rolnikus

Nawożenie dolistne zbóż

Polecane posty

pasio    22

Pytam, bo słyszałem iż z Moddus robi problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A czym się różni siarczan magnezu jednowodny od siedmiowodnego i który lepszy będzie do dolistnego odżywiania spotkałem się też z takim w formie proszku jak mąka i takim przypominającym cukier tyle że ten był niemiecki nie szło za wiele przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

jak myślicie-można już dać coś dolistnego-siarczan,miedź, mangan itp czy jeszcze za wcześnie? Zaznaczę, że pszenica ostro ruszyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Panowie czy 5 % stezenie siarczanu magnezu siedmiowodnego nie przypali pszenicy i rzepaku??? Pszenica jest w fazie kszewienia, w rzepaku nie widac jeszcze aby ped glowny szedl w gore.

Edytowano przez mathewc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1

Czy ktoś stosował na pszenicy kristalion pomarańczowy? Jeśli tak to kiedy jest najodpowiedniejszy moment na taki zabieg i jaką dawkę zastosować na 1 ha.

A może warto wymieszać kristalion z ekolistem - ile czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a można do ekolistu standard dodać fostaru , bo on wogule nie ma fosforu , a żeby sie nie ścieło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Czy ktoś stosował na pszenicy kristalion pomarańczowy? Jeśli tak to kiedy jest najodpowiedniejszy moment na taki zabieg i jaką dawkę zastosować na 1 ha.

A może warto wymieszać kristalion z ekolistem - ile czego?

Ja stosuję ten pomarańczowy w dawce 3 kg na 300 l wody na ha. Tydzień temu był już jeden zabieg dokarmiania z siarczanem , mocznikiem i krystalonem drugi będzie jak w nocy będzie na + ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Witam panowie co dać na t1 a co na T2 do dyspozycji jest :

-NPK 20-20-20

-siarczan magnezu

-Cu Zn Mn 10-4-2

-NPK 10-40-13 nawozy dolistne z Agravity

Ogólnie planuje dać na T1 :

-3kg complita 20-20-20

-15kg siarczanu magnezu

-0,5kg miedzi z cynkem

Na T2 :

3kg NPK 10-40-13

15kg siarczanu magnezu

Co o tym myślicie coś dodać czy coś zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1

Ja stosuję ten pomarańczowy w dawce 3 kg na 300 l wody na ha. Tydzień temu był już jeden zabieg dokarmiania z siarczanem , mocznikiem i krystalonem drugi będzie jak w nocy będzie na + ;)

Dzięki.

Mam jeszcze takie pytanie czy można z tym kristalionem zastosować razem herbicydy : chisel i Huzar Activ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a jakie sa dobre odzywki na pszenice bo keidys kupilismy odzywke na pszenice to zamiast pszenicy tylko miotla ruszyla niech ktos powie dalczego tak sie stalo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ja nigdy do chiselu nie dodawałem odżywek bo mój doradca mi odradzał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Więcej wykrzykników się nie dało ? Człowieku spokojnie, nie na nerwach życie polega !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

stosował ktoś w pszenicy i pszenżycie odżywkę nutricomplex 18 18 18 ? Ja kupiłem i prysnołem na próbe zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

wybieracie nawozy npk przewaznie o rownym skladzie np 20-20 -20? czy inne?

roslina pobierze fosfor tak dosr**zony? dalem pod koniec krzewienia plonvit 20 20 20

mysle na drugie kolanko nad jakims, ale planuje dac azotowy 31-12-10 , to dobre rozwiazanie? czy lepiej dostarczyc wiecej potasu i fosforu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donprezesso    0

Panowie odświeżę temat.

 

Chce zastosować taki oprysk: 15kg mocznika + 5 siarczanu + 200ml tytanit

 

zastanawia mnie czy można zastosować tytanit z resztą składników?

Oprysk 250l płynu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Chyba na etykiecie pisze, że można stosować z siarczanem i mocznikiem???

 

 

INSTRUKCJA STOSOWANIA

TYTANIT stosować dolistnie w formie roztworu wodnego o stężeniu: uprawy ogrodnicze 0,02-0,06%, uprawy rolnicze 0,06-0,15%.

Pokryć roztworem dokładnie całą powierzchnię liści. TYTANIT można stosować łącznie z mocznikiem, siarczanem magnezu i jednym z nawozów dolistnych (np.: MIKROVIT, PLONVIT, SUPERVIT, BORMAX, WAPNOVIT, FOSTAR, ALKALIN) oraz odpowiednim, sprawdzonym pestycydem w dolnej, zalecanej przez producenta, dawce.

Edytowano przez Medalik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a czy te odzywki maja duzy w plyw na plon ? i co jesli ziemia nie jest za bardzo zasobna czy te odzywki podzialaja i jakie odzywki najlepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Witam :) kiedy mozna pryskac nawozic dolistnie mocznikiem,moge dolistnie dac po desczach 2 dniowych zaraz jak tylko pole wyschnie przed desczem spodziewanym tego samego dnia kilka godz przed deszczem.Prosze o porady kiedy najlepiej, czy na susze mozna dawac dolistnie mocznik? (np, gdy zapowiadaja dlugie sloneczne dni) prosze o porady i odpowiedzi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj