Zaloguj się, aby obserwować  
Filipkowski15

Problem z polskim rozrzutnikiem

Polecane posty

Witajcie. Posiadam polski 3,5 t i co roku mam z nim spore problemy z taśmami ponieważ często się skręcają albo urywają niby nie są zbyt naciągnięte obornika nie kłade dużo a i tak jedna taśma na 10 ów sie urywa czy wy też macie takie problemy z tymi polskimi wymysłami, znacie na to jakieś sposoby ?? Z góry dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Ja też w tym roku miałem podobny problem! u mnie strasznie się gięły listwy. musiałem je prostować co drugi rozrzutnik. Ale u mnie problemem była nie równy spód. Trochę pod spawałem blach i jakoś wywiozłem. Na drugi rok muszę wymienić cały spód. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

miałem taki rozrzutnik i też przerabiałem ten temat.

Przede wszystkim łańcuchy muszą być porządnie naciągnięte oraz należy zwrócić uwagę, czy koła zębate ciągnące taśmę nie są zbyt zużyte, jeśli tak to będziesz miał cały czas problemy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

powiem ci tak kolego miałem ten problem ten sam ale wspawałem mu cełowniki w podłogę i skończył mi się problem z listwami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem robiłem już to co napisałeś. Mam zamiar sprzedac ten rozrzutnik bo zbyt dużo nerwów juz mi zjadł. Zastanawaiam się nad kupnem poczciwego niemieckiego rozrzutnika do 4 t.Ceny ich nie są duże, a wykonanie wygląda dosyć solidnie a co najważniejesze taśmy idą w takich wnękach co zmniejsza ich podatność na skręcanie, myśle nad czymś takim http://allegro.pl/rozrzutnik-obornika-3-5t-stan-bdb-transport-i1276713004.html co o nich myślicie miał ktoś styczność z tymi rozrzutnikami ?? Jakie mają wady i zalety??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w mojej Warfamie N-228 przeskakiwał łańcuch i przez to gięło listwy B) wystarczyło zmienić łańcuch na nowy (nowy-stary bo z rozebranej przyczepy samozbierającej) obeszło się bez wymiany kół napędzających, pomimo że były już mocno wytarte. Jak na razie wywiezione po remoncie 190 rozrzutników i śmiga :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialycivic    1

W nich podłoga na środku {wzdłuż} jest łączona na zakład i tam gnije ,wystarczy zadra i listwy gnie przynajmniej u mnie tak było .Po wymianie podłogi problemy ustały a nawet łańcuchów ani zębatek nie wymieniałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

możesz jaśniej B) jeśli już trochę posłużył to i się zużył ;)

jeśli chodzi o łańcuch to się rozciąga sam skracałem już 3 razy i trzeba wymienić bo już na zębatkę nie wchodzi cały (ten od taśmy)

a jeśli chodzi o te ceowniki to jak wyżej miąłem zadrę w podłodze i gieło a ostatnio robiłem przednią burtę bo ta blacha osłaniająca zgniła i pod ciężarem opadała i klinowała a przez to wyginała listwy

 

A co łańcuchów od adaptera i taśmy to na nie wpływa ilość (bo to rama i oś od tego jest/wygnie się ;) ) ale szybkość posuwu taśmy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja w moim wymieniłem te łańcuchy od posówu i zębatki. świętyspokuj tylko smaruje i jade a przedtem albo sie zerwał albo przeskoczył non stop człowiek w gnojówce uje**ny bo pod rozrzutnikiem sie leżało i grzebało a teraz sobie hula 5 lat nic nie ruszane tylko burty zmieniałem i malowałem ale to inna bajka


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za wszystkie odpowiedzi ale doszłem do wniosku, że go sprzedam bo nie opłaca mi się remontować ponieważ musiał bym kupić nowe burty,podłogę i listwy a co gorsza mam lekko wygiętą ramę, i tu moje jeszcze jedne pytanie jaki teraz kupić???moge na to wydać max 5 tysi zastanawiam się nad tymi niemieckimi rozrzutnikami do 5 ton a wy co o nich myślicie miał ktoś z nimi styczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Połączone. Jeden temat wystarczy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis60    0

mniałem kiedyś podobny problem ale ja pożyczyłem sąsiadowi rozrzutnik a ten mi naciągnoł łańcuchy tzn nie chciało mu sie kręcić napinaczy to wycioł pare ogniw w jednym łańcuchu 2 ogniwa więcej niż w drugim i robiło to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

:blink: dziwne....

 

... od kiedy łatwiej wyciąć ogniwa i z powrotem połączyć niż naciągać..??

 

heh dla mnie idiotyczne...


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas3    0

ja mam taki rozrzutnik też miałem takie problemy ale 3 lata temu wymieniłem podłogę na nową ,łańcuchy i listwy i jak na razie chodzi dobrze i nie mam z nim problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

panowie mam zamiar założyć nowy łańcuch listwy będę przykręcał sam zastanawiam się jakie nakrętki będą leprze zwykłe czy samokontrujące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis60    0

:blink: dziwne....

 

... od kiedy łatwiej wyciąć ogniwa i z powrotem połączyć niż naciągać..??

 

heh dla mnie idiotyczne...

co w tym dziwnego spinasz 2 listwy dwoma pasami i wycinasz nadmniar po tyle samo z obydwu stron spnasz i po robocie sam tak robiłem w moim regulacja jest od śrotka w profilu i ciężko tam dojść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

witam odswieze temat bo tez będę remontować rozrzutnik i mam ten sam problem gna się listy zrywa launchy otoz slyszalem ze pomaga zamontowanie trybow napędzających od forschnita bo ma wyższe zabki lacuchy lepiej się w nich chowja. z tym ze trzeba trochę stoczyc walki bo maja mniejszy otwor co myślicie o tej modyfikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ale trzeba najpierw znależdż przyczynę pękania łańcucha ,żle zazębia ,łańcuch wytarty ,czy żle naciągnięty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

lancuchy sa roczne belki były później tez nowe napiecie lancucha kontroluje już po tych awariach dość często i znow listwy pogięte pomalu juz mnie to to z lekka wk... bo czas wozic 5 rozrzutników i wszystko znowu roz....e mowie ci masakra wiec szukam jakichś porad na ten temat żeby to się już wkoncu to przestalo psuc kase wydam ile trzeba byle było ok

Edytowano przez krzysiek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Listwy się pewnie gną bo przeskakuje łańcuch na jednej zębatce lub są nierówno wyciągnięte przez co się skręcają na walku ,a czy spinka jest dobra ,może na niej przeskakuje ja w swoim zrobiłem z ogniwka łańcucha i zaspawałem teraz nie ma problemu nawet łańcuchy mam luźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

to ze spinkami tez przerabiałem jedna pekla i klops.teraz były zespwane i znów się przestawilo tak podejrzewam ze nowe lancuchy a stare zębatki i w tym tkwi mój blad wiec mysle pozadnej modyfikacji posuwu przy koooooooolejnej naprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

To zmień zębatki na nowe i moja rada aby łańcuch się nie wycierał podspawaj płaskownik pod listwy wzdłuż podłogi tak aby była przerwa pomiędzy łańcuchem a podłogą nie będzie się wycierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

ok jak tylko się trochę ociepli się za to zabieram bo jeszcze ponad miesiac miesiąc i sprzet musi chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj