luk2782

Klimatyzacja w Bizonie

Polecane posty

Harnas88    12

Tak zgadza sie 12v i brałem z 1 aku. tylko był problem z ładowaniem, bo ten seryjny alternator nie lubi nie rownych napiec na akumulatorach. dopiero alternator z iveco dał rade. Przewody miekkie dałęm nowe z metrazu. za sprężarke zapłaciłem 100zł za chłodnice 50 wymiennik i filterek miałem, przewody 300 i naładowanie 200. w tym roku bede zmieniał wymiennik bo ten co zamontowałem w pośpiechu "pluwał " mi wodą po kabinie w trakcie odmarzania. mysle o zamontowaniu prawie kompletnej nagrzewnicy z audi a koszt takiej to około 200-300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ktos sie zajmuje zakladaniem klimatyzacji?

Albo zna ktos firme z malopolskiego co by sie tym zajeła ?


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

klime bardzo prosto jest założyć nie jest to skomplikowane, na pewno sam byś założył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Tylko ze ten klimatyzer to nie jest prawdziwa klimatyzacja tylko psełdo klimatyzacja, moim zdaniem szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

za droga inwestycja, lepiej kupić używaną klimatyzacje samochodową wyjdzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz7211    14

Pisałem do naglaka na temat klimatyzacji do bizona, cena za całość to ok. 6,800 zł, mogą ją także przyjechać zamontować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Prawie 7 tysi to sporo, mnie kosztowałą nie całe 3 z tym, że kilka gratów było używanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

W moim przypadku klima kosztowała 1000zł z gazem. W kabinie mam 22stopnie. Filtry w kabinie czyścić trzeba 2 razy dziennie a skraplacz co 2 dzień tak jak i chłodnicę wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

i jakiej jest to produkcji/producenta?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

No mnie też ta cena rozczarowała. A jak ci klimatyzacja chodzi ?

 

 

Działa bardzo dobrze, można pracować w komfortowych warunkach :) Tylko zrobiłem błąd, że założyłem skraplacz z samochodu i niestety mimo osłony z blachy perforowanej zapycha się kurzem. Na przyszły sezon będzie trzeba to poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Sprężarka starego typu na pasek od vw, parownik vojager, skraplacz też z vojagera. Nowe przewody były drogie i nabicie bo nikt tego nie chciał nabić. łącznie wszystko kosztowało mnie 1000. Dokładnie co ile kosztowało to nie pamiętam ale sprężarka około 100zl parowniki , skraplacze z osuszaczem na szrocie 200zl nabicie 200 i przewody 400. Jakoś tak to było. Kolego Arku, w jakiej odległości masz skraplacz od chłodnicy?

Edytowano przez Harnas88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Witam mam takie pytane czy sprężarka od passata b3+chłodnica od passata b5+osuszacz passat b5 i parownik od matiza da rade schłodzić kabinę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Sprężarka i chłodnica na pewno dadzą radę ale moze nie dać rady parownik od matiza. Poszukaj coś większego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a ciężko jest odpisać w tematach gdzie ludzie pytają?

Sorki ale dzwonić i usłyszeć że za daleko albo cenę kosmiczną gdzie konvekta z allegro wyjdzie podobnie to jakoś nie mam chęci marnować czasu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Klimatyzacja dachowa kosztuje ok. 4-5tyś a poskładanie klimy z nowych części oprócz sprężarki to ok. 2tyś. więc 3 tyś mieć a wydać tylko żeby 2 tygodnie kosić to dużo kosztuje w końcu to nie nowy kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topolek
      Witam zmagam sie z problemem klimatyzacji w NH ts100
      Jezeli odpale zimnny silnik i wlacze klime to sprezarka pracuje i nabija (rurki sa zimne) ale slabo chłodzi albo wcale do tego czasami sprzeglo od sprzezarki cyka jak by chcialo zalączyc sprezarke a nie moglo(ale sie udaje póki silnik nie rozgrzany).
      po 30 minutowym rozgrzewaniu silnika sprezarka juz nie ma ochoty sie wcale zalaczyc.
      dodam: osuszacz byl wymieniany klima byla nabita tydzien temu (1100 czynnika jest a dopiero dzis wyczytalem ze potrzeba do niego 1500 ale to chyba nie powinno w niczym przeszkadzać) parownik przedmuchany filtry czyste, wlacznik klimy sprawny, bezpieczniki tez. 
       
       
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez ktomek154
      cześć wszystkim, szukam prostego mechanicznego ciągnika z przednim napędem o mocy około 100 koni. W ciągniku poza klimatyzacją, radiem i światłami nie chce żadnych kabli i czujników. Co polecacie?
    • Przez Mati2812820
      Nie działa klimatyzacja, wentylatory w dachu włączają się na 5 sekund a później wyłączają. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj