rolnikus

Nawożenie dolistne zbóż

Polecane posty

falco    0

Koledzy i Koleżanki, czy ktoś z Was spotkał się z takim środkiem jak Penergetic-P? jakaś praktyka? doświadczenia w temacie? ciekawi mnie temat. Z góry dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55diego55    35

Witam was koledzy powiedzcie mi jak dokarmiacie swoje przeżyto ozime przy fazie wstrzelanie w źdżbło chodzi mi bardziej o jakies tańsze sposoby,

czy ten mocznik i siarczanem magnezu przy takich opadach jakie teraz panują coś więcej wspomoże i tak mniej wiecej w ilu %,

25kg mocznika w 300l wody na 1ha to odpowiednia dawka? i jak często mozna to stosowac ? (wybaczcie bardzo mało wiem o dokarmianiu dolistnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas1999    2

Witam chciałbym się dowiedzieć jaka jest najlepsza odżywka na zboża między innymi na przenżyto i żyto. Jaka odżywka jest skuteczna i tania. Proszę o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotchisc    56

z firmy Atlantica są bardzo dobre odżywki na wszelkie rośliny. Nigdy się nie zawiodłem na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Najlepszy jest Basfoliar ale nie stety bardzo drogi.Kiedys takze bralem tansze insole ekolisty itd.i roznie to bylo z efektami a jak mam palic paliwo i pryskac to ni zaluje na to kasy.Kup sobie na jakis kawalek i sam sie przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odżywka to jest do włosów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesteś pewien , sprawdź może jak napisali np. na insolu 3 . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Odżywka to jest do włosów...

Jeśli jesteś takim fachowcem ,to zastąp ta nazwę inna i wytłumacz dlaczego ,bo do tematu postem nie wnosisz nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jesteś pewien , sprawdź może jak napisali np. na insolu 3 . B)

Tak, jestem pewien. A na to, że producent też jest analfabetą nic nie poradzę. To jest po prostu nawóz dolistny. A, że wieśniacy (nie mylić z rolnikami) zaczęli na to mówić odżywka to producenci też przejęli takie nazewnictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jeśli jest tak jak piszesz ,ze wszyscy przyjęli takie nazewnictwo to po co wychodzisz przed szereg ?Czytam wiele Twoich postów i wiedze to Ty masz, ale ogłady raczej nie i nie nazywaj mnie wieśniakiem ,ponieważ jestem rolnikiem od sporego czasu i staram sie swoja wiedze przekazać innym ,nieraz tłumacząc po kilka razy w przeciwieństwie do Ciebie i twoich przemądrzałych wypowiedzi  do pięt mi nie dorastasz ,Dyskusji tez nie podejmę z Tobą ,ponieważ szkoda zaśmiecać temat.

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

@elektrotechnik czepiając się twojej myśli to też nie ma odżywek do włosów.   Spróbuj z agravity.

Edytowano przez kris82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tytanit top nie jest do końca odżywka, ale według mnie szkoda kasy i zabawy z nim, może tylko w rzepaku.

Basfoliar to drogi azot.

Za dobrą odżywkę coś warta to trza zapłacić.

To co mogę polecić to Intermag ; wzgledne odżywki za te pieniądze.

Dr Green bardzo dobre lecz drogie,

Agroleaf bardzo dobre, chyba  w przyszłym sezonie trochę na nie przejdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

...  do pięt mi nie dorastasz ...

To  niezły  wielkolud  z  ciebie ... i  skromny  do  tego ... wzór  do naśladowania ... :P

 

Jakieś opinie  o  

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAAahUKEwiAmb7c_6HIAhXCOhQKHZYeBVg&url=http%3A%2F%2Ffoliq.pl%2F&usg=AFQjCNGMP_8EID14G7Y_LCS3mNmHeVGSkA


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się dowiedzieć jaka jest najlepsza odżywka na zboża między innymi na przenżyto i żyto. Jaka odżywka jest skuteczna i tania. Proszę o szybką odpowiedz

Jesienią można zastosować na rozbudowę odpowiedniego systemu korzeniowego i zabezpieczenie naszych ozimin przed zimą Elvite Amino w połączeniu z Elvita Start rozwiązania które są już sprawdzone i przyniosły efekty


Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Tytanit top nie jest do końca odżywka, ale według mnie szkoda kasy i zabawy z nim, może tylko w rzepaku.

Basfoliar to drogi azot.

Za dobrą odżywkę coś warta to trza zapłacić.

To co mogę polecić to Intermag ; wzgledne odżywki za te pieniądze.

Dr Green bardzo dobre lecz drogie,

Agroleaf bardzo dobre, chyba  w przyszłym sezonie trochę na nie przejdę.

A co myslisz o odzywkach kristalon z yary oraz foliq, chodzi mi głownie o jak najmniejsza zawarotość azotu oraz jak największa zawartosc potasu. Co myslicie o stosowaniu kristalonu pomaranczowego i foliq potasowego? 4 kg kirstalonu kosztuje kolo 32zl, 5 litrow foliqa kolo 35 zl. Ktory sreodek bardziej oplacalo by sie stosowac podczas suszy? Czy moze jakis inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36

Polecam Roundap

 

 

Pkt. 1.4 – spamowanie w tematach, odchodzenie od wątku głównego, nabijanie postów

Edytowano przez Moorgi
SPAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

@dominik- chyba coś Ci się pomyliło...

 

Ja u siebie stosowałem kristalony i mam  o nich bardzo dobrą opinię, z intemagu te jednoskładnikowe też są skuteczne, a tytanit stosowałem 2 lata. W tamtym i obecnym sezonie. W tamtym nic wielkiego nie zdziałał bo opady były wtedy kiedy były potrzebne, ale w suchym roku to da się zaobserwować działanie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj