Vril

Jaki komputer wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vril    1

Proszę o wypowiedzi i opinie na temat posiadanych przez Was komputerów w opryskiwaczach.

 

Mam Pilmeta 1615 XXL czyli w wersji z elektrozaworami .Brakuje mi tylko

przepływomierza ,czujnika prędkości i właśnie komputerka .

Serwis Pilmeta mi Brawo 180 (podobno już się firmy z niego wycofują) ,Mescomp

lub ich najnowszy sterownik Unii w kooperacji z Mellerem -podobno bajer.

 

Na czym pracujecie i jak Wam się komputerki-sterowniki sprawują

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja mam Arag Bravo 180 w Krukowiaku i szczerze polecam. Bardzo przydatne i proste w obsłudze narzędzie. Jeśli do takiego małego opryskiwacza to tylko coś z tego rodzaju (bez innych bajerów). Odstraszająca jest tylko jego cena (prawie 10 tys zł ;) - za co ???). Mi osobiście bardzo się podoba, jest mały i łatwy w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dzięki murtek3 ;)

 

Cena nie jest taka zła bo teraz za sam Bravo 180 chcą od 3000-3800 netto więc nie jest tak źle.

A jak jest w nim z wyświetlaniem parametrów pracy .Czy w danym momencie przy

pryskaniu na auto wyświetla się ilość cieczy i ciśnienie itp bo coś malutki jest

ten wyświetlacz.

 

Jaki masz przepływomierz i jakiej firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

ja tez mam Bravo 180, Faktycznie jest bardzo łatwy w obsłudze, mógłby mieć większy wyświetlacz ( podobno Bravo 300 ma już sporo większy) Wyswietla sie tylko jeden parametr, zależnie co masz włączone, ale w czasie jazdy możesz sobie przełączć pomiędzy wydatkiem na ha, prędkością, powierzchnia opryskaną, ilością cieczy w zbiorniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Różnica w cenie między Brawo 180 a 300 to około 3 tys zł .Pytanie czy jest sens

płacić różnice między innymi dla czytelniejszego ekranu ??? .

Czy szybko Brawo 180 reaguje na zmiane prędkości i dawki -chodzi mi o reakcje

na szybkie przeliczanie dawki ,ciśnienia przy nagłych zmianach prędkości jazdy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Vril a skrzynki zapchanej nie masz??? ;) bo PW nie mogę wysłać. zadowolony jesteś z Pilmeta???z jakim ciągnikiem chodzi???ma jakieś wady, jak działa stabilizacja belki???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ogólnie to jestem zadowolony .Bardzo masywna i mocna belka przez co stabilizacja jak na Pilmeta działa bardzo dobrze.

Co do wad to zaczep jest jakiś taki delikatny ,druga sprawa to lakier ,miał być proszkowo malowany na gorąco a to niestety

zwykły jakiś lakier ,przez co po trzech latach użytkowania gdzie nie gdzie wychodzi rdza nie mówiąc że opryskiwacz miał

w wielu miejscach obdrapany lakier -bardzo słabe zabezpieczenie producenta.

Opryskiwacz chodzi z 60-siątką ;) ale nie ma co ukrywać moc wystarczy ale przydałby się przedni napęd .

 

Także mimo tych paru wad opryskiwacz może być chociaż chciałbym zobaczyć jak robią teraz Krukowiaka na hydraulice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cin9k90    0

Ja na twoim miejscu brał bym Mescompa s 411 aluminiowa obudowa szybka z poliwęglanu ,intuicyjne menu po polsku, no i każdą awarię naprawiają w 4 godziny jeżeli oczywiście go do nich zawieziesz .Warto też dodać ze ten komputer ma 1 miejsce w testach pimr-u więc popierajmy polskie naprawdę dobre produkty 9szkoda tylko że tak ich jeszcze niewiele jest ,ale miejmy nadzieje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja mam Bravo 180 i według mnie jest on w miarę dobry. Zawsze wyświetla wydatek na hektar + prędkość jazdy / poziom płynu w zbiorniku / łączny wydatek/ powierzchnia / czas/ itp. Ciśnienie jest pokazywane na manometrze na opryskiwaczu.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj