Polecane posty

wikus666    0

witam potrzebuje pomocy.

problem najprawdopodobniej jest zwiazany z pompa wtryskowa.

dokladniej kiedy silni sie nagrzeje do temp roboczej ciagnik zaczyna slabnac i strasznie faluja obroty przez co zaczyna szarpac.

dodam ze pompa jest po regeneracji.

prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

jeśli jest na gwarancji udaj się do serwisu. Jeśli nie pompa do wyjęcia i na stół diagnostyczny nic tu innego nie wymyślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

nie jest juz na gwarancji.

podobno wystarczy przestawic na pompie o zabek tak przynajmnioej mowil serwisant chcialem sie dowiedziec czy to prawda.

 

dodam ze mialem juz tak w tamtym roku zaczelo sie to w jesieni a na wiosene i przez lato bylo oki.

teraz gy przyszla jesien znowu to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Ja miałem taki przypadek z U C-360 kolegi. Pożyczyłem od niego wyżej wymienionego ciągnika(ponieważ mój był w remoncie) podczepiłem brony i jechałem na pole, odczułem lekki spadek mocy, ale nic jadę dalej......

Jak dojechałem na pole oddalone od mojej zabudowy o ok. 2 km, wjeżdżam na pole, rozkładam brony, wsiadam bieg 2, i trochę gazu powoli puszczam sprzęgło a on nie ma siły ruszyć!<_< To na 1 gaz na maxa, a on jak ciapek parkocze siły nie ma jak trochę spuścić gaz gaśnie;[. Złożyłem brony do góry i kita na dom!..

Podjechałem do kolegi i opowiedziałem mu co się dzieje, a on dopiero się przyznał że miał regenerowaną pompę, a że nie miał pod ręką dobrego mechanika sam założył, i zadzwoniliśmy po prawdziwego mechanika, on aby odkręcił pompę, przekręcił o jeden ząbek i wszystko znikło!

C - 360 chodzi do dziś i nic jej nie jest.:)

A kolega postanowił za poważniejsze rzeczy się nie dotykać.:blink:


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak silnik pracuje cicho normalnie nic nie "dzwoni" tj nie ma twardej pracy przy tym nie ma mocy to znaczy że zapłon jest za późny. Trzeba przyspieszyć. W tak młodym ciągniku padła pompa co ty do niego lałeś. Na zimnym ma moc. MOże ci tą regeneracje jakoś źle zrobili? generalnie w tym silniku tem nie ma wpływu na kont wyprzedzenia zapłonu więc powinien byc słaby na zimnym i na ciepłym jesli zapłon za wczesny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Moim zdaniem w Twoim przypadku należałoby go zwiększyć. Podczas pracy silnika kąt się zmienia wraz ze zmianą prędkości obrotowej wału korbowego - im wyższa prędkość tym większy kąt wyprzedzenia wtrysku. Wynika to z tego że paliwa jest więcej do spalenia i potrzebuje ono więcej czasu na spalenie. Najlepiej zgłoś się do dobrego elektromechanika nawet samochodowego żebyś nie rozregulował pompy. Powodzenia


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co ma elektro mechanik do ustawienia pompy wtrysokej tym bardziej jej diagnozy. Myslicie że jak do samochodu podłącza się komputer to już wszędzie tak jest. Spróbuj może to dziwnie zabrzmi polać zimną wodą po pompie jak już silnik się rozgrzeje i sprawdź czy wtedy ma moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

pompa padla nie z mojej winy. zglaszalem to do serwisu korbanka poniewaz byl jeszcze na gwarancji lecz ni uznali tego za usterke ktora podlega gwarancji.

silnik jest teraz slabszy niz kiedys lecz gdy sie nagrzeje to spadek mocy jest drastyczny i dodatkowo strasznie szarpie.

czesto slychac wlasnie taki metaliczny dzwiek jakby bardzo twardo chodzil.

nalezaloby pewnie zaplon opoznic tak??

dodam ze w lecie wszystko bylo oki, poprzedniego roku bylo tak samo w lato chodzil a jesienia juz nie.przyszla wiosna znowu bylo ok nie wiem jaki ma wplyw pogoda na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Szczerze powiem trudno powiedzieć jak metaliczny dźwięk jest to zapłon zawczesny. Filtry jak rozumiem sprawdzałeś sprawdź jeszcze zbornik czy jakiejs domieszki w nim nie ma niewiadomo czego. Z tego co wiem to ten silnik sterowany jest linką chodzi mi o gaz więc temperatura nie powinna miec na niego wpływu. Jak się rozgrzeje spróbuj tak jak pisałem schłodzić pompe polewając zimną wodą. Te ciagniki miały problemy z pompami poszukaj wypowiedzi użytkowników chyba nawet w tym dziale i popytaj. Może ci coś podpowiedzą trudno tak na odległośc cos powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

witam ciagnik gdy tylko sie lekko zagrzal znowu zaczal szarpac. gdy polalem pompe zimno woda wydawalo sie jakby lepiej przez chwile.

o czym to moze swiadczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Gdy elementy pompy się rozgrzewają powstają mniędzy nimi większe luzy, Prawdopodobnie pompo rozdzielacz czy tez rotor jak zwał tak zwał mechanikiem nie jestem gubi cisnienie. Tj ta częśc z której wychodza przewody wysokiego ciśnienia i to ją trzeba najbardziej schładzać zimna wodą. Nie miałem nigdy takiego problemu ale tak mi się wydaje skonsultuj się z jakims pompiarzem i powiedz mu o tym polewaniu. Generalnie nie wiem co ci w tej pompie robili albo coś źle zrobili albo nie robili tego wogóle. Tak czy tak jeśli polewanie wodą coś zmienia zapłonu nie ruszaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

no oki rozumiem tylko dlaczego w lecie bylo oki??

rok temu bylo dokladnie tak samo w lato oki a jesienia lipa.

to mnie najbardziej zastanawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Może zależy od gęstości paliwa więcej innych pomysłów nie mam. Pompa sterowana jest linką jeśi był by zły zapłon silnik ciągle chodził by źle wyprzedzenie konta wtrysku w tym modelu nie ma nic wspólnego z temperaturą. Skontaktuj się z serwisem jak już piasłem było troche przypadków awarii pompy w tym modelu może coś więcej ci powiedzą ewentualnie popytaj w innych firmach zajmuiących się naprawą pomp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj