztował 11 tys euro czy jakos tak. Obecnie Kverneland Polska wrócił do cen w złotówkach i sa dużo korzystniejsze- spadła im sprzedaż i to znacznie a nie od dziś wiadomo że koncern ma duże problemy finansowe. Sam goły rozsiewacz kupisz tanio tylko kupę kasy za elektronikę trzeba doplacić. Za silownik przechyłu do wysiewu granicznego rzadaja 1,5-2 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

ja właśnie kupuję taki rozsiewacz o poj.1100l.z wysiewem granicznym,hydrauliką i możliwością zamknięcia połowy rozsiewacza .cena netto 17 000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Nam koleś 1100l z perkoza wycenił na ok 20000 brutto nie wiem czy rozsiewacz jest wart tej ceny ? Podobno niewszystkie elementy są wykonane ze stali nierdzewnej a z tego co kojarzę to w amazone tak. A ile kosztował by taki rozsiewacz amazone za-m ok 1000l z wysiewem granicznym? A i jeszcze jedno jaki wysiew graniczny lepszy w kvernelandzie sa 2 (chyba) pochylanie rozsiewacza lub nachodzi taka tarcza co lepsze?

pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

perkoz sorkwity?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Sorkwit to odział Perkozu z Brodnicy. Do siewu w Kverdziu mozna mieć albo ten siłownik wychyleni albo specjalny ekran zakładany z prawej strony i na czas wysiewu jest opuszczany ( tylko jego cena ok. 5 tys złotych ludzi odstrasza i mało się rozsiewacz z tą opcją sprzedaje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

W Brodnicy oglądałem właśnie ten rozsiewacz z ojcem. A jak z scenami pójdą w górę w przyszłym roku moze lepiej umowy podpisac w tym jescze? Bo ten rozsiewacz ma być na prow. A jeszcze wroce do amazony mamy taki stary roziewacz (daty nieznam ale jest on bardzo stary)jest w kształcie 8 kąta nie jest pordzewiały, sprowadzony z niemczech jedynym co w nim robiliśmy to nowe blach do zamykania wysiewu reszta działa może jednak amazone lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorkwit to odział Perkozu z Brodnicy. Do siewu w Kverdziu mozna mieć albo ten siłownik wychyleni albo specjalny ekran zakładany z prawej strony i na czas wysiewu jest opuszczany ( tylko jego cena ok. 5 tys złotych ludzi odstrasza i mało się rozsiewacz z tą opcją sprzedaje).

A w Sorkwitach jeszcze sprzedają maszyny bo mi przyszedł list, że nowe maszyny to w Brodnicy a w Sorkwitach tylko serwis i części zamienne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

11-12tys PLN za wersję CL?

Nie za wersję EL sterowaną hydraulicznie.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

ja kupuje cl,ta tarcza nazywa sie exactline i kosztuje 3500 brutto i jest to najlepsze rozwiązanie jesli chodzi o wysiew graniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tarcze trzeba wymieniać? smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja kupuje cl,ta tarcza nazywa sie exactline i kosztuje 3500 brutto i jest to najlepsze rozwiązanie jesli chodzi o wysiew graniczny

kto tak twierdzi i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

a co nie jest tak , w jakimkolwiek rozsiewaczu obojętnie jakiej firmy na rynku,mówimy tu o czołówce producentów,jest jakieś lepsze rozwiązanie od tej opuszczanej tarczy która narzuca kierunek granulkom nawozu?nie trzeba zmieniać tarcz tylko opuszczasz tą płytę i tyle,coś jak w sieczkarni w kombajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Nie za wersję EL sterowaną hydraulicznie.
No to baardzo potaniały. Bo za 11,2 tys pln brutto to była tylko wersja zamykana mechanicznie na otomoto.pl, ja za swego dałem owszem około 11-12 tys ale netto (zamykany hydraulicznie).

 

 

 

A w Sorkwitach jeszcze sprzedają maszyny bo mi przyszedł list, że nowe maszyny to w Brodnicy a w Sorkwitach tylko serwis i części zamienne ?
pozostał tylko serwis.

Pan E. pracuje chyba w Clasie. Pan B. jest chyba w JD ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@iron wszystko jest w porzadku tylko myslalem, ze ktos robil jakis ranking lub ma jakies wnioski dlaczego limiter jest lepszy od przeciwnych obrotow (ktos chyba cos takiego probowal, tylko nie pamietam ktory producent), zmiany kata nachylenia lopatki czy tez zmiany predkosci obrotowej tarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

@Nikita_Bennet

 

Cena będzie wynosić około 11-12 tyś. zł netto.

Tutaj pisałem że podana cena jest ceną netto.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam, panowie ktoś ostatni kupił exacta ? :) jak się sprawuje ? warte pieniędzy ? a bogballe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Witam, posiadam Vicona RO-M czyli dokładnie to samo co exacta CL. Super rozsiewacz, godny polecenia. Równiutko rozsiewa nawozy. Jak najbardziej warty swojej ceny. Nie przereklamowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Posiadam Exacte EL.Na jakich prędkościach obrotowych powinien pracować ciągnik z tym rozsiewaczem przy standardowym wałku czyli 540?W książeczce wysiewu są podane obroty talerzy,ale skąd mam wiedzieć jakie obroty mają talerze?I jeszcze jedno pytanko co oznacza zwrot kg/min w tabeli wysiewu i jak się to ustawia?

Edytowano przez Turbomatiq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam, mam pytanie: czy w tulei centrującej nawóz, ta pod wysypem zbiera się jakiś nawoz, jeśli tak czy to daję się łatwo wyczyścić? Interesuje mnie model EL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0

Witam.Muszę kupić jakiś rozsiewacz 24m  ponieważ wymieniłem opryskiwacz  takowej szerokości. Interesuje mnie opinia użytkowników wersji kverneland exacta cl 1100l  2010r. Jak one się sprawują?Rozrzucać można 10-28 metrów ale głownie mi zależy aby dobrze rozsiewał na 24m także jest zapas.Są też egzemplarze 24m ale nie wiem czy saletre dobrze rozrzuci na takowa odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez Gumis1994
      Witam. Gdzie znajdę w aplikacji Amazone myspreader pozycje dźwigni dawki nawozu? 
    • Przez Donek342
      Witam. Pytanie jest skierowane bardziej do użytkowników Bogballe. Od niedawna jestem w posiadaniu rozsiewacza EX Trend i mam z nim pewien problem. Otóż lewe mieszadło nie ma absolutnie żadnego luzu i kręci się razem z tarczą wysiewającą(cały mimośród, widełki kręcą się luźno, czyli z tego co rozumiem tak jak ma być). Z prawej strony tarcza kręci się bez zarzutów, wszystkie elementy widoczne od dołu również, a mieszadło niby się kręci, a po napotkaniu jakiegokolwiek oporu przestaje się kręcić. Tutaj pojawia się moje główne pytanie. Jak rozebrać/odkręcić to mieszadło, żeby sprawdzić co jest nie tak i niczego nie uszkodzić?
       
      Czy mógłby ktoś potwierdzić, że w tym miejscu którym zaznaczyłem czerwonym kolorem jest widoczny dół mieszadła (numer 8 z katalogu)? Wszystko jest zardzewiałe dlatego zanim zabiorę się za rozbieranie chcę mieć pewność, że próbuję odkręcić właściwy element. 



       
       
      Nie chcę jeszcze bardziej komplikować tematu ale w instrukcji obsługi dokopałem się też do jednej strony którą też dołączam. Czy jest możliwość że ten system przełączania do wysiewu granicznego najzwyczajniej w świecie się zaciął i przez to prawe mieszadło jest rozłączone? Przełączanie dźwigni wysiewu granicznego zmienia obrót talerzy, opuszcza tą blaszkę i zamyka prawą część skrzyni, mieszadło niezależnie od położenia niestety jest luźne... Nie widzę tam też nic dookoła co by mogło tym sterować. 



        Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 



    • Przez grara
      Witam, kupiłem rozsiewacz nawozów amazone Z-AM Maxis - control, ze sterownikiem Amados IIId.
      Problem polega na tym że komputer nie steruje prawą stroną ( prawym zasypem).  włączam amados, silnik z lewej strony idzie do w stronę zera, zamyka się, jak w procedurze uruchomienia. a prawy pozostaje bez ruchu. 
      wykluczam niesprawny silniczek prawy, bo po zmianie wtyczek (z prawego na lewy i odwrotnie) zaczyna działać prawa strona, tak samo w przypadku zamiany krańcówek zamknięcia. więc usterki na rozsiewaczu na 90 % nie ma. 
       
      Tu powstaje pytanie, czy sterownik do naprawy, czy może jak w instrukcji czytam to jest coś takiego jak kodowanie, może sterownik jest po prostu rozkodowany i wystarczy go zaprogramować? 
       
    • Przez marcin1985
      szukam tabeli wysiewu do amazone za-f 603
      jak ktoś ma to moze mi podeśle w formie zdjecia czy jakos inaczej
      byle by wszystko było widac
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj