rolnikus

Nawożenie dolistne zbóż

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich . Mam pytanie czy stosowac teraz nawozenie dolistne , Samą wiosną dałem po 200 kg saletry na h na pszenice ozima i potem nic i teraz chce dac 30 kg mocznika i  15 kg siarczanu siedmiowodnego + jakaś odżywka ( jak mozecie to podajcie jaka dobra ) . Czy jest sens dawać taki zestaw? Wody chce dac 300 l

Edytowano przez klops2580

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kmfip    0
Napisano (edytowany)

Siema.

Jestem tu nowy wiec nie wiem za bardzo czy dobrze pisze, a nie mam czasu szukac ale mniejsza o to.

 

ile wsypac mocznika na opryskiwacz 200l wody ?

Edytowano przez Kmfip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My sypiemy 8 kg mocznika i 8 siarczanu magnezu plus odżywka agrohelat Z 2 litry na hektar z tym że pryskamy 250-300 litrów na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Ale zależy na jakie zboże bo podobno im młodsze (mniejsze) tym większe stężenie mocznika może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

dokładnie no daj 10kg też powinno być dobrze +jeszcze siarczan magnezu daj odżywki też mile widziane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kmfip    0

to ile wsypac na 1 ha = 200l wody.

mocznik n46 wsypie 12,5 kg czyli pol worka 25 kg

a do tego wsypac ile tego siarczanu magnezu ? jak dodaje siarczan magnezu musze zmniejszac ilosc moczniku ?

 

1. jesli dodaje tylko mocznik -12,5kg = 1ha / 200l ?

2. jesli dodaje tylko siarczan magnezu - ile?kg = 1ha / 200l ?

3. jesli dodaje mocznik + siarczan magnezu - ile mocznika?kg / ile siarczanu magnezu?kg = 1ha / 200l ?

 

wez ktos mi te punkty wypisz bo sie gubie juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

siarczan magnezu to stężenie 5% (5kg na każde 100litrów wody) w każdej fazie wzrostu :

krzewienie,strzelanie w źdżbło,kłoszenie

mocznik w fazie krzewienia to max 15%

strzelanie w żdźbło 7-8%

kłoszenie 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

O takie rzeczy to pytaj w temacie o dokarmianie dolistne lub w temacie o owsie.

Zamykam.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
03kacper    0

Kamilmkm w jakich ilościach na hektar czystego składnika dajesz poszczególnego składniki: mangan, miedź, cynk, tytanit, fosfor, potas, molibden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

a czy można zastosować takie coś chwastox turbo 2l/ha + OSD mikro zboże 2 kg/ha + mocznik 20kg?ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FaFiK360    0

Witam!

Czym nawozić pszenicę jarą, teraz ma ok.15cm.

Pryskałem nawozem florovit 2l/200l, ale nadal jest żółtawa.

Myślałem żeby dosypać saletry do opryskiwacza i dolać florovit.

Tylko jakiej potasowej, czy amonowej?

A może mocznik?

Jeżeli tak to ile?


Dzik 21 (1972) 3 właściciel

Ursus C360 3P (1987) 1 właściciel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szanowny kolego z ta saletra to trochę przesadziłeś

 

nie wiem jakie masz na ten cel zgromadzone fundusz, mi sie widzi takie rozwiazanie

 

5 kilo mocznika

5kilo folicare 18 18 18

5 kilo mikrokompleksu

5 kilo siarczanu magnezu

 

umarłego postawi taka mieszaninka a przynajmniej pobudzi

Edytowano przez PROXIMAMICHAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FaFiK360    0

No funduszy mam troszkę mało, czy wystarczy mocznik 5% i 2l florovitu na opryskiwacz?

Czy dokupić jeszcze siarczan magnezu?

 

Pszenicę ozimą pryskałem 3x samym florovitem i po każdym oprysku ładnie rosła.


Dzik 21 (1972) 3 właściciel

Ursus C360 3P (1987) 1 właściciel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LESZEK1    0

szanowny kolego z ta saletra to trochę przesadziłeś

 

nie wiem jakie masz na ten cel zgromadzone fundusz, mi sie widzi takie rozwiazanie

 

5 kilo mocznika

5kilo folicare 18 18 18

5 kilo mikrokompleksu

5 kilo siarczanu magnezu

 

umarłego postawi taka mieszaninka a przynajmniej pobudzi

 

Umarłego postawi z pewnością , ale co będzie jeśli pszenicę popali ? taka koncentracja w b. późnej fazie + silne słońce przez parę dni i POZAMIATANE .

Ponoć kto nan małym poprzestaje - temu więcej P.Bóg daje !

Pozdrawiam Leszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekamil97    0

Witam!

Czym nawozić pszenicę jarą, teraz ma ok.15cm.

Pryskałem nawozem florovit 2l/200l, ale nadal jest żółtawa.

Myślałem żeby dosypać saletry do opryskiwacza i dolać florovit.

Tylko jakiej potasowej, czy amonowej?

A może mocznik?

Jeżeli tak to ile?

 

Post trochę dawny ale na przyszłość coś tutaj dodam istotnego. Na to pytanie nie da się prawidłowo odpowiedzieć. Dlaczego? Bo nikt nie wie jaka jest prawidłowa przyczyna problemów. Dalsze zalecanie nawozów może być jeszcze bardziej szkodliwe. Rozwiązaniem jest wykonanie w najbliższej stacji chemiczno-rolniczej za dokładnie 11,25 zł (ceny są ogólnopolskie, bo jest to instytucja państwowa) analizy gleb rolniczych.

 

Takie badanie zajmuje mniej więcej tydzień czasu - nie jest drogie (jak już wspominałem ok 10 zł) ale można dokładnie poradzić jaka jest przyczyna problemów z rośliną. Trzeba zapamiętać jedną świętą zasadę:

 

Znaczne nawożenie roślin bez wykonanej wcześniej analizy gleby może zachwiać całą równowagę substancji mineralnych w glebie i znacząco pogorszyć plon.

 

Oprócz możliwości przenawożenia, mamy takie zjawisko jak antagonistyczne działanie pierwiastków w glebie. Oznacza to że niektóre "substancje" blokują siebie wzajemnie. Doradzanie nawozów lub wapnowania bez wcześniejszego badania gleby może być dla niej "zabójcze". Określanie "na oko" urodzajności gleby to jest podstawowy grzech popełniany przez wielu.

 

PS: Dla wszystkich uprawiających warzywa: analiza gleby pod warzywa w stacji chemicznej kosztuje 46,25 zł - pod wszystkiego rodzaju ogórki, papryki, pomidory, itp. - analiza za 11,25 zł jest tylko pod zboża.

Edytowano przez rekamil97

Nawożenie roślin bez wykonanej wcześniej analizy gleby może zachwiać całą równowagę substancji mineralnych w glebie i znacząco pogorszyć plon - pamiętaj o tym! Nie stosuj nawozów w ciemno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FaFiK360    0

Pszenica została popryskana florovit 1,5l+mocznik 7kg, ładnie przyciemniała.

Zapomniałem wspomnieć że rośnie na terenie zalewowym, i była zalana przez prawie tydz.

Ziarno do siewu było drobne i się za gęsto wsiała, na następny rok już będę wiedział co robić.

To pierwszy rok jak sam pryskam, a drugi jak uprawiam, człowiek uczy się przez całe życie.


Dzik 21 (1972) 3 właściciel

Ursus C360 3P (1987) 1 właściciel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekamil97    0

rekamil97 orientujesz się ja należy pobrać i dostarczyć glebę aby pomiary były wiarygodne?

 

Oczywiście. Pierwsze warto przeczytać opis na stronie stacji chemiczno rolniczej:

 

http://www.schrrzeszow.internetdsl.pl/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=29&Itemid=52

 

Plik "Instrukcja - próbki glebowe" (przedostatni). Po prostu z różnych miejsc pola należy pobrać około 15 próbek - następnie dobrze wymieszać. Zapakować pół kilo do worka foliowego i przekazać do stacji chemiczno-rolniczej (lub prywatnego laboratorium jeśli liczy się cena - ale jak coś to na priv - nie chcę tu robić reklamy).

 

Każdą pojedynczą próbkę należy pobierać z warstwy gdzie rośliny mają korzenie bo z stamtąd są pobierane składniki. Jest to około od 0-20 cm - najlepiej jedną łopatę (należy pamiętać aby ziemia była od samej góry gleby do głębokości 20 cm - cały przekrój).

 

Więcej szczegółów mogę udzielić na priv (jakie laboratorium, odczyt wyników, zalecenia nawozowe)


Nawożenie roślin bez wykonanej wcześniej analizy gleby może zachwiać całą równowagę substancji mineralnych w glebie i znacząco pogorszyć plon - pamiętaj o tym! Nie stosuj nawozów w ciemno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc-360    0

Koledzy a co myslicie o takiej mieszance jak , plonovit z magnezem IK 15 kg ,pierwsza faza dokarmiania i druga fazę tytanit z mocznikiem także 15kg, efektowne by to było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

A czy ktos z was stosował dokarmianie dolistne na wiosne  siarczanem magnezu i w jakim stezeniu na HA


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj