michalk

Ciagnik 140-160km

Polecane posty

michalk    22

a czemu taki maly bierzesz?? do pomocy to ma byc??w sumie to dosc sporo kasy jak na taki ciagnik...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak do pomocy :) bierzemy jeszcze poważnie pod uwagę Steyra :D sądzimy z ojcem że lepiej coś lepszego na lata :D pozatym Mf ma skrzynię od Fednta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no cos Ty wymyslil nie ma skrzyni od fendta tylko ma skrzynie bezstopniowa taka jak w fendtcie ale to nie jest od niego skrzynia:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja miękką oś wyłączam tylko do orki i to tylko jak ciężko idzie.jak masz okazję to przejedż się traktorem z miękką osią po polu np. z gruberem tak z 14 km/h to bedziesz widział różnicę.oczywiście faktem jest że troche kasy to kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kosztuje kosztuje , ale w transporcie jest przydatna :D a co do skrzyni to jest jak w Fendtach ale inaczej się nazywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

to mnie zaskoczyliscie ta skrzynia bo ja bylem pewny ze to jest skrzynia produkcji mf a nie ze od fenda... no to mam do myslenia i chetnie bym sie przejechal ale nie ma nikt w okolicy maszyny z miekkim przodem dlatego ciezko mi jest to sprawdzic a w sumie patrze na to tez w ten sposob ze za te 3tys euro to bede mial nowy rozsiewacz sulky wiec nie wiem czy jednak nie dam sobie spokoju z ta oska...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niech Ci Korbas umożliwi przejażdżkę ciągnikiem z miękką osią, najlepiej żeby ciągnik miał coś ciężkiego na podnośniku zawieszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Ogólnie to sie dziwie dlaczego porównujesz w temacie ciagniki o zupełnie innej mocy. Sam stoje przed wyborem ciagnika około 160km i bardzo poważnie zastanawiam sie nad MF 7485 ale w tej klasie mocy walka jest bardzo wyrównana i trzeba sie powaznie rozejrzeć. Radze pytać w jakiej normie jest podawana moc ciagnika bo można sie bardzo przejechać. Na samej normie moze być nawet 20km różnicy albo nawet więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

chyba w jakiej normie nie w jakiej mocy:) mf generalnie Ty sam myslisz o modelu blizniaczym tylko z innej seri dla mnie to juz za drogo ale powiedz sam jakie maszyny jeszcze bierzesz pod uwage procz mf-a?? bobek napewno sie postaram o taka przejazdzke najlepiej bylo by w polu...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My jak byliśmy pytać o JD, to diler powiedział nam, kto ma dany model ciągnika i jak coś to można podjechać i obejrzeć zapytać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak m moim przypadku róznica między serią 64xx a 74xx jest aż 10 tys euro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

kurde a to jest jakas przyczepa 8ton i to by mi sie nie bardzo widzialo:) bobek rozumiem ze u rolnikow jezdziles tak??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie byłem tego ciągnika oglądać, tylko nam powiedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no rozumiem ze Ci powiedzieli ale w koncu nie pojechales zobaczyc i dowiedziec sie jak sie sprawuja??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dwóch znajomych ojca ma te ciągniki, więc wiemy co i jak. smile.gif Obydwa Ojczulo oglądał, ale wcześniej. wink.gif Wczoraj dzwonił do Pasłęka i za 7530 z TUZ-em, TLS, AQP ES, siedzenie D22C, komplet halogenowego oświetlenia, opony 650R38 i 600R28 powiedzieli 320 tyś. netto, cena już taka ostateczna. Także na 100% będzie z Rol-Bratu, bo otwarcie powiedzieli, że jeszcze będzie można coś utargować z ceny albo dołożyć wyposażenia. Natomiast 6930 Comfort można kupić za 250 tyś. netto, z tym, że nie wiem jakie wyposażenie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

oj Bobek to na targach mowiles ze nie bedziesz nic narazie kupowal bo nie ma potrzeby a tu prosze taki statek w planach:) jestes pewny ze bedzie JOHN?? to 7530 w sumie jak na taki wypas to nie wolaja bardzo duzo...tym bardziej ze mowisz ROL-Brat jeszcze zejdzie z ceny:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Michale poważnie brana pod uwagę jest tylko "jedyna słuszna marka", jak to czasem na chacie pada. laugh.gif Jd, bo Tatuś tak zdecydował biggrin.gif , po drugie dobry diler i blisko, po trzecie łatwo sprzedać. No i najważniejsze, bo dużo pali i jest przereklamowany. tongue.gif Jak już kiedyś gdzieś pisałem, maszyny były kupowane z przerostem w stosunku do DF. Już wtedy było wiadomo, że kiedyś będzie coś większego. wink.gif W R-B cena trochę wyższa, ale i wyposażenie będzie obejmowało dodatkowo kilka elementów więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

eh bobus bobus kto by za Toba nadazyl:) czekam na zdjecia nabytko i skad w koncu wezmiesz:) no i zdaj relacje jak negocjacje:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj