mieciel

Tytoń!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Tytoń
mieciel    0

Najlepiej opłacalna roślina na małych gospodarstwach przestaje byc opłacalna z powodu braku dopłat z UE co zawdzięczamy naszemu ministerstwu rolnictwa. I oto jest pytanie co dalej? Bo zdecydowanie idzie do upadłości tej produkcji w Polsce :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

No cóż, patrząc na informacje jakie docierają, to szans na dopłaty nie mamy. Ja tytoń w miarę możliwości chandlażom sprzedaję bo płacą 2x więcej niż na wykupie i aktywnie szukam alternatywnej produkcji. Kupe kasy zainwestowane więc muszę coś robić bo bank łapę położy. Może na krowy się przeżucić? Tylko ziemi nie mam skąd dokupić.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieciel    0

krowy to tez bardzo wymagająca produkcja i w sumie co do cen mleka w tej chwila słabo opłacalna..

 

 

 

 

 

No cóż, patrząc na informacje jakie docierają, to szans na dopłaty nie mamy. Ja tytoń w miarę możliwości chandlażom sprzedaję bo płacą 2x więcej niż na wykupie i aktywnie szukam alternatywnej produkcji. Kupe kasy zainwestowane więc muszę coś robić bo bank łapę położy. Może na krowy się przeżucić? Tylko ziemi nie mam skąd dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Ja nie boję się pracy, gorzej z płynnością finansową.

Krow narazie mam 2 więc kwestia powiększenia stada, a po latach można powiedzieć, że trudno się przekwalifikować na całkiem coś nowego. Chodował by świnie tyko nikt ich nie chce, a mleko lepiej lub gożej ale zawsze schodz.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markendmark    1

Koledzy przepraszam że ja tak nie na temat. chciałbym kupić parę nasion tytoniu żeby posadzić w ogrodzie tak do ozdoby, miałby ktoś do sprzedania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

jak to do ozdoby, przecież to brzydki badyl i w dodatku brudzi, truje :D

 

a tak poważnie to na wiosnę będę miał z universal`a, bo zurzywam tyle ile dadzą.

Na allegro widziałem nasiona tytoniu dekoracyjnego, podobno ładny jest chociaż do palenia się nie nadaje.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj