szymi4512

John Deere 6430 vs. Valtra N101

Polecane posty

szymi4512    1

Witam wszystkich. Chcialbym sie dowiedzieć jakie sa wasze opinie na temat tych dwóch "w zasadzie" czołowych marek. Jak ze spalaniem na mtg. Nie chodzi mi tu że ktoraś mnie z nich interesuje ale tak z ciekawosci napiszcie jakie sa wasze odczucia w zwiazku z tymi markami.

Pozdrawiam.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

Mam Johna i spala mi przy najcieżejszych pracach max. 14L/mtg jest ok nie zamienilbym na zaden inny ciagnik John deere ma swoja renome a z Valtra nie mialem do czynienia i nawet nie chce chyba hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Czy ja wiem czy valtra należy do tych czołowych według mnie to ta marka dopiero zaczyna swą tak powiem karierę z jonem to się zgodzę valtra to coraz popularniejsza ,ale nie czołowa czołowe to fendt case claas deutz-fahr same new holland jon to raczej do cięższych prac bo ma trochę to spalanie duże a valtra to taka do transportu belek na pewno mniej pali od JD ale lepsza to raczej nie jest.Takie jest moje zdanie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

no wlasnie i komu tu wierzyc;p Mardzi55 z tego co mowisz to John mało pali a u mnie we wsi to niezbyt ludzie sa zadowoleni ze spalania. Mi sie Valtry ogolnie podobaja i Johny tez ale kurde za jaśka trzeba sporo wiecej dać.

Co do wypowiedzi hodowcy94 to sie zgodze tylko ze z ta Valtra to moze nie dokonca ze niejest to czołowka tylko poprostu w naszym kraju jest tego mało i dopiero sie sprzedasz w polsce tej marki rozkreca. B)


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Hodowca94 to chyba się na ciągnikach nie zna jak twierdzi że valtra jest na samym końcu, może jeszcze za pronarem czy białorusem.

Nie wiem jak wypada John bo za dużo nim nie jeździłem tylko kiedyś na pokazach pługi ciągałem chwilę. Osobiście mam Valtrę N101 no i jakoś się to kręci.Ze spalaniem jest różnie zależy od gleby i maszyn jakie się ciąga.W pługu to ok 15l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Fanem marki JD to ja nie jestem ale z tego porównania wybrałbym JD poniewaz jest to ciągnik sprawdzony itd a spalanie 15l/h -co to nam mówi? Nic, wystarczy wjechać na inne pole i spalanie sie zmienia a o głebokości nawet nie wspomne xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

JD jest znany z tego ze do oszczednych nie nalezy ale jak dla mnie no to to jest mala wada liczy sie wytrzymałość wydajność siła itp. W transporcie mi spala ok 10L/mtg, z pługami Kverneland Ab 100 ok 12L/mtg, najwiecej przy agregacie podorywkowym 2,6m to ok 15L/mtg. Gleby mam ciezkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Każdy chwali to co ma. Sprawdzony nie sprawdzony. Niby amerykański a robiony w.....

Najlepiej lina i każdy w swoją stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Amerykanski JD smieszne wyglada bo zegarow niema za kierwonica tak mi sie zdaje tylko sa po prawo na konsoli ale niewiem tego na 100% :D

Co do Valtry to sa różne opinie. Jeden chwali, jeden gani, spalanie niby małe ale znowu ktoś tam na forum pisal ze do dwudziestu cos litrow mu dochodzilo w plugu... ile uzytkownikow tyle opini. Co do silnika to mysle ze wytrzymalosc we wszystkich ciagnikach jest podobna. JD,deutz, new holland, case, valtra... silniki różne ale mysle ze wytrzymałosc bardzo podobna... czytalem duzo tematow i z tego co sie orientuje to najwiecej awari dotyczylo skrzyni biegow, elektroniki i układu paliwowego, mniej zaś hydrauliki.Ale to mimo wszystko jest coś nietak bo gdzies tam czytalem ze w Valtrze po 2000 mtg skrzynia padla(chyba nawet na forum tutaj) i to jest ciagnik za 250tys? mysle ze ciagnik "zachodni" prawidlowo eksploatowany powiniem minimum to 5-6 tys. mtg bez dotkniecia chodzic. Majac na mysli bez dotkniecia nichodzi mi o wymiane olei i filtrow ktora powinna byc robiona na czas :D

Sory ze sie rozpisałem :D


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

No tak masz jelonka to go chwalisz.A bo sprawdzona marka i takie tam NH też sporo jezdzi no i marka też niby sprawdzona wycieczki do Austri robią aby się pochwalić montażem,atak samo coś się wali. Znam gościa co ma jelonka w ładowaczu i po roku satelity w przednim moście poleciały no i ponad 6 tys trzeba było wyskoczyć. Piszecie, że valtry jest mało na polskim rynku i od razu coś ktoś usłyszał, więc pisze, że się wali. poza tym słyszałem, że JD na dalekim wschodzie składają a potem kupujesz zachodni ciągnik :D. Bez urazy wszystkie są tak samo dobre tylko paliwko lać i w rurę ciesząc się tym co udało się nabyć za unijne pieniądze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

No tak kazdy chwali to co ma jezeli sie nie psuje tylko. Fendt niby najlepsza marka a wiecej awari ma niz jakas mniej znana marka. Znajomy ma 2 Fendty i serwis juz nie jeden raz byl a nawet tak bylo ze i serwis czegos tam nie wiedzial bo elektroniki tyle. Kazdy dobry ktory dobrze chodzi i sie nie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Mardzi55 masz racje a co do ostatniego zdania to moze nie tyle "kazdy dobry ktory dobrze chodzi i sie nie psuje" tylko ja bym to napisal" kazdy dobry PÓKI chodzi i sie nie psuje" bo kazdy ciagnik dobrze chodzi poki sie nie zepsuje :D


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Już nie mówcie ze valtra mało pali ;[ w orce mi pali 22l/h na glebach 4-5. Jak co to dannygumis nie chwal tych valtr bo idealne nie są :) A john deere jest ok :) Sam miałem mieć 6630 ale cena valtry była niższa i nie miałem nic do gadania :) A o mojej valtrze mogę powiedzieć ze jest dobrze nie było jeszcze żadnej awarii ale mam aby ją 5 mies. i 500 mtg. wiec prawie nowa ;/ Jak chcesz jakieś informacji konkretnej to pisz do "mlodzian4" :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj