Zaloguj się, aby obserwować  
sebau1212

Jaki ciągnik??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sebau1212    21

Witam wszystkich użytkowników i chciałbym się dowiedziec a bardziej poradzic jaki ciągnik wybrac.B) Posiadam w użytku 45 ha i planuje zamiar kupna ciągnika kwota do 45tys. Był by to główny ciągnik w gospodarstwie. Pracował by przy pługu agregacie z zbożem by jeździł z kosiarką gruberem . Myślałem nad case 5130 nie wiem czy to dobry wybór. I żeby był oszczędny. z góry dziękuje pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Miałbyto być główny ciągnik w gospodarstwie bo jeśli nie to polecam ursusa 914(jestem użytkownikiem) lub coś z zetora 7745.

Chodzi ci o ciągnik krajowy czy zachodni?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Polski to raczej nie mam 2 polskie i nie chce więcej. właśnie najwięcej myślałem o tym case to chyba będzie dobry wybór:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Jakiś czas temu rozmawiałem z sąsiadem jest on użytkownikiem john deere 6810. W czasie sprzedaży koleś gadał mu ze ma on ok 6000h kiedy go kopił dowiedział się ze ma ok 10000h ale mniejsza o to. Dzisiaj wszystko robi c-360 bo w jelonku zepsuły się pompo wtryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

@adas323 a co tobie się nie podoba w polskich ciągnikach? Części znajdziesz prawie wszędzie, tanie w eksploatacji. A jesli nawet to remont wyniesie mniej niż jakiegoś zachodniego....

 

Myślę że URSUS 914 lub 1014 nie będzie zły bo tak jak napisałem są tanie w eksploatacji...

Pzdr


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Trzeba mieć troche rozeznania jak się kupuje traktor, heh z 6810 na c-360 i się obrabia? Ciekawe... Tak jak mówisz to będzie dobry wybór, wyglądają one porządnie i jak w tej kasie powinno coś dobrego się trafić.

 

To, że już mam dość remontowania tego polskiego gówna, co mi po tanich częściach jak ja kupuje ciągnik do pracy a nie żeby przed zakupem się martwił za ile ja go wyremontuje a wgl chodzi o wygodę i przyjemność pracy, nerwy i zdrowie to najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

a to zwracam honor, a z tym john deerem to naprawdę niezła historia


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Właśnie mam ursusa 1212 i ciągle mi się coś w nim dzieje ale odpukac w silniku nic nowy typ i dlatego chyba nic oleju mi nie bierze. ale poza tym to wszystko skrzynia pompa wspomaganie i inne. Dlatego juz nie mam zamiaru kupowac polski traktor. Case chyba będzie najlepszy.B) Z tym jelonem to masakra chociaż kiedyś to ja c330 obrabiałem 45ha ale tylko przez rok:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Jestem posiadaczem ursusa 914 jakoś przez dwa ostatnie lata obrabiał 50h (siew brona aktywna kuhn- bardzo ciężka i siewnik fiona) miał ciężko ale doczekał się zmienika. Ursus od nowości u nas 1990, silnik oryginał wzmacniacz po remoncie no i nowa pompa.A i raz uszczelke wydmuchnoł.Sebau1212 zastanow sie nad nowym ciagnikiem bo 45tys to juz troche jest.

:D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jakiś czas temu rozmawiałem z sąsiadem jest on użytkownikiem john deere 6810. W czasie sprzedaży koleś gadał mu ze ma on ok 6000h kiedy go kopił dowiedział się ze ma ok 10000h ale mniejsza o to. Dzisiaj wszystko robi c-360 bo w jelonku zepsuły się pompo wtryski.

 

Dziwny silnik w tym Jeleniu bo Power Techy nigdy nie miały pompowtrysków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Robertbara orientujesz się ile moze kosztować naprawa common rail w jelonku 6X30.A z tymi numerami to mi się najwidoczniej pomyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Jeśli chcesz mieć mało elektroniki w ciągniku to polecam serię 956/1056xl Case International. Sam posiadam 956xl. Jest to 85r. 6 cyl ponad 12tyś przebiegu, bez remontu silnika. Jedynie co w nim robiłem to tylko wtryski i pompa wody która nawaliła mi w te żniwa. Zmieniłem też rozrusznik bo stary już się do niczego nie nadawał. Na ziemiach 3a,3b głównie na sporych górkach ciągnie pług 4x35 obrot. Jeżdżę z nim około 7-9 km/h na prostym pługa praktycznie nie czuje. Mam też do niego agregat uprawowo-siewny bierny 3m i agregat ścierniskowy 2,1 który jest do niego stanowczo zamały. Optymalny to jakiś Lemken 2,5m ;)


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Mój znajomy ma 956xl i ciąga 3 obrotowy i aktywną bronę 3m i daje sobie rade. Nad tym modelem też trochę pomyśle:) Dzięki:).OK dzięki matias6630 też wezmę to pod uwagę;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Robertbara orientujesz się ile moze kosztować naprawa common rail w jelonku 6X30.A z tymi numerami to mi się najwidoczniej pomyliło.

 

Nie orientuje się. Naprawa to pojęcie względne, zależy czy tylko wtryski do wymiany czy cała sekcja CR. Z własnego doświadczenia i z opinii serwisu wiem że CR jest bardziej wytrzymały na jakość paliwa niż poprzednie zwykłe pompy, nawet same wtryski. Może jest to spowodowane zastosowaniem dokładniejszych filtrów. Ja zakładam zamienniki ale za to dużo dokładniejsze niż oryginały. Najgorsza jest woda w paliwie, w ciągnikach z CR jest elektroniczny czujnik wody i jeśli tylko kontrolka mignie wystarczy upuścić kieliszek z ostojnika przy filtrze i problemów nie powinno być. Nie polecam również przechowywania paliwa w metalowych beczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

jeśli do 45tys to chyba zostaje zts, ursus, ja wybrał bym 12245 lub 16245 nie jest to szczyt techniki ale naprawa wmiarę tania kupując coś bardziej wyrafinowanego za tą kwotę licz się z tym ze po roku użytkowania możesz włożyc 50% ceny zakupu ale to czarny scenariusz. jeśli nie patrzył bym na to wybrał bym JD seri 6.00 lub 7.00 lub nh M lub TM z prostą skrzynią niestety w tej cenie nic dobrego raczej nie kupisz zostaje jeszcze MF


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Właśnie MF też mi się podoba także pomyśle:) Też zastanawiam się cały czas nad nowym ale znowu za dużo kasy trochę trzeba władowac. No ale zobaczymy:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

black08 Pokaż mi sprawnego TM do 45 tyś, chyba że źle zrozumiałem twój post?

Ja bym pozostał przy Case z serii 51**.Silniki Cumminsa są jednymi z najlepszych,poczytaj w innych tematach,mają duży moment i są bardzo trwałe.Dobra skrzynia z półbiegami,silny podnośnik.Zastanów się nad tą serią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Jaco512 Właśnie w pierwszym poście pisałem że zastanawiam się nad 5130.Właśnie dlatego go wybrałem bo jest wytrwały i ma półbiegi i najbardziej mi się podoba. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Moj znajomy jest posiadaczem john deere 6530 w którym padł common rail (pompa i wtryski). Jelonek był używany, koleś jeździł na opałuwie i dlatego interesuje mnie cena naprawy. Ja sam jestem posiadaczem john deere 6630 ale nowego.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Matusp85
      witam jak skalibrować licznik w case cx 80. nie mogę wejść w w to pole wyboru od1do6 tylko wyskakuje mi odrazu CAL i mogę wybrać od 1 do 4 i nic więcej. poza tym zniknęła mi prędkość
    • Przez zetores
      Witam.czy ktos wie jak podpiąc pod rozdzieczalac maszyne z ls?
      Rozdzieczalac na zdjeciu ten pomiędzy gniazdami posiada :po lewo 3 korki, po prawo jeden, i ten jeden korek co widac. 

    • Przez Matusp85
      witam. spalił mi się bezpiecznik oś zapalniczki i go wymieniłem. zegar powrócił na godz 12:00 i chciałem ustawic. niestety po przyciśnięciu srodkowefo przycisku i przekręceniu stacyjki w lewo zamiast wyboru kodów 1-6 mam napis CAL a niżej mogę wybrać 1-4. niestety zniknęła mi również prędkość. co robić
    • Przez ruciak24
      Cześć mam problem z ładowaniem i dwoma regulatorami napięcia już tłumaczę wraz z końcem szczotek w alternatorze oddaliśmy go do regernacji i części były wybrakowane że trzeba było regulator napięcia dodać po zamontowaniu nie mam ładowania w ciągniku po każdym odpaleniu i zgaszeniu muszę ciągnik ładować i pytanie jest takie jak zmostkowac ten regulator napięcia aby było dobrze opisy wtyków na regulatorze napięcia to Df d- i d+ które połączyć razem a które z czymś innym żeby było dobrze i pytanie jeszcze jedno czy jest osoba która robi instalacje elektryczne od zera do ciągników typowo u klienta? Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj