Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Odkupywanie limitu buraczanego przez komisje unijne czy coś w tym stylu

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam nie wiem czy w dobrym miejscu umieściłem ten topik ale mam pytanie... Czy ktoś z forumowiczów wie moze na jakiej zasadzie odbywa sie to właśnie odkupywanie limitu od rolnika... jedną z niewielu informacji jakei słyszałem jest kwota, bodajże 237 Euro za tone... Pozdrawiam i proszę o pomoc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja też się mocno zastanawiam nad sprzedaniem limitu,ale słyszałem ocenie około 300 euro za tone,tylko że cukru.O info to najlepiej się spytać w cukrowni. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Cukrownie są przeciwne temu rozwiązaniu, więc nic ciekawego Ci nie powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No racja, chyba nie za bardzo to dla nich urządzające. Z drugiej jednak strony nie wiem czy mi sie to bedzie opłacało bo ile bedzie ton cukru z 80 ton buraków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

To gdzie sie można coś konkretnego o tym dowiedzieć może bym sprzedał :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba by poszczperać w necie a moze by w ARiMR cos wiedzieli albo i w gminie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Dowiedziałem się i wnioski trzeba składac w ARiMR,ale gdzies na jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

U mnie na wsi było dzisiaj zebranie i tak przed następnym sezonem chyba sprzedam mój limit płacą 160 zł za tonę buraków jaka mamy w limicie.Na razie podpisałem ankietę że sprzedam jeszcze mogę się zastanowić


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
U mnie na wsi było dzisiaj zebranie i tak przed następnym sezonem chyba sprzedam mój limit płacą 160 zł za tonę buraków jaka mamy w limicie.Na razie podpisałem ankietę że sprzedam jeszcze mogę się zastanowić

jak ja mam chyba 250 ton :) to po co uprawiac :) do tego jeszcze za okolo 15tys sprzedam kombajn :)

a moze byc tez tak ze ktos sobie pouprawia jeszcze 3 lata i sami zabiorą :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Hej marcin ta kwota to naprawdę.Ja mam troszkę ponad 200 ton czyli jakieś 30 tysiący by wpadło jak tak będzie naprawdę to chyba sprzedam.Za kilka lat rzeczywiście mogą zabrać,a w ogóle to wkurza mnie już uprawa buraka cukrowego ciągłe pryskanie zaglądanie człowiek jak dostanie kase za buraki to nie pamięta ile musiał poświęcić czasu.I jeszcze kopanie neptunem :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Hej marcin ta kwota to naprawdę.Ja mam troszkę ponad 200 ton czyli jakieś 30 tysiący by wpadło jak tak będzie naprawdę to chyba sprzedam.Za kilka lat rzeczywiście mogą zabrać,a w ogóle to wkurza mnie już uprawa buraka cukrowego ciągłe pryskanie zaglądanie człowiek jak dostanie kase za buraki to nie pamięta ile musiał poświęcić czasu.I jeszcze kopanie neptunem :)

ah te naptuny jak ja wspolczoje posiadaczom :) a propo czlowiek kupuje a oni skracaja :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja już postanowiłem i sprzedaje limit.tak jak poprzednicy uwazam że może za kilka lat to całkiem zabiora buraki i ani limitu ani siania.Mój ojciec ładnych kilka lat wstecz kupił nowego neptuna a teraz co? w krzaki trzeba będzie go postawić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Ja już postanowiłem i sprzedaje limit.tak jak poprzednicy uwazam że może za kilka lat to całkiem zabiora buraki i ani limitu ani siania.Mój ojciec ładnych kilka lat wstecz kupił nowego neptuna a teraz co? w krzaki trzeba będzie go postawić. :)

hehe ja mam stolla v100 to za 15tys (obecnie wart 20tys) kiljenta odrazu zjandzie :)

A wlasnie neptuny maja to do siebie ze juz wychodza z mody (czyszczarka w bok, gwiazda pod kątem, itd) :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Ale na szczęście sie daaawno wrócił i to z nawiązka. :)

a wiesz ze moj stoll sie 2razy w zesonie wraca??


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj