zetorek1607

jaki pług do NH TD5050

Polecane posty

NHTD5030    0

a mi jaki pług polecicie do NH TD5030 ?? ja jestem za akpilem 3 skibowy obrotowy np km180 ?:) lekki powinien to byc dobry zestaw w co wy na to ??;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ten akpil też jest niczego sobie, jak do NH TD5030 to w sam raz a sama firma robi bardzo dobre pługi, nawet lepsze od Uni a cenowo niczym się nie różnią, a nie myślałeś o zagonowym??? ja jestem takiego zdania, ze po co cięgnik ma dźwigać drugie tyle skib dodatkowo, dlatego wolę zagonowe i zagonowym zaoram więcej w takim samym czasie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Podstawą w obrotówce jest to żeby ją tylko podnieśc z 4 skibowcem śmigalbym tylko miech ale bez wału.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

no to jak polecacie mi akpila 3 skibowego bo byłem w jaryszkach i diler mi powiedział ze kupili od niego 3 skiby akpila i maja tylko problem redli to jak nie wiem to był cytat i troche mnie to speszyło czy moze wybrac agro factory 3 obrotowy ja im troche nie ufam powiem szczerze ;)wybrał bym akpila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja też byłbym za Akpilem, nie są takimi złymi pługami, widziałem, jak gościu orał i przykrywał ładnie, pole było równo poorane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

ile pług akpil km 80 3 skibowy weźmie najwięcej? da rade 1.40m ?

 

chce go kupić do mtz 952 90km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

powinien wziąć i ciągnik też da radę, a jakby nawet nie brał, to można trochę i na dolnych cięgnach przesunąć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

a z 4 skibowym dał by rade bo chce wziaść teraz 3+ traktor mam na dotarciu po dotarciu spróbuje i zobacze jak idze z tymi 3 może dał by rade jak by potem 4 dokupił

 

moje ziemie to 3 4 klasa ziemia średnia

Edytowano przez audi80b4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Ludzie mam do Was jedno pytanie czy na 10ha pola opłaca się wydawać tyle kasy na pług ?

Brat prowadzi gospodarkę 160ha i ma bometa zagonowy 5x35 i ciąga to U-914 i sobie radzi.

15 tys. za pług ?? na 10ha ?? Człowieku nigdy się ten pług nie zwróci, z ekonomicznego punktu widzenia to wygląda jak sabotaż własnej gospodarki.

Zaraz pewno uszłyszę, że bomet czy agro-masz zagonowy nie mają zabezpieczenia dla lemieszy.

Lemiesz do Bometu kosztuje 25 zł brutto byś musiał wymienić 100 lemieszy z powodu utraty przez kamienie aby się zwróciło zabezpieczenie.

Bruzda na polu albo garb ? Dobry traktorzysta zrobi to tak, że będzie prawie nie widoczne albo przed siewem przejedzie raz ze dwa dla wyrównania.

Pomyślcie z ekonomicznego punktu widzenia a nie pierwsze co to kupić zachodni bo fajny, a później płacz, że części drogie i nie macie pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Na 160ha pług Agro-masz i pewnie co drugi dzień wymienia lemiesze a odkładnice ze dwa razy na sezon. Dla porównania Kwerneland same lemiesze wytrzymują do 300ha tylko nakładki w czas obracać albo zmieniać.

 

Nie licząc tego że przy takim pługu ciągnik ma lżej przez co mniej spala no i jeszcze jakość orki po takim pługu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no no w h... to my a nie nas :D W zagonowym 300ha :lol: :lol: Skończcie opowiadać o krevelandzie :D :D :lol: :lol: Ciekawe czy jak by założył lemiesze krevelanda do staltecha czy by też 300ha wytrztmały :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

@dyczko0- to jeżeli kupiłem ciągnik to żeby nie pakować się w koszty to mam orać starym pługiem??? a nawet po co kupować używany, jak mogę dołożyć trochę i kupić nowy, a na 11ha to będzie mi orał kilkanaście dobrych lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

andzin ty chyba nie byłeś nigdy na gospodarce, lemiesze zmienia się tylko po konkretnym złamaniu lub jak się lemiesz zerwie, jeśli tylko można to na lemiesze się dospawuje dłuta, żeby orka dalej szła. Odkładnice wymienia się raz na dwa sezone a koszt jest śmieszny w porównaniu do zachodnich pługów.

A na takie małe gospodarstwo to i stary 4 skibowy polski by wystarczył U017/1. Przemyśl sobie czy nie lepiej kasę przeznaczoną na pług nie wydać na coś innego.

Koszt wymiany kompletu odkładni, piersi i lemiesza w polskim pługu to 400zł (raz na kilka sezonow) a przejezdzi on tego new hollanda i Ciebie.

Edytowano przez dyczko0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

sąsiad ma pługi z bometu na 20 ha gospodarstwie, blachy (odkładnice) poleciały mu po 2 latach, 2 kupił nowe a jedną założył od 2 skibowej unii z lat 70. po następnych 2 nowe nadawały się do wymiany a na 30 kilko letniej z unii nie widać większego zużycia.

nadmierna oszczędność się raczej nie opłaci, ale przesadzać też niema co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Ja tam też jestem z agro-masza zadowolony. Mam już agregat uprawowo-siewny, pług i jeszcze kupie gruber. Ale przeciwko Akpilowi nic złego nie widzę:P obie marki są dobre i tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj