Lexion580

Claas Avero&Fendt 5180&JD 1470

Polecane posty

Lexion580    0

Witam wszystkich.

Są podobne tematy ale widze ze sporo osób ma dokładnie ten problem co ja. Mam mało hektarów pod kose (50) i nie wiem na który z tych 3 kombajnów sie zdecydować, czas upływa a ustaliłem że do końca miesiąca wybiore.

 

Claas Avero 345tys netto z hederem 4,3m bez wózka i stołu z wyposażenia dodatkowego ma szersze opony i contur (kopiowanie terenu). Jest mniejszy od pozostałych ale mi w zupełności wystarczy, ma dobrą opinie, sprawdzony, mały spadek w cenie i siatke od wentylatora która zachodzi plewami a najwiekszym minusem jest cena bo dosyć ze mniejszy to jeszcze dużo droższy.

 

Fendt 5180 320tys netto heder 4,8m i do tego wózek, wyposażenie standart. Najwiekszy chyba z tej trójki, wszyscy wiemy ze z Fendtem to on ma mało wspólnego. Wada jest cofanie przenośnika (mechaniczne). Kombajn nie sprawdzony, rynek ich chyba najlepiej nie oszacował bo używane raczej tanie ale w zakupie też jest ciekawą propozycją z powodu ceny.

 

JD CWS 1470 310tys netto heder 4,8 (316) też z wózkiem i wyposażenie standart. Marka bdb ale opinie już srednie, przedstawiciele mówią że wszystko co było złe w 1450 jest zmienione i problemów już nie bedzie ale czy można im wierzyć? Kombajn jest wyprodukowany w Brazylii i statkiem płynie przez Ocean przez co ma do czynienia z solą a póżniej problemy z elektroniką (czego efektem sa spalenia), problemy też były z układem hydrauliki ale z drugiej strony czy taka firma jak JD pozwoliła by sobie zeby wypścić zły kombajn?? Cena używanych leci na łeb, na szyje xD

 

Do wszystkich kombajnów pierwszy przegląd w cenie. Panowie co mam zrobić który według Was jest najrozsądniejszym wyborem?? Claas ma jeszcze ten plus ze gdy dam zadatek to jest cena gwarantowana w zł a przy Fendtcie i JD w euro. Licze na Wasza pomoc i dobre argumenty.

 

Dzieki wszystkim. W żniwa bedą zdjecia i raport z pracy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Mi sie podoba avero...

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKujPom    0

ja bym proponował kombajn deutz-fahr serii 54. moim zdaniem zaj*bisty sprzęt. Mój wuja ma go od tego sezonu i to jest niesamowite jak ten sprzęt łyka zboże. Wielkością a może raczej parametrami porównują go do tucan0 320 ale nie wiedzą co czynią(widziałem pole po tucu i po df nie do porównania)

najlepszy heder 3,5m (bo dokładnie teraz nie pamiętam jaki to numer kombajnu ale chyba 5485cośtam) bez żadnego wózka bo za drogo chcieli(chyba 10tys). Kombajn godny uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek11    4

A nie zastanawiałeś się nad Deutz Fahrem? Rok temu mieliśmy podobny dylemat, i jednak Avero odpadł (nie z powodu ceny) i kupiliśy DF. Po roku użytkowania jesteśmy zadowoleni, wykosiliśmy ok 60ha nawet nie wiadomo kiedy ;) Poprzednim kombajnem był bizon więc różnica ogromna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

tez pol roku temu sie zastanawialem glownie nad df 5485 ht i avero wybor - avero 98 godzin ok 150 ha wykoszone dobra maszyna i jak na swoje gabaryty dosc wydajna dzieki APS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion580    0

został tydzień a ja dalej nie wiem. Dlaczego DF? Jakie argumenty? patrzyłem na niego wczesniej ale jakoś nie wpadł mi w oko, może ktoś powiedzieć coś wiecej o Avero bo nigdy go w pracy nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek11    4

To zależy jakie cechy kombajnu są dla ciebie istotne. My go wzięliśmy ponieważ jest w miarę prosty w obsłudze, nie jest nafaszerowany elektroniką, lecz to nie sprawia, że jest archaiczny. Wydaje mi się, że jakiego kombajnu byś nie kupił to i tak każdy powinien ci dobrze służyć, bo nowe to jednak nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion580    0

doszło da zamówienia Fendy 5180:) bedzie po nowym roku...Claas strasznie drogi jak na swoją wydajność a JD ma średnią opinie używane CWS też bardzo spadaja w cenie co według mnie nic dobrego nie wróży a Fendt mi sie podobał i dla mnie miał najmniej minusów.

Mam teraz tylko problem jaki stół do niego wybrać, wiem że na zachodni mnie nie stać bedzie:

rolmako z napedem kos bocznych mechanicznym za 13tys albo

rolmako z napedem kos bocznych hydraulicznym za 20 tys i nie wiem czy warto dołożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

A nie możesz kupić kos z napędem elektrycznym to taki kompromis pomiędzy dwiema twoimi propozycjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Zdecydowanie mechaniczny lub hydrauliczny, w tym roku jak kosiłem z elektrycznymi kosami Rolmako to mi kable się paliły przy zanieczyszczonym rzepaku lub po rosie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

na taki areał polecam new hollanda TC 5050, maszyna tańsza od wymienionych przez Ciebie a o porównywalnej wydajności do claasa zvero i deytz fahra 5485, a ten john deere to za duzy jak na 50 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj