Skocz do zawartości
rolnikus

Nawożenie dolistne zbóż

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
falco    0

Koledzy i Koleżanki, czy ktoś z Was spotkał się z takim środkiem jak Penergetic-P? jakaś praktyka? doświadczenia w temacie? ciekawi mnie temat. Z góry dziękuję. 

Wiadomość z agroFakt.pl

55diego55    35

Witam was koledzy powiedzcie mi jak dokarmiacie swoje przeżyto ozime przy fazie wstrzelanie w źdżbło chodzi mi bardziej o jakies tańsze sposoby,

czy ten mocznik i siarczanem magnezu przy takich opadach jakie teraz panują coś więcej wspomoże i tak mniej wiecej w ilu %,

25kg mocznika w 300l wody na 1ha to odpowiednia dawka? i jak często mozna to stosowac ? (wybaczcie bardzo mało wiem o dokarmianiu dolistnym)

mesi    6

czy na pszenżyto ozimę na 2 dawkę dać saletrę czy może , lepiej mocznik dolistnie

mesi    6

dzięki za odp , wiem że to nie w temacie ale chciałem w tym roku 1 raz opryskać na grzyba czy na pszenżyto wystarczą 2 opryski a na jęczmień jasry 1 raz i czy jest rużnica w plonire

Sylu93    1

panowie powie mi ktos czy mozna dac do opryskiwacza Polifoske 6 zeby dokarmic dolistnie??

KAmpa    1

czy sensownym jest dokarmić plonvitem i siar mag i mocznikiem w tej temp. nie za gorąco? oczywiście zboża jare byłby to 2 zabieg pierwszy 2 tyg temu?

chomiuk123    93

Cześć
Mam pytanie o jakiej porze dnia w taki upał najlepiej pryskać odżywką(kristalon zielony)?

Krzys1979    0

opryski wszelkiego rodzaju za zwyczaj wykonuje  z reguly przed wieczorem czyli okolo 18/ 19 godz. jakby kolega nawet dal cos nie tak czy np.mocznika za duza dawka ,to roslina tak nie odczuje z tego wzgledu iz roslina przez cala noc sie wychlodzi :)

damiandg    3

Witam ja mam do was takie pytanie bo posiałem pszenice ozimą, pod korzeń dałem Polifoskę. Myślałem żeby na wiosnę nie siać nawozów tylko użyć nawozów w płynie. Myślałem o Intermag. Co myślicie o tym żeby zastąpić zwykły nawóz tym w oprysku? Czy to nic nie da. Niech ktoś się wypowie na ten temat.  

adam882    8

czy moge laczyc odzywki micro z intermagu i odzywki macro z kristanolu?

adamos012    2

koledzy mam pytanie. Zauważyłem w mojej pszenicy Ozimej że dość mocno jest obgryziona przez najprawdopodobniej sarny i zające. Czy jak ruszy wegetacja będzie się rozwijać. Z góry dziękuję za pomoc
koledzy czy mogę użyć w opryskiwaczu Biardzki dysz antyznoszeniowych niebieskich 03 , gdy pompa pracuje na ciśnieniu 2 bar. firma sprzedająca takie dysze podaje że optymalny zakres pracy jest od 2,5 do 5 bar. z góry dzięki za info

ksys    2

stosował ktoś te nawozy i jak je oceniacie

post-30747-0-31564800-1487924212_thumb.jpg

post-30747-0-39239100-1487924261_thumb.jpg

mesi    6

Czym pryskać dolistnie owies i mienszanka jecznien pszenica dostały owies 150 kg , mienszanka 180 kh ha saletry , myślałem żeby dać mocznik śarczan jakaś odżywka czy warto dokarmiać dolistnie

ja pryskam kristalonem 3 kg do tego siarczan magnezu2.5kg mocznik5 kg mangan plus bor w formie płynnej i 300 l wody i daje efekty

mesi    6

Dzieki za odp jaki koszt na ha mniej wiecej

gwozd    101

To na rzepak? Jaki kristalon?

sawyer23    0
Napisano (edytowany)

czy mogłem przypalić zboże dawka 15kg mocznika na ha + siarczan magnezu= falcon 0,6 l na h/300l wody?jesli tak jaki bedzie to miało wpływ na plon?dodam ze opryski wykonałem 3 dni temu po godzinie 18.a końcówki liści wyraźnie przyżółkły.

Edytowano przez sawyer23

xSkyneR    0

Zakupiłem środek foliq do oprysku zboża i jest tam napisane 5l na hektar i  2 zabiegi. I właśnie o co chodzi z tymi zabiegami? Czy mam te 5 litrów dzielić na dwa?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się